Má sport a váha vliv na menstruaci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adellaid
Povídálka 34 příspěvků 14.03.18 22:39
Ma na MS vliv sport a vaha?

Ahojky, svuj pribeh jsem sem uz psala na zacatku(MS jsem dostala az v patnacti, od 16 do 24jsem brala HA a k tomu jsem byla vrcholova sportovkyne. Po vysazeni bez MS, dostala jsem trikrat hormony a po nich dobre, ale po jejich naslednem vysazeni zase nic. Byla jsem na klinice na vysetreni pruchodnosti, coz je v poradku. Dostala jsem vyvilavaci injekci a jen jednodenni spineni, ale ory to bylo ono) chtela bych se zwptat, zda-li nektera nemate podobne zkusenosti. Vsude ctu ze nadmerna zatez a nizka vaha jsou pricinou ztraty ovulace. Kdyz ted mam od sportu pauzu, spise relaxuju a snazim se ta kila nabrat zpet, muze se MS zase obnovit a dat do poradku? Predem moc dekuju

Reklama

Reakce:

iila
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 14 inzerátů 14.03.18 22:56

A víš, jak moc by ta zátěž musela být velká a jak hubená bys musela být, aby to mělo vliv? Já to teda nevím, jen jestli ty to máš zjištěné, nebo máš jen takový pocit.
Další faktor by taky mohlo být to dlouhodobé braní antikoncepce - nasadila jsi to brzy po první MS a brala to hodně dlouho. V okolí mám právě takový případ, kdy mladá ženská po X letech HAK měla problémy - přestala jí v příslušné části cyklu narůstat děložní sliznice, takže menstruace problém, otěhotnění problém - léčila to pak spoustu let.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 15.03.18 01:45

Čistě podle nadpisu - no že váháš. Hladina hormonů souvisí s množstvím tukové tkáně. A zejména úbytek hmotnosti dokáže s menstruací pěkně zamávat. Pokud jde o sport, tak soudím, že minimum tukové tkáně spolu se stresem dokážou taky pěkné věci.
Jen tak na okraj, já zhubla asi 30 kilo za 2 roky - žádnou nadměrnou zátěží, prostě jen chůzí a změnou životosprávy - a menstruace vymizela takřka okamžitě a dostala jsem ji někdy po čtyřech letech.
Problémy po HA tohle opravdu bývají, to má iila pravdu, ale o tom, že u tebe může hrát roli i ten vrcholový sport, vůbec nepochybuj. Poradila bych asi spíš trpělivost, bylinky a nějakou dlouhodobou péči o sebe - kvalitní strava a tak, než injekce hormonů. Ono víš jak, to tělo na lusknutí prstů prostě nefunguje, a hormonální regulace je složitá. Nejde čekat zázraky na počkání. :hug:

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4147 příspěvků 15.03.18 02:35

Mela jsem to podobne, vrcholove volejbal a MS az v 16 a stejne spis nebyla nez byla, navic hubena Jak lunt. Nasazena HA, kterou jsem brala 12 let. Mela jsem hruzu co bude Po vysazeni, ale kupodivu se vse hned nastartovalo jak ma. Radila bych zamerit se na zdrave tuky ve strave a naucit se relaxovat.

Adellaid
Povídálka 34 příspěvků 15.03.18 08:54

Holky moc dekuju!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama