Má na to státní školka nárok?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 12.09.18 18:51
Má na to STÁTNÍ školka nárok?

Maminky (tatínci) ve školce nám rozdali papírky s tím, že školka nebude poskytovat žádné dietní stravování. To mi pak oznámili i osobně a nosit dítěti vlastní jídlo taky nechtějí dovolit. V předchozí školce u staršího dítěte (taky státní školka) diety normálně poskytovali - nebo do jídla to či ono tomu kterému dítěti nedali a kdo měl omezení výraznější, tak byl povinen si pro dítě obědy nosit z domu a ve školce je dítěti ohřáli. Teď co vymysleli spádovost, tak jsme neměli v jiné školce šanci a jak to má člověk řešit? Je to opravdu na rozhodnutí školky, nejsou žádná společná pravidla a kam mají rodiče jít s dětmi, které mají nějaké omezení ve stravě? To mají všichni sedět doma? Vždyť takových dětí je dneska spousta :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Kelsey
Hvězda diskuse 44894 příspěvků 12.09.18 18:59

To neznamena, ze nebudou varit zdrave.
Ale nebudou varit pro kazdou dietu. Mas asi 14 druhu diet (jestli si dobre vzpominam).
Na kazdou dietu musi byt v kuchyni samostatna cast pripravny. Coz je neralne. Nejspis zasahla hygiena.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 12.09.18 18:59

Tak to bych byla nahrana…nechapu jakym pravem mi muze nekdo zakazovat krmit dite vlastnim jidlem? 8o A co jako budou nemocne deti delat? To je nezajimaji alergie, diabetes a podobne veci?Ja zasnu…

unuděná
Kelišová 5603 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 19:01
@4-1.cz píše:
Maminky (tatínci) ve školce nám rozdali papírky s tím, že školka nebude poskytovat žádné dietní stravování. To mi pak oznámili i osobně a nosit dítěti vlastní jídlo taky nechtějí dovolit. V předchozí školce u staršího dítěte (taky státní školka) diety normálně poskytovali - nebo do jídla to či ono tomu kterému dítěti nedali a kdo měl omezení výraznější, tak byl povinen si pro dítě obědy nosit z domu a ve školce je dítěti ohřáli. Teď co vymysleli spádovost, tak jsme neměli v jiné školce šanci a jak to má člověk řešit? Je to opravdu na rozhodnutí školky, nejsou žádná společná pravidla a kam mají rodiče jít s dětmi, které mají nějaké omezení ve stravě? To mají všichni sedět doma? Vždyť takových dětí je dneska spousta :zed:

podle me je to protizakonne,i kdyz stopro to nevim.U nas treba chteji pro dietni opatreni potvrzeni od lekare,ale pak klidne vari dle potreb deti.Vlastni jidlo,pokud ve skolce nevari dle dietnich opatreni,by melo byt samozrejme.pekne by me to vytocilo.

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 12.09.18 19:05

@Kelsey No jasně že ne, normálně to ve školce u našeho staršího dítěte prostě fungovalo buď tak, že kdo nesměl vajíčko, které přišlo do polívky nakonec, tak se mu odebralo před tím, nebo si maminy nosily pro děcko jídlo z domu. Hygiena problém nebude, dělo se to oficiálně a dál to tam takto funguje, kontroly tam mají co chvíle. Tady ve školce je prostě ochota blízko 0. Jsem naštvaná a nejsem jediná. Dětí s omezením v jídle je tam několik. Nevím fakt co dělat, oni mi více méně naznačili, ať si dítě nechám doma, ale manžel nás sám živit nemůže, to nepřipadá v úvahu, dítě má 4 roky.

-Evka-
Závislačka 3731 příspěvků 12.09.18 19:05

Vzhledem k tomu, že mám možnost tohle řešit obědy doma (už mám školáky), ve školce si nosili jen svačiny, obědy opět měli doma, tak nevím přesně, ale kdysi proběhlo tiskem něco v tom smyslu, že pokud chtějí ve školkách/školách vařit s dietním omezením, tak by v jídelně měli mít i něco jako dietní sestru či něco podobného.

rozand
Závislačka 3454 příspěvků 12.09.18 19:08
@Lenka_Hal píše:
Tak to bych byla nahrana…nechapu jakym pravem mi muze nekdo zakazovat krmit dite vlastnim jidlem? 8o A co jako budou nemocne deti delat? To je nezajimaji alergie, diabetes a podobne veci?Ja zasnu…

Z hygienickych duvodu skolka nemuze skladovat lidmi donesene potraviny ve stejne lednici, ohrivat jedine v mikrovlnce nekde, ne na stejnem sporaku atd.

unuděná
Kelišová 5603 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 19:08

@4-1.cz no ale hlavne co pak predskolaci,kteri maji dochazku povinnou??To si mas jako nechat cpat treba do celiaka dvakrat denne svacinove pecivo? 8o to je fakt hrozny..smim se zeptat,o jake konkretni opatreni jde?

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 12.09.18 19:08

Ještě dodám, že nemá žádný dramatický omezení, nesmí pár věcí, které jsou ale dost typické pro konkrétní jídla (některé druhy ovoce třeba) není toho moc, ale oni prý za to neručí. Napsala jsem jim co nesmí a stejně to dítěti dali. Jsem strašně naštvaná, protože nechci aby mi dítě skončilo v nemocnici s anafylaxí, když doteď vše fungovalo a to už máme za sebou rok jeslí. Pracuji, takže fakt nevyjdeme, když zůstanu jen tak doma, to by byl problém a znamenalo by to zůstat doma na 3 roky, než půjde do školy :zed:

Walburga
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 12.09.18 19:09

Ahoj, pokud ti nevychází vstříc školka, obrať se na zřizovatele, pokud nepochodíš tam, tak na českou školní inspekci. :kytka:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 12.09.18 19:11

Nechápu, v době inkluze děti s neurologickými problémy budou vytěsňování děti s dietním omezením? Když může mit nějaké dítě asistenta, proč by jiné nemohlo mít speciální jídlo?

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 12.09.18 19:11

@rozand No to je skvělé a jak to máme dělat my rodiče dětí, které ta omezení v jídle mají? Do školy si takové děti normálně nosí vlastní obědy, do jiných školek taky, do jeslí to taky šlo a tam hygiena určitě bude na vysoké úrovni a ve školce to nejde? Zdá se mi to fakt divné. Předškoláci mají povinnou docházku, tak to pak dělají jak!? :pocitac:

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 12.09.18 19:12

@4-1.cz A máte to výslovně od doktora? Z alergo nebo tak?

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 12.09.18 19:14
@rozand píše:
Z hygienickych duvodu skolka nemuze skladovat lidmi donesene potraviny ve stejne lednici, ohrivat jedine v mikrovlnce nekde, ne na stejnem sporaku atd.

Proc to jako jinde jde? A mimochodem, proc hned ohrivat na sporaku? A mikrovlnky? Vzdyt jsou ve vsech kuchynkach ve firmach, tady je mame na univerzite taky. A i kdyby nejhur, porad to muze byt jidlo bez ohrivani…
Ja posilam tri deti kazdy den s jejich obedy v obedove tasce. Zadna skolka, ci skola s tim nikdy nemela problem, ani u tech zdravych. Mikrovlnky maji normalne i v jidlene.

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 12.09.18 19:15

Já se omlouvám, že se tu tak rozčiluji, ale nikoho jsem nechtěla zatěžovat žádný vyvařováním, stačilo mi, aby dítěti ohřáli oběd. Problém. Vařit mu jídlo upravené taky nebudou a to jde o maličkosti, základní potraviny (NA ROZDÍL OD JINÝCH DĚTÍ) moje dítě může, ale jsou tam děti které nesmí vejce, mléko, lepek.. A to máme vážně všichni s nimi zůstat doma, to je nemyslitelné. Neptám se tu jen za sebe.. a určitě tohle musejí řešit i jiné školky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >