Má manžel nárok na volno, když mě vozí do rizikové poradny?

Petronela99
15.7.21 19:27

Má manžel nárok na volno, když mě vozí do rizikové poradny?

Zdravím :) mám dotaz. Jsem 37 tt., kvůli rizikovému těhotenství mě moje doktorka už předává do péče fakultní nemocnice, kde budu rodit. Mám problém se tam sama dostat a bude mě muset vozit manžel, tomu ale řekli v práci, že to má oznamovat 14 dní předem (což samozřejmě nikdy nevíme, na kdy nás objednají.. teď tam pujdu poprvé) Jinde v diskuzích jsem četla, že má nárok jako doprovod na propustku až na cely den, pokud se jedná o jiný okres (což se u nás jedna). Jak často tento nárok ale vzniká, když tam budu jezdit teď každý týden, možná i víckrát? Platí to pokaždé nebo je to něčím omezené? Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1434
15.7.21 19:57

U nás v práci je nárok na 6h, ale všude je to jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9256
15.7.21 20:02

Ano, zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka. Druhá věc je ta, jak se na to bude tvářit a jak si to v práci zkomplikuje. A je to nezbytné nutná doba max 1 den a prokazuje se, že to nešlo udělat mimo pracovní dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3011
15.7.21 20:07

Tak snad na té prohlídce nebudeš celý den ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Petronela99
15.7.21 20:09

@kavenka 8o..nebudu, ale je to hodina cesty. Nepotřebuje propustku na celý den. Ale mají problém ho pustit i jen na to dopoledne, co tam jedeme.

• Citovat
  • Nahlásit
9256
15.7.21 20:10

@Petronela99 to pak pojedeš hodinu do porodnice jo? Tak to si uzij a nauč se hodně modlit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Petronela99
15.7.21 20:12

@Cenarius no, mám z toho strach, ale co nadělám? :D já si ji nevybrala

• Citovat
  • Nahlásit
802
15.7.21 20:14
@Cenarius píše:
@Petronela99 to pak pojedeš hodinu do porodnice jo? Tak to si uzij a nauč se hodně modlit :mrgreen:

Proč? Když vyrazí včas? V čem je problém… Ne každý má porodnici za barákem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30963
15.7.21 20:16
@KeckaJ píše:
Proč? Když vyrazí včas? V čem je problém… Ne každý má porodnici za barákem…

tak hodina cesty je docela dost, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
15.7.21 20:21

@vokishka Mě to nepřijde. Jakože jasně, nemůžeš vyrazit na poslední chvíli. Ale jedna z porodnice, kterou jsem zvažovala je od nás hodinu a půl. Druhá hodinu. :dance: a ta nejblíž 45 minut… Jestli tam budou jezdit na kontroly tak cestu nacvičí, nebudou bloudit.. A prostě vyrazí zavčas no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12447
15.7.21 20:30
@kavenka píše:

Jestli by to bylo Podolí…rekord mám zatím 5 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53558
15.7.21 20:30

Pokud je riziková tak nejspíš bude mít nástup dřív. Já vždy v rizikovce byla půl dne. napřed diabetologie- min 1,5h a pak na utz to byla další čekačka a potom opět čekat než se šlo do poradny. Vždy jsme dojela domů nejdřív ve 14h :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21651
15.7.21 20:35
@Cenarius píše:
@Petronela99 to pak pojedeš hodinu do porodnice jo? Tak to si uzij a nauč se hodně modlit :mrgreen:

Hele, dost blbá připomínka… :roll: Co chceš dělat, když kvůli dítěti musíš rodit ve vzdálené porodnici? Budeš riskovat porod v porodnici s nižším stupněm péče a riskovat, že dítě nedostane adekvátní péči a ještě ti dítě převezou jinam nebo radši vyjedeš dřív a dojedeš 2v1 do porodnice, kde je odpovídající vybavení? Za tu poslední větu bych ti s chutí nakopala do koulí, magore… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5681
15.7.21 20:47
@kavenka píše:

Nemusí jít o celý den, ale celou pracovní dobu. Obvykle jsem měla prohlídky určené na den, nikoliv čas, ideálně přijet hned od rána. A i když byla určena hodina, tak sekera 2 a více hodin no problem. Takže cesta někam třeba hodin, posedis si další 3, potom následují třeba nějaká další vyšetření, kde si opět posedis a je to. Hodinu zpět. Vrátit se třeba na hodinu do práce, což obyčejně nikdo nedělá. Pokud ti začíná směna třeba v 6 ráno, tak je skutečně jasno.

Já takto třeba jezdím na imunologii. Dálnice je většinou zasekana, vyjíždím s dvou hodinovou časovou rezervou. Sekera dvě hodiny no problem, potom odběry, to opět čekám třeba hodinu. No a na dálnici problém skoro vždy. A sedm hodin z pracovní doby je pryč ani nevím jak.

A je to hlavně v systému státního zdravotního systému. Když jedu řešit rovnátka do stejného města, ovšem soukromá klinika, tak sekera několika hodin skutečně nehrozí, to by si tam nikdo nedovolil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 20:50
@Cenarius píše:

My třeba v celém okrese nemáme žádnou porodnici. Nejbližší je 30 minut, ostatní 45 a to nesmí být hustý provoz. Máš nějakou inteligentní radu? Mě s rozjetým porodem poslala lékařka zpět domů z té vzdálenější, ať si přijedu dýl. Modlit jsem se přesto nenaučila. Prosím anonym, info o bydlišti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat