Má někdo ve vaší rodině letité psychické problémy?

Anonymní
6.5.21 13:32

Ma nekdo ve vasi rodine letite psychicke priblemy?

Má někdo ve vaší rodine letite psychicke problemy?

Jak se k dotycnemu chovate?

Stranite se ho, ignorujete, snazite pomoci - jak? Konkretne se jedna o stredne tezke deprese.

A verite vubec na deprese?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
751
6.5.21 13:36

Co je to za hloupy dotaz, jestli verime na deprese? To neni Buh, aby se verilo/neverilo. Je to normalne prokazane onemocneni jako kazde jine, jen nejde na prvni pohled videt. :zed: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3902
6.5.21 13:45
@Anonymní píše:
Má někdo ve vaší rodine letite psychicke problemy?

Jak se k dotycnemu chovate?

Stranite se ho, ignorujete, snazite pomoci - jak? Konkretne se jedna o stredne tezke deprese.

A verite vubec na deprese?

Já se léčím 14 let na psychiatrii, takže ti můžu napsat jen svoji zkušenost, jak se ke mně lidé chovají. Mám více diagnóz a jedna z nich je i depresivní porucha. Doma to zlehčují, otec mi nadává, že jsem líná, což mi moc nepřidává, protože výčitky mám pak ještě větší. Když jsem byla poprvé hospitalizovaná a chodili za mnou kamarádi, tak jsem bohužel byla dost mimo ze začátku a když mě viděli, tak ode mě dali ruce pryč. Zůstalo jen pár opravdu dobrých kamarádů. Postupně jsem si našla nové kamarády, převážně na psychiatrii a s těmi se navzájem podporujeme. Kdo nezažil, tak to úplně nepochopí. Ale pokud nevíš, jak se máš k někomu blízkému chovat, tak já bych tu byla pro něj. Někdy je to těžké, ale snažila bych se ho podporovat, samozřejmě ale zas ne na úkor tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 16:29

Ano měli jsme v blízké rodině psychicky nemocného, byl to můj dědeček, normální život s ním nebyl možný, zničil život svojí manželce i svým dcerám, moje matka se z toho vyhrabala, druhá dcera je mírně řečeno zvláštní - moje matka za svým dětstvím udělala tlustou čáru a nikdy na to nevzpomíná, žije, jako by se narodila, až se vdala,
svého otce chtěla zabít a volně se cítila pouze tehdy, když otec byl hospitalizován na psychiatrii

• Citovat
  • Nahlásit
2599
7.5.21 19:39

Ono je důležité, o jaké psychické problémy se jedná. Např. středně těžká, dobře medikovaná, deprese není na překážku v běžném životě. Ale opakuji, dobře medikovaná dobrým psychiatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.21 05:49

Ano, v rodině deprese + mám blízkého s psychotickým onemocněním.

Nestraním se a pomáhat se snažím podle potřeby. Usnadňuje mi to to, že mám vystudovanou psychologii a praxi z psychiatrické nemocnice. Pomoc je i to „nestranění se“, ale strašně záleží na průběhu toho onemocnění (i v rámci jedné diagnózy jsou obrovské individuální rozdíly).

Existence deprese není otázka víry, deprese prostě je. Jiná věc je, že ne každý, kdo má předepsaná psychofarmaka, depresí skutečně trpí. Ale to je nakonec celkem jedno, podstatné je, jak se dotyčný aktuálně cítí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat