Reklama

Má kousání antikoncepce vliv na její funkci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denisa99
Nováček 8 příspěvků 16.08.18 23:15
Má kousání antikoncepce vliv na její funkci?

Ahoj holky, mám otázku. Sice se to netýká mě, ale dost mě to zajímá. Pokud se prášky HA koušou, má to nějaký vliv na jejich funkci a nebo to nevadí?
Předem děkuji za odpověď ;)

Reklama

Reakce:

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 16.08.18 23:32

No jasne ze jo,zena,ktera je kouse misto polyka prijde do pekla :mrgreen: :jazyk: Proc by nekdo kousal antikoncepci?? 8o

Janli
Kelišová 5645 příspěvků 9 inzerátů 16.08.18 23:33

Může to vadit. Léky jsou obaleny vrstvou, která zaručuje, že se rozpustí na tom správném místě. Rozkousáním potahovaného léku se může snížit jeho účinnost.

Denisa99
Nováček 8 příspěvků 17.08.18 05:20

@unuděná
Známá začala brát HA, ale neumí polykat prášky a proto mi říkala že je kouše.
Já to taky nechápu :D Ty pilulky nejsou zas tak velky…

Denisa99
Nováček 8 příspěvků 17.08.18 05:25

@Janli
Díky za názor. Já si to právě také myslím..

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 17.08.18 06:37
@Denisa99 píše:
@Janli
Díky za názor. Já si to právě také myslím..

Je to samozrejme blbost. Ten prasek se vstrebava v zaludku, tam dojde hned i rozkousany, zvlast, pokud to pak zapije. Potahovany je proto, aby lip klouzal. Driv byvaly leky nepotahovane, dnes potahovane. Jeplne jedno, jestli jakekoliv prasky kouses, nebo ne. Treba detem se leky obecne drti.

Janli
Kelišová 5645 příspěvků 9 inzerátů 17.08.18 08:20

@Limi123 v žaludku se nevstřebává vůbec nic. Od toho je tenké střevo. Spousta léků je potažených proto, aby prošly žaludkem bez poškození a rozpustily se až v tenkém střevu. Zda je to i antikoncepce je spíše dotaz na výrobce, ale proč to pokoušet?

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 17.08.18 09:35

ja jsem farmaceut a kdyz to teda vezmu jako vazny dotaz,nemyslim,ze to vadi.Jen bude rychlejsi,nastup ucinku cili potom nestridat polykani a kousani.Defacto jedine leky,ktere maji ochrannou vrstvu proti zaludecnim kyselinam,jsou probiotika a dalsi leky slouzici k lokalni lecbe sliznice strev.

Denisa99
Nováček 8 příspěvků 17.08.18 10:04

@unuděná
Děkuji za odpověď :)

lepetitprince
Povídálka 30 příspěvků 1 inzerát 17.08.18 10:32
@Limi123 píše:
Je to samozrejme blbost. Ten prasek se vstrebava v zaludku, tam dojde hned i rozkousany, zvlast, pokud to pak zapije. Potahovany je proto, aby lip klouzal. Driv byvaly leky nepotahovane, dnes potahovane. Jeplne jedno, jestli jakekoliv prasky kouses, nebo ne. Treba detem se leky obecne drti.

Vůbec netušīš o čem píšeš.Každá léková forma má své místo kde se vstřebává.To že drtíš tabletu je jedna věc…ale antiko je vždy ve formě dražé ,náplasti,vag glob,.....dražé se nikdy nedrtí !Jsem farmaceutka ,ale ráda se nechám informovat o dalších moudrech :-D

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 17.08.18 11:14

Já si teda hlavně myslím, že zrovna pilulka HA je tak malinká, že pokud jí uživatelka nezvládne polknout, nechápu, jak může vůbec jíst něco jiného, než krupičku :mrgreen: Pokud jí to dělá problém, zvolila bych asi jinou formu HA, třeba náplasti.

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 17.08.18 11:24
@lepetitprince píše:
Vůbec netušīš o čem píšeš.Každá léková forma má své místo kde se vstřebává.To že drtíš tabletu je jedna věc…ale antiko je vždy ve formě dražé ,náplasti,vag glob,.....dražé se nikdy nedrtí !Jsem farmaceutka ,ale ráda se nechám informovat o dalších moudrech :-D

Ok, tak tedy prosim o info, jak zrovna u hormonu zalezi na tom, zda se vstrebaji v zaludku nebo ve streve. To je preci opravdu jedno. Chapala bych to u leku s postupnyn uvolnovanim.

Denisa99
Nováček 8 příspěvků 17.08.18 11:49

@unuděná
Já to taky nechápu :D Ale prý to prostě nemůže..no nevím no..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >