Má sport a váha vliv na menstruaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adellaid
Povídálka 34 příspěvků 14.03.18 22:39
Ma na MS vliv sport a vaha?

Ahojky, svuj pribeh jsem sem uz psala na zacatku(MS jsem dostala az v patnacti, od 16 do 24jsem brala HA a k tomu jsem byla vrcholova sportovkyne. Po vysazeni bez MS, dostala jsem trikrat hormony a po nich dobre, ale po jejich naslednem vysazeni zase nic. Byla jsem na klinice na vysetreni pruchodnosti, coz je v poradku. Dostala jsem vyvilavaci injekci a jen jednodenni spineni, ale ory to bylo ono) chtela bych se zwptat, zda-li nektera nemate podobne zkusenosti. Vsude ctu ze nadmerna zatez a nizka vaha jsou pricinou ztraty ovulace. Kdyz ted mam od sportu pauzu, spise relaxuju a snazim se ta kila nabrat zpet, muze se MS zase obnovit a dat do poradku? Predem moc dekuju

Reakce:
iila
Ukecaná baba ;) 1340 příspěvků 11 inzerátů 14.03.18 22:56

A víš, jak moc by ta zátěž musela být velká a jak hubená bys musela být, aby to mělo vliv? Já to teda nevím, jen jestli ty to máš zjištěné, nebo máš jen takový pocit.
Další faktor by taky mohlo být to dlouhodobé braní antikoncepce - nasadila jsi to brzy po první MS a brala to hodně dlouho. V okolí mám právě takový případ, kdy mladá ženská po X letech HAK měla problémy - přestala jí v příslušné části cyklu narůstat děložní sliznice, takže menstruace problém, otěhotnění problém - léčila to pak spoustu let.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 15.03.18 01:45

Čistě podle nadpisu - no že váháš. Hladina hormonů souvisí s množstvím tukové tkáně. A zejména úbytek hmotnosti dokáže s menstruací pěkně zamávat. Pokud jde o sport, tak soudím, že minimum tukové tkáně spolu se stresem dokážou taky pěkné věci.
Jen tak na okraj, já zhubla asi 30 kilo za 2 roky - žádnou nadměrnou zátěží, prostě jen chůzí a změnou životosprávy - a menstruace vymizela takřka okamžitě a dostala jsem ji někdy po čtyřech letech.
Problémy po HA tohle opravdu bývají, to má iila pravdu, ale o tom, že u tebe může hrát roli i ten vrcholový sport, vůbec nepochybuj. Poradila bych asi spíš trpělivost, bylinky a nějakou dlouhodobou péči o sebe - kvalitní strava a tak, než injekce hormonů. Ono víš jak, to tělo na lusknutí prstů prostě nefunguje, a hormonální regulace je složitá. Nejde čekat zázraky na počkání. :hug:

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 15.03.18 02:35

Mela jsem to podobne, vrcholove volejbal a MS az v 16 a stejne spis nebyla nez byla, navic hubena Jak lunt. Nasazena HA, kterou jsem brala 12 let. Mela jsem hruzu co bude Po vysazeni, ale kupodivu se vse hned nastartovalo jak ma. Radila bych zamerit se na zdrave tuky ve strave a naucit se relaxovat.

Adellaid
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 08:54

Holky moc dekuju!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >