Má matka mě chce dostat do bohnic a starat se o mou dceru

45
17.11.15 09:38

má matka mě chce dostat do bohnic a starat se o mou dceru

Dobrý den, jsem asi dost ojedinělý případ. Opravdu nevím co mám dělat. Má matka mě z neznámého důvodu označila za psychicky nemocnou. Spojila se se sociálkou v mém městě, které bombarduje telefonáty. Sociálka mi vyhledala na její popud psychologa a ted mi řekly, že pokud tam nepůjdu, tak dá máma k soudu návrh na převzetí me 3 měsíční dcery(kterou plně kojím) do její péče. Nevím jestli tam mám jít, na sociálce mi řekli, že když tam nepůjdu a půjde to k soudu, tak mi stejně nějakého psychologa přidělí. Jsem samoživitelka, ale dítě zvládám pohodě. Příjde mi to jak ze zlého snu, jenomže jsem se probudila a situace je stejná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6809
17.11.15 09:40

Na popud psychologa do PL? No nevim, u nas indikaci vydava psychiatr.
mimochodem… s jakou diagnosou Te tam chce udajne poslat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
17.11.15 09:41

Jo, soud by nechal vypracovat znalecký posudek, chtěj ho nechat udělat i na matku. A pokud máš jít k psychologovi teď a jde i matka. Má matka nějaké důkazy? Má sociálka nějaké důkazy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
17.11.15 09:43

To by mohla udělat jedině prostřednictvím soudu, kdyby posudek na tebe dal soudní znalec v oboru. neboj, sociálka ani takovou pravomoc nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26247
@TEETKA píše:
Dobrý den, jsem asi dost ojedinělý případ. Opravdu nevím co mám dělat. Má matka mě z neznámého důvodu označila za psychicky nemocnou. Spojila se se sociálkou v mém městě, které bombarduje telefonáty. Sociálka mi vyhledala na její popud psychologa a ted mi řekly, že pokud tam nepůjdu, tak dá máma k soudu návrh na převzetí me 3 měsíční dcery(kterou plně kojím) do její péče. Nevím jestli tam mám jít, na sociálce mi řekli, že když tam nepůjdu a půjde to k soudu, tak mi stejně nějakého psychologa přidělí. Jsem samoživitelka, ale dítě zvládám pohodě. Příjde mi to jak ze zlého snu, jenomže jsem se probudila a situace je stejná.

A máš nějaké trable?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461

@TEETKA jo a sociálka udělá to, že si vyžádá posudky od lékaře, ze školky, ze školy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
17.11.15 09:44

@TEETKA Nemám s tím zkušenosti, ale doporučuji Ti, abys co nejvíc spolupracovala.

Předveď se jako dobrá matka, schůzku zvládni, neutíkej před tím. Možná si rovnou sežeň svědky, kteří potvrdí, že péči zvládáš.

A tohle bude znít hrozně, ale připrav se na protiútok. Je ona skutečně dokonalá? Nedokážeš na ní vyštrachat nějaké její psychické problémy? A co ostatní členové rodiny? Na čí jsou straně? Podpoří Tě? Dosvědčí, že se o dítě příkladně staráš?

Tohle je trochu OT, ale co je to za matku, že tohle udělá vlastní dceři??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26247
17.11.15 09:45
@Veverka X píše:
@TEETKA Nemám s tím zkušenosti, ale doporučuji Ti, abys co nejvíc spolupracovala.

Předveď se jako dobrá matka, schůzku zvládni, neutíkej před tím. Možná si rovnou sežeň svědky, kteří potvrdí, že péči zvládáš.

A tohle bude znít hrozně, ale připrav se na protiútok. Je ona skutečně dokonalá? Nedokážeš na ní vyštrachat nějaké její psychické problémy? A co ostatní členové rodiny? Na čí jsou straně? Podpoří Tě? Dosvědčí, že se o dítě příkladně staráš?

Tohle je trochu OT, ale co je to za matku, že tohle udělá vlastní dceři??? :nevim:

Počkej, vždyť vůbec neznáš všechny okolnosti, nevíš co se tam děje. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
17.11.15 09:46

Pokud jsi v naprostém pořádku, dítě vyrůstá v klidném a láskyplném prostředí, má vše, co potřebuje, pak bych na její hru nepřistupovala. Ať tě dá k soudu, tam na nic nepřijdou a třeba nakonec zavřou maminku a bude jí líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26893
17.11.15 09:48

@TEETKA
Pokud jsi zdravá tak to psycholog prokáže. Tvoje matka tě musela z něčeho obvinit, tedy důvod měla.
Holt to martirium budeš muset podstoupit. Pokud jsi si ale jistá svou pozicí i zdravotním stavem není se přeci čeho bát.

Co chceš od nás slyšet? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 09:48
@Veverka X píše:

Tohle je trochu OT, ale co je to za matku, že tohle udělá vlastní dceři??? :nevim:

Za predpokladu, ze je matkin ‚utok‘ opodstatneny, tak by som to brala tak, ze ide proti dcere, aby ochranila vnucku. Mozno nieco, comu sa u nas hovori ze ‚udrelo mlieko na mozog‘? To by bolo opodstatnene… ale zase, teoretizujem… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26247
17.11.15 09:49

Ta rada od @Veverka X není špatná. Musíš spolupracovat. Je možné, že je to nedorozumění, třeba mamka špatně chápe nějaké tvoje potíže.

Psycholog ˇ(nebo i psychiatr, čert to vem) je odborník, nebude na ničí straně. Když mu hezky v klidu a pohodě (bez jakýcholiv scén) vysvětlíš, jak se cítíš, v jaké jsi pohodě, nebo nepohodě, sám pozná, jestli máš nějaké vážné obtíže nebo ne. A na nucenou hospitalizaci bys musela mít opravdu velmi, velmi, velmi vážné potíže. To se rozhodně nedělá jen tak, to se neboj.

Když se tomu budeš vyhýbat, budeš v očích sociálky podezřelá a bude to vypadat, že něco skrýváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 09:50

@TEETKA Hele děvče, s pravdou ven. Máš nějaké problémy? Kde s malou bydlíte? Léčila ses někdy s hlavou? Měla jsi někdy popotahování - alkohol apod.?

A matka - má nějaké problémy? Asi to není jen tak, že Ti chce vzít dítě: buď je mešuge (a to by se nejspíš už projevilo někde dřív), nebo je rozumná a pošuk jsi Ty.

Pokud chceš radu, tak to tu musíš napsat, jak to fakt je. Všechny fakta. Pak Ti řekneme, jestli hrozí, že Ti dítě seberou, a co případně udělat, aby se to nestalo.

Ale z tý slovní kaše, co jsi tu napsala, rozhodně nic nevytvoříme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349

@Bábrdl Neznám, ale píše, že ji označila z „neznámého důvodu“.

Já mám asi naivní představy, ale i kdyby uživatelka měla psychické problémy, tak bych si představovala, že jí matka podpoří a pomůže a ne hned na ní pošle sociálku :nevim:.

Odebrání dítěte rodičům mi přijde jako extrémní případ, samozřejmě jsou situace, kdy to nutné je, ale tak nějak jsem z příspěvku zakladatelky předpokládala, že píše v dobré víře a žádá o pomoc a že to tenhle případ nebude…

Ale jak píšeš, neznáme všechny okolnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461

Zakladatelko, co uvedla tvoje matka na sociálce? Jaké konkrétní věci, proč jsi jako duševně nemocná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama