Má nárok na odpočet na manželku? 2 děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agulla
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 04.01.17 07:46
Má nárok na odpočet na manželku? 2 děti?

Maminky,

je tady prosím někdo kdo tomu rozumí? Manžel má v průměru plat 24tisíc hrubého, uplatnuje si měsíčně odpočet na 2 děti..

Tento rok jsem doma, myslela jsem, že bychom mohli získat ulevu na manželku, jenže jedna paní účetní říkala, že na to mam manžel maly příjem a druhá zase, že si není jista, že to pak posílají na mzdovku..

Je tady někdo kdo tomu rozumí? Máme pak ještě školkovné, a úroky ze stavebního spoření.. to už je asi uplně pase, že?

Děkuji moc

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 07:53

@agulla jasně, že může… účetní, co řekne, že neví, nemá na takovém místě co dělat.. dřív byl odečet na manželku do plusu - na dítě to samé. Zda to stále platí sice netuším, ale rozhodně odečtěte vše, co můžete ;)

Lejlinka88
Závislačka 2647 příspěvků 04.01.17 07:54

Pokud tvuj prijem za lonsky rok byl nizsi nez 68tis.,pak narok mit budete.vyse vracenych penez se urcuje podle manzelova platu.muj ma prumerne cca 26tis. a vraceli nam celych 24tis.

Lejlinka88
Závislačka 2647 příspěvků 04.01.17 07:56

Muj ma 26tis. cisteho jsem nedodala :) ale narok nejaky podle me urcite je

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 04.01.17 08:06

@agulla hele, nárok má, kolik mu ale vrátí je věc druhá… účetní to asi myslela tak, že když odečte slevu na poplatníka, děti, školku, úroky, tak už dál nebude z čeho vracet…

Příspěvek upraven 04.01.17 v 08:08

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 04.01.17 08:08

Pokud si mela za loňský rok nižší příjem než 68 tis tak má nárok na slevu na manželku, ale do prijmu se počítá materska, rodicak už ne.

doraz
Povídálka 45 příspěvků 04.01.17 08:10

Pokud vím, tak manžel má odpočet na obě děti měsíční, a mě na RD si při zpracování daní započítává, jen vím že je nějaký strop kolik max. vrátí - tam záleží kolik vrací ze stavebka, hypotéky, životka…(nevím co ještě), takže na manželku sice nárok na vrácení má, ale jen se to dopočítá do toho maxima co vrací. Takhle jsem to tedy od účetní pochopila já.

agulla
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 04.01.17 08:10
@martina.se píše:
@agulla jasně, že může… účetní, co řekne, že neví, nemá na takovém místě co dělat.. dřív byl odečet na manželku do plusu - na dítě to samé. Zda to stále platí sice netuším, ale rozhodně odečtěte vše, co můžete ;)

Právě já jsem měla takové tušení, že něco šlo do plusu.. Ale už to tak asi neni

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 04.01.17 08:13
@agulla píše:
Právě já jsem měla takové tušení, že něco šlo do plusu.. Ale už to tak asi neni

do plusu? Do plusu jdou všechny slevy na dani, výjimku dělá bonus na děti, který jde jako jediný do mínusu… ale jen bonus na děti, žádná jiná sleva, ani na manželku, do mínusu nejde…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 04.01.17 08:15
@martina.se píše:
@agulla jasně, že může… účetní, co řekne, že neví, nemá na takovém místě co dělat.. dřív byl odečet na manželku do plusu - na dítě to samé. Zda to stále platí sice netuším, ale rozhodně odečtěte vše, co můžete ;)

no, tak já bych spíš řekla, že na takovém místě nemá co dělat účetní, která řekne, že si slevu uplatnit může, aniž by znala konkrétní čísla… pak dojde k situaci, že si zaměstnanec bude myslet, že dostane vrácených 25 tisíc a on nedostane, protože není z čeho vracet, když má jiné slevy už tak vysoké, že další sleva uplatnit nejde, že už fakt není z čeho odečíst…

agulla
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 04.01.17 08:15
@Regina Hero píše:
do plusu? Do plusu jdou všechny slevy na dani, výjimku dělá bonus na děti, který jde jako jediný do mínusu… ale jen bonus na děti, žádná jiná sleva, ani na manželku, do mínusu nejde…

No moc tomu nerozumím :/ jen, že by se teď penízky hodily. Ale zřejmě to chapu taky tak, že už mu nebude z čeho vracet..

Příspěvek upraven 04.01.17 v 08:19

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 08:18

@Regina Hero tak do mínusu… do plusu na účtu :mrgreen: Jinak jasné, ale účetní, která řekne, že neví? trochu divné.. člověk, co dělá mzdy neví, jestli to vyjde či ne? aspoň hrubý odhad by mít mohla, ni… navíc 24 hrubého není tak málo, odečet na 2 děti, na sebe, pořád je toho dost, co zdanit jde :think:, tudíž aji vracet :think:

Příspěvek upraven 04.01.17 v 08:20

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 04.01.17 08:19

@agulla je to jednoduché… z jeho ročního platu se vypočítá nějaká daň a od té se odečtou slevy… jediné děti se dají odečíst i když už jsi na nule a není dál z čeho odečítat… takže bez konkrétních čísel se nedá říct, kolik vám vrátí…

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.17 08:19

@agulla bude toho dost - to, co odvedl na daních - stačí se mrknout do výplatnice :nevim: a kdyžtak navíc bonus na děti… :nevim:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27356 příspěvků 04.01.17 08:22
@martina.se píše:
@Regina Hero tak do mínusu… do plusu na účtu :mrgreen: Jinak jasné, ale účetní, která řekne, že neví? trochu divné.. člověk, co dělá mzdy neví, jestli to vyjde či ne? aspoň hrubý odhad by mít mohla, ni… navíc 24 hrubého není tak málo, odečet na 2 děti, na sebe, pořád je toho dost, co zdanit jde :think:

tak z těch informací naprosto netuším, kolik třeba mají slevu na školku, kolik ty úroky… nebo jestli skutečně žena neměla žádný příjem, který se počítá do těch 68 tisíc… všechno by to byly jen ty ničím nepodložené odhady… a vzhledem k tomu, že vím, jak se lidi drží každé zmínky o vrácení, tak si umím představit i ty pozdější nadávky na účetní, která řekla, že určitě dostanou vratku a oni dostali jen pár korun a že ta účetní je úplně na… ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >