Má někdo špatnou zkušenost s inositolem? Např. rozhození M cyklu.

104
16.6.21 22:43

Má někdo špatnou zkušenost s inositolem? Např. rozhození M cyklu.

Dobrý den, od revize dělohy po ZT (listopad 20) beru 2 sáčky Fertiprony denně. Proč Fertipronu? S Femibionem jsem potratila a z principu jsem chtěla užívat cokoliv jiného (pozn. Musím s naštěpenou kyselinou listovou). Připadalo mi, že inositol ve složení bude bonus. První MS po revizi přišla jako hodinky po 4 týdnech a druhá taky jako hodinky, vše bez potíží. Ale od 3 menstruace mám různorodé potíže: Např. nepoznám ovulaci, trápí mě silné bolesti břicha (na gynekologii je ale vše v pořádku), menstruace je slabší, pak zase silnější, a nyní se jí už 50 dní nemohu dočkat. Pořád přemýšlím, čím to je, a dnes mě napadl inositol. Po 3 měsících (od února 2021) se možná u mne rozvinul už účinek, bohužel negativním směrem… Moc by mě zajímalo, jestli mi moji intuici některá z vás potvrdí. Ale i tak od zítřka Fertipronu vysadím a zkusím nějaký čas čistě jen naštěpenou listovku + vitamín D. Nic víc. A cvičení na pánevní dno. Ještě jsem pila kontryhel (chutná mi) a ten jsem vysadila asi tak před týdnem. Ale kontryhel v tom bude možná nevinně. Spíše sázím na inositol, že u mne odstartoval poruchu menstr. cyklu. Děkuji za jakoukoliv zkušenost s inositolem. Jo, a k těhotenství mi za 6 měsíců taky nepomohl… :,( Možná další důvod dál ho nebrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
104
16.6.21 22:57

Ještě dodám, že mám od doby užívání inositolu silné akné. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
16.6.21 23:02

Mne se po nem udelala cysta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
16.6.21 23:06

Brala jsem samotný inositol na únavu a žádná negativa jsem nezaznamenala - s cyklem to vůbec nepohnulo (naopak se o něco zmírnily menstruační bolesti - ale to mohl být placebo efekt). Akné jsem neměla nikdy v životě, takže tam asi nejsem standardní vzorek populace. Ale brala jsem ho samotný, ne v kombinaci, takže nevím, jestli to v nějaké kombinaci nemůže mít jiné účinky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
16.6.21 23:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
16.6.21 23:40

Mně rozhodil (zpožďoval) cyklus kontryhel. Klidně o týden, u mně jinak naprosto nevídaná věc. Navíc jsem ten celý týden měla takové ty divné bolesti, jako když to mám každou chvíli dostat. Paráda! :roll: Zkoušela jsem ho pít/vysadit několikrát, vždy stejný průběh. Možná je v tom inositol nevinně :)
Každopádně držím palce, ať se brzy zadaří!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
17.6.21 00:16

Brala jsem inofolic a taky mi trochu rozházel cyklus. Ale 3× jsem s nim rychle otěhotněla, takže na nej nedám dopustit :palec:
A s femibionem bych si ten potrat nespojovala..to určitě nemelo žádnou souvislost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
17.6.21 06:11

@Arnikamo Aha, moc děkuji za zkušenost… a to jsem ještě chtěla vyzkoušet na úpravu cyklu Gynex, kde je také kontryhel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
17.6.21 07:50

Brala jsem také Inofolic a začalo se u mě objevovat krvácení uprostřed cyklu… Vyzkouseno opakovane. Jestli byly i bolesti si nepamatuji :(

Kyselinu listovou mi pak predepisoval lekar. Kontryhel byl u me v pohode, ale dokazu si predstavit, ze s nim nekdo muze mit problemy, prece jen by mel vest ke zvetseni del. sliznice a celkove muze byt podbrisek citlivejsi, takze ji pak asi i vic odchazi a muze to mit vliv na MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
17.6.21 08:44

Jak píše @Sněhurka18, já jsem měla taky díky Inofolicu krvácení uprostřed cyklu 8o Stalo se mi to 2× a až teď jsem si to s ním dala do souvislosti, dobírala jsem poslední balení a víc už nekupuji. Nejdřív jsem kolem období ovulace zakrvácela a pak ještě pár dní špinila. Jestli to byla ovulace, tak jsem četla že je to super protože žena ví kdy ovuluje, mně to zas tak super nepřišlo a neměla jsem z toho dobrý pocit. Navíc ani jednou z toho nic nebylo (těhotenství) a to jsme se hezky trefili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
17.6.21 09:32

@kukushka55 @Sněhurka18 Moc děkuji za zkušenosti, byla bych moc ráda, kdybych našla konečně příčinu úplně narušeného cyklu… Sice mám teď doma 4 plné krabičky těhot. vitamínů s inositolem, ale i kdybych je měla nakonec vyhodit, nevadí, hlavně aby vše šlapalo, jak má… A já si mohla konečně spočítat plodné dny… A další věc je skutečně ta, že k těhotenství inositol nepomohl. Když jsem otěhotněla minulé léto, nebrala jsem žádné vitamíny, začala jsem až 3tt. Ale bohužel to nakonec skončilo špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
17.6.21 10:35

Jééé, tak nakonec jsem našla přímo tady na emiminu diskuzi na stejné téma :-). Vypadá to, že inositol má opravdu u někoho účinek prodloužení cyklu, asi i vynechání ovulace… Ach jo… Jsem zvědavá, jak dlouho se to bude u mě teď spravovat, nejsem nejmladší… A co peněz inositol stál… :roll:

https://www.emimino.cz/…-atd-286339/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
17.6.21 20:11

Ahoj, přidám své zkušenosti. Od začátku snažení a vysazeni antikoncepce byl cyklus 30 dni, po přečtení recenzí na Gynex jsem ho zkusila v naději, že pomůže “rychleji” k miminku - naopak, jen prodloužil cyklus na 46 dni. Vyřadila jsem ho a cyklus zpět 27 a 29 dní. Opět jsem dala na spokojené ženy s Kotryhelem a znovu špatně - prodloužil cyklus na 50 dni. Takže za mě jak Gynex tak Kotryhel špatně. Inofolic za mě paráda - cyklus 31 dni- ukázková ovulace ( dle teplot a ovu testů) Fertiprona zatím nevím protože tu beru tento cyklus a čekám ovu 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
17.6.21 21:19

@Hvězda13 Dobrý den, jsem moc ráda za Vaši zkušenost. Možná dám tedy Fertiproně ještě někdy v budoucnu šanci… Už jsem ji chtěla prodat, ale nechám si ji… Budu moc ráda, pokud byste za nějaký čas napsala, zda na Vás Fertiprona působí taky tak skvěle jako Inofolic. Kontryhel a Gynex ale určitě už používat nebudu. Kontryhel jsem pila s vidinou otěhotnění docela dlouhodobě (přes 2 měsíce téměř v kuse) 2 šálky denně. Měla jsem pocit, že když mi chutná a voní, musí být jedině prospěšný. Jsem 50 DC, chci otěhotnět, ale rozhodla jsem se odmítnout injekci Agolutinu. Budu teď 3 měsíce intenzivně cvičit Mojžíšovou (prý je lepší během cvičení neotěhotnět), taky jsem se přihlásila na 2 sportovní kurzy až do konce léta, tak snad se tělo během té doby samo vzpamatuje. Miluju bylinky, tak si dělám aspoň směs maliník + kopřiva + mateřídouška + měsíček + řebříček. Ještě jednou děkuji za komentář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
17.6.21 21:48

@Minze Není za co 🙂 já po posledním dlouhém cyklu čekat už nechtěla, takže jsem si injekci vyžadonila. Naštěstí zatím vše jak má být. Jak dlouho se snažíte? My už 8 měsíců, během té doby jsem to zkoušela podpořit vším možným, ale je pravda, že jsem celou dobu byla se synem doma a měla “čas na přemýšlení” takže mě celkem dost hryzalo, že stále nic, teď jsem se vrátila na chvíli do práce a je mi lépe a řekla jsem si že tento měsíc ještě budu sledovat ovu testama a teplotou, doberu Fertipronu, ale jinak už nad tím představám přemýšlet, čekají nás dovolené, tak si užijeme léto a na podzim se případně vrhneme do vyšetření zda není nějaký problém 🙂
Bylinky jsou skvělé, ale je pravda, že né každému vždy sednout jak mají a po svých zkušenostech opravdu je lepší mít v tom dozor od někoho kdo se v tom vyzná 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat