Reklama

Má mít doma hlavní slovo muž?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

padandy
Kecalka 463 příspěvků 03.02.18 09:12
Má mít doma hlavní slovo muž?

Dobré ráno, s přítelem jsme narazili na dost zásadní rozdíl v nazoru, ze doma má mít hlavní slovo muž, a protože by me zajímalo, jak to chodí jinde, píšu tady.Ja jsem názoru, ze by si měli být partneri rovni a o všem rozhodovat společně. Na druhou stranu partner je názoru, ze pokud se nemůžeme shodnout- má mít pravdu v takovém případě vždycky on, dnes mi řekl, ze principy demokracie nefunguji a není to osvědčený model vedení a hlavou rodiny je on, měl by mít tedy rozhodující slovo.
Začalo to docela hlouposti- chtěla jsem našemu psovi po dvou letech koupit pelisek, prtz má svůj od stenete, upozorňuji, ze za své peníze, protože máme rozdělené a přítel mi to zakázal, ze pelech nepotřebuje. Já na to, ze je moje věc za co utratim své peníze a vznikla tahle debata, ze tedy by měl mít hlavní slovo on- protože osvědčený model je ten, ze jsou muži vždy ve vedoucích pozicích, a proto je jejich slovo větší váhy :zed: možná jsem opravdu moc emancipovana :nevim: ale co až jednou budeme mít děti? Teď jde o psa, ale při představě, ze jednou budu závislá na jeho příjmu a on tohle bude aplikovat s detma, je mi teda k vzteku :pocitac: jak byste se zachovali vy? Nejsem si jistá, ze dokážu ustoupit a sklopit oči a uznávat jeho názory ve věcech, kdy jsem přesvědčena o své pravdě já

Příspěvek upraven 03.02.18 v 09:20

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reklama

Reakce:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 03.02.18 09:17

Poslala bych ho do obehu.
Jen se obavam, ze s takovymi nazory skonci u mamy ve svem detskem pokojicku.

Šarlota4
Echt Kelišová 9724 příspěvků 03.02.18 09:18

Rozhodne se dohodnem. Ale davam mu pocit, ze ma hlavni slovo on :lol: co se tyce Vas u rozdelenych financi bych se vubec neptala. My mamel spolecne a stejne se neptam. To co koupim bere tak, ze to potrebujeme.

Paoloska
Echt Kelišová 8068 příspěvků 03.02.18 09:20

@padandy To víš, že je to nesmysl. V dobrém partnerství se vždy dá najít kompromis. Tvůj přítel má hodně sebestředné názory :roll:

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 03.02.18 09:20

Máte rozdělené finance a on ti zakáže koupit pelech pro psa. To je vrchol :mrgreen: Názory má vážně předpotopní. Takový model okoukal doma?

Tinuvien
Generální žvanilka 22960 příspěvků 03.02.18 09:21

Pokud on chce být titulovanou hlavou rodiny, ty musíš být tím krkem, který jí otáčí. ;) Ale jinak se dá i domluvit bez autoritativních srágor. ;) Hodně bych s ním o tom diskutovala dokud děti nemáte. Opravdu slovo „zakaz“ nemá v partnerském vztahu, co dělat. Zkus mu pro změnu zakázat pivo. Jako asi bych se o tom nehádala, ale zasmálo s tím, jestli to, co říká myslí vážně.

marka123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 03.02.18 09:21

Boze to je debilita, je snad tvuj rodic, aby ti neco zakazoval? Ne, normalni model to neni. Kdyz se sejdou dva, kdy je jeden dominantni a druhy submisivni a vzajemne jim to vyhovuje, tak proc ne. Jinak doba, kdy byl chlap pan tvorstva uz je davno pryc, diky bohu za to. Zrejme to tak ma nastavene z jeho rodiny. Bud si s nim udelej poradek, ale asi bude tezke, aby to pochopil. Nebo poslat do obehu. S pribyvajicim vekem a rozrustajici se rodinou to bude skripat jeste vic.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 03.02.18 09:21

@padandy chlap no… :mrgreen: ale jaky si to udelas, takovy to budes mit. ;) Vsichni chlapi si mysli, ze jsou hlavou rodiny, ale ty musis byt tim krkem, ktery tou hlavou hybe. A pristrihnout kridla hned od zacatku. ;)

Paoloska
Echt Kelišová 8068 příspěvků 03.02.18 09:22
@Šarlota4 píše:
Rozhodne se dohodnem. Ale davam mu pocit, ze ma hlavni slovo on :lol: co se tyce Vas u rozdelenych financi bych se vubec neptala. My mamel spolecne a stejne se neptam. To co koupim bere tak, ze to potrebujeme.

Máme to stejně :pankac:

Uživatel je onlineZwetta
Kecalka 398 příspěvků 6 inzerátů 03.02.18 09:22

Za mě, zastávám tvůj názor, že partneři by si měli být rovnocenní ;) :palec: Tuhle metodu ať praktikuje v práci v „ředitelském“ křesle.., ve vztahu je to přece o kompromisu, toleranci a svobodě ve svých názorech. To co popisuješ by se mi také nelíbilo, emancipace neemancipace.. :zed:

zoidberg
Extra třída :D 11601 příspěvků 03.02.18 09:23

Ano má to tak být. Muž velí ženě, žena velí dětem a děcka seřvou psa. Jsou samozřejmě i nestandardní vztahy, ale ty jsou spíše lidem k smíchu.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 03.02.18 09:23

To je pitomost. :lol: Každý máte nějaký názor a určitě neznamená, že jeho je ten správný jen proto, že je chlap, bála bych se budoucnosti, s tímhle jeho přístupem. Na věcech se máte domlouvat. U nás v některých věcech rozhoduje přítel, prostě to na něm nechávám, líbí se mi, když je chlap rozhodný, a ne bez vlastního názoru. Ale to jsou věci typu - kam jedeme na nákup, do jaké restaurace, atd. Ale pokud se mi něco nelíbí, tak prostě o tom dikutujeme a hledáme kompromis. Tohle by se mi tedy nelíbilo. Někdy vyjdu vstříc já jemu, někdy on mě. Tady by se mi nelíbilo hlavně to rozhodování spojené s penězi, pak ti nedá na boty pro dítě ani korunu. :nevim:

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 03.02.18 09:24

Souhlasím s tebou zakladatelko. Partneri by si meli být rovni a nemel by se jeden povyšovat nad druhým. Pokud se dva nemohou v nečem zasadnim domluvit, pak proste bud udelat kompromis( každý nekde poleví, něco obětuje) nebo to rozseknout jinou spravedlivou metodou…Co se týká tveho konkretniho případu, pelech psovi bych koupila- jestliže je za tvé penize!!!

Tinuvien
Generální žvanilka 22960 příspěvků 03.02.18 09:24
@zoidberg píše:
Ano má to tak být. Muž velí ženě, žena velí dětem a děcka seřvou psa. Jsou samozřejmě i nestandardní vztahy, ale ty jsou spíše lidem k smíchu.

Zapoměl jsi ještě, že pes doštěká kočku a ta zase sežere rybku. :lol:

debra.morgan
Závislačka 3511 příspěvků 03.02.18 09:25

Ja se snazim dohodnout, on se mi snazi vyhovet. zajima me jeho nazor, ale dokazu mu vnutit ten muj a jeste ho presvedcit, ze s tim vlastne on prisel prvni :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >