má moje dcerka plnohodnotý jidelníček?

Anonymni
27.1.04 11:17

dívala jsem se na sos maminek o výživě dětí 4-8 měsíců. Mám holčičku bude jí 9 měsíců, ale podle těch tabulek vůbec nejí to co by měla: ráno v 6:00 vypije 150ml mléka, kolem 9:00 taky 150ml mléka, v poledne ji dávám zeleninu s masem nebo rybou (zeleninu jen vařím bez oleje, teď jsem ji do zeleniny začala dávat kmín a fenyklové semínka)sní tak půl přesnídávkové skleničky, kolem 15:00 sní přesnídávku s půl jogurtem, večer kolem 18:00 150ml mléka někdy i míň a někdy ani kolem té šesté nic nejí, a po koupání tj. 20:00 vypyje 100ml-150ml mléka. Jsou dny kdy ani nevypije těch 500ml mléka, mezi jídlem jí dávám naředěné šťávy Kubik ( 300ml za den) Teď momentálně přibrala 30dkg za měsíc.

Ale podle těch tabulek by měla jíst 2× tolik, a jen 4× denně, zatímco malá jí 5×-6× denně. prosím poraďte jestli jí dost. Ještě bych se vrátila k té zelenině, někdy jí ale někdy ne, vím, že zeleninu potřebuje takže jsem pak z toho trošku vynervovaná, když hamat nechce, vždycky jsem měla takou představu, že když dítě vydí lžičku tak se mu rozveselý očička a je celý natěšený, kdežto naše holčička když vidí lžičku začne se hrozně vztekat. Jak je to u Vás prosím poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.1.04 12:43

Ahoj,

mám ročního chlapečka, který taky dost „vymýšlí“ s jídlem, ale ptala jsem se na to dětské doktory, tak prý to je normální.Filípek zhruba od půl roku jí stejně-ráno v 6 200ml mléka, dopoledne ovoce, v poledne zeleninu s masem, odpoledne přesnídávku nebo jogurt a kolem 7-8 kaši-tak 200ml, pak jeste v 11 asi 100ml mléka, nevím,jestli to je moc nebo málo, ale nezdá se, že by mu něco chybělo nebo nadbývalo:-)Nemůžem mít přece děti podle tabulek.

Měj se, Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.04 12:59

Já už jsem v 6 měsících na radu dětské lékařky dávala polívky (např:rajskou,kuřecí ,mrkvovou aj.) nebo pudink jen vanilku ,miminku se má strava měnit jinak mu nechutná.Tak krmení zdar .A neboj ona se rozpapká.Holčičky většinou hůř jí.V 9 měsíci už papkal omáčky + zeleninku a ovoce .Prostě pestrá strava. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.04 14:15

Ahoj,

já nejsem odborník a tak se v základu řídím tím, co si tady holčiny doporučovaly v „Jak se nezbláznit … " a "Receptíky pro špuntíky“. Něco jsem si s nima ještě ujasnila, něco jsem vyčetla hlavně v Betynce. Názory se tak liší, že jsem odložila chytré knihy a soustředim se hlavně na tyto dva zdroje, které si jsou blízké a připadají mi rozumné. Vše jsem si vytiskla a docela často do toho nahlížím. Radám mojí dětské doktorky nevěřím vůbec, dělá svou praxi už 30 let a vůbec si nevšimla, že se poznatky ohledně dětské výživy změnily a že jsou na trhu i jiné výrobky, než dětská přesnídávka v plechovce. :-/

V každém případě moje Lenďa nejí vůbec podle tabulek, jednou sní přesnídávku na posezení a pak 14 dní ani ťuk, někdy jí před obědem musím dát mlíčko někdy rovnou zeleninku, někdy sní kašičky 5 lžiček, někdy ještě přidělávám další várku, teď zrovna už docela dlouho úplně odmítá jakékoliv ovoce v jakémkoliv stavu a úpravě. Prostě jí jak chce a evidentně ji nic nechybí, je spokojená a nijak netrpí. Jediné, co v čem se snažím dodržovat režim je čas.

I když má zeleninku moc ráda, vždycky, když jí dám do židličky, tak než ji zacpu papulu, řve jako pavián. Lépe se na mě tváří, když ji krmím a ona sedí někomu na klíně. :o)

Zeleninky nejsou zase tak moc chuťově pestré, myslím, že spíš docela jednotvárné, ale nemám pocit, že by jí to nějak vadilo a přejedlo se jí to, spíš naopak, je ráda, když tu svou chuť zná.

V noci své holčičce žádně mlíčko nedáváš? Jestli jo, tak to se taky počítá. Jogurt je mléčný, takže ten taky připočti a co kašičky?

To že by dětičky měly jíst 4× denně, ber s rezervou. Někdo asi má takové zlatíčko, ale osobně nikoho takového neznám. U nás se baští cca 6× za den a 3×-4× v noci. :o)))

Myslím, že všechny hodnoty v tabulkách jsou průměrné pro orientaci. Netrap se tím příliš. Raději sleduj malou, jestli je čilá, aktivní, spokojená a usměvavá - určitě nemá s jídlem problém.

To že přibrala 30 dkg není také směrodatné, veškeré přibýrání a růst se postupně začne zpomalovat, už to není miminko, důležité je spíš kolik váží celkem, jestli není „podvyživená“. ;o)

A k té lžičce, kamarádka která nekojila, dávala i kapičky a různé léky naředěné v lahvičce a malá teď lžičku úplně bojkotuje a tak jí stále krmí z lahvičky. Já jsem malou na lžičku učila od malinka, vždycky, když slízne kapičku, jí tu lžičku nechám chvilku na hraní, na dokonalé olýzaní, tak si myslím, že jí jakoby zná a není to pro ni novinka. Možná to nemá žádný vliv, ale tak mě to napadlo. :o)

Možná mimíska do jídla nutíš a tak má k té lžičce odpor, to je taky možný. Určitě nenutit. Jak psaly holky v SOS, miminko ochutnává a pouze se seznamuje s novými chutěmi.

tak hodně hodně štěstíčka, pevných nervů a legrace, snad aspoň něco s mých poznatků bude pro tebe přínosné

Ahoj

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.04 14:29

Moc děkuji za odpovědi. Jen bych chtěla dodat kaše nedávám vůbec, doktorka mi říkala,že kaše je pro ty jedlíky, a hlavně pro ty děti co se v noci budí, naše holčička se tak 1× za měsíc v noci zbudí, ale myslím, že ne kvůli hladu. a taky není to z těch usměvavej dětí, všímám si ji jak to jen jde, přes den ani nic neudělám, ale ona je spíš uvztekaná, pořád s něčím nespokojená a podrážděná. Bojím se aby nebyla taková pořád, znám kolem sebe hodně dětí všichni se na celý kolo smějí stačí na ně udělat kuk a děti se můžou přetrhnout smíchy, ale naše holčička když nespí a nejí tak pořád vrní, brečí nebo se úplně vzteká. Jo a zuby to taky asi nejsou protože je taková od narození. už mi připadá, že dítě reaguje také na to jaké mu vyberete jméno, no a ta naše se jmenuje Viktorka, takže to sedí. Ještě jednou díky všem

• Nahlásit
  • Citovat
27.1.04 22:42

Ahoj,

no já si nemyslím, že kašičky jsou pro nespací jedlíky. Myslím, že to je součást dětské stravy. Pokud vím, už naše maminky nás cpaly krupičkama, je to dobrý, mimískům to chutná, výborně to zasytí, příprava maximálně jednoduchá a rychlá, obsahuje spoustu vitamínů apod., takže zdravá a pokud by se ti nezdálo, že jsou kašičky třeba sladké, jako se to nezdálo mě, tak na to jsem dostala dobrou radu - míchat to z neslazenými kašičkami v poměru 2:1 (ve prospěch nesladké). (to se mi rozdávaji rozumy jiných panečku ;o) ). Kaše se také nemusí dávat na noc, ale třeba i k obědu jako změna nebo na sváču dopoledne, třeba by jí to nakoplo a měla by hnedle sladký úsměv. :o)

Jestli je tvá holčička od narození přirozený bručounek, tak by vyloženě nelibost dala vědět jinak a to bys určitě poznala, ne? :-)

Takže maminečko, klíííídečeeeek a pohodičkáááá :o)

:-D

Mějte se krásně

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.04 10:54

No jo ale jak jsem se již zminovala, má holčička nechce polívky, chtěla jsem jí je na chvíli nedávat a nakoupila kaše: kukuřičnou ovocnou, 8 zrnnou, a dělala jsem ji i krupicovou, jenže můj malý bručounek to jedla jednou, a začala u toho kopak jako u polívek. Někdo mi tady poradil, ať jí to nenutím, jenže já nepoznám, kdy ji to vlastně začínám nutit, já to prostě jenom zkouším, jestli si ještě nedá, víte jaké jsou děti, něco nechtějí a za minutu to najednou chtěj. Moc díky za další názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.1.04 19:10

Myslim, ze se zbytecne trapis tim, ze by dcera mela jist 4× misto 6× denne a mela by jist jednou tolik. Kazde dite je jine a pokud nehubne, ale pribyva, je to naprosto v poradku. Muj manzel, detsky lekar, vzdy rika, ze nejlepsi je zadne tabulky a „predpisy“ vubec necist, ale ridit se ditetem. To, pokud neni nemocne, si samo ridi davky jidla podle toho, kolik potrebuje kalorii. Takze se netrap zbytecnymi tabulkami. Muzes zkusit neco jineho, co se tyka pestrosti jidla, barev a chuti, ale co se tyka frekvence a mnozstvi, pokud je mala spokojena a prospiva, nic s tim nedelej. Hlavni je, ze to vyhovuje ji a ne pani, co sestavila „tabulku“ ;-).

Hodne stesti Andrea24

• Nahlásit
  • Citovat
456
11.7.04 20:58

Moje 7 mesicni holcicka rano vypije 150ml Nutrilonu,pak ji jeste taky davam Nutrilon a k obedu ji vzdy davam masozeleninovy príkrm od Hipp,Odpoledne kasicku s presnidavkou a pak ji davam az po koupani 200ml Nutrilonu.Zeleninku mi taky nepapala,ale zacala jsem ji to prislazovat hroznovym cukrem a papa to jak zbesila.Hroznovy cukr je zdravy,protoze je to monosacharid a dava cistou energii,je take velice zdravi na jatra.Nemusis mit strach,ze si na sladke zvykne.Moje maminka je dietni sestra a kdyz jsem byla mala,tak mi jeste do Sunaru davala 2 kostky cukru a to repneho.Obezni nejsem a navyk na sladke taky nemam,ale repneho cukru se nezastavam.Neni to nic dobreho.Zatim pa Sonka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama