Má někdo z Vás zkušenosti s EPR od soudu?

Anonymní
19.8.20 16:22

Má někdo z Vás zkušenosti s EPR od soudu?

Zdravím, chci se jen zeptat jestli nemá někdo z vás podobnou zkušenost. Přišel mi dopis od soudu s návrhem EPR což znamená elektronický platební rozkaz do 15 dnů jsem měla určenou částku zaplatit co jsem po týdnu učinila chtěla bych se zeptat jestli po zaplacení částky chodí poštou ještě vyrozumění o tom že částka byla zaplacená neboli nějaké potvrzení?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
860
19.8.20 16:36

Mě nic nepřišlo, žádné potvrzení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14939
19.8.20 17:13
@Anonymní píše:
Zdravím, chci se jen zeptat jestli nemá někdo z vás podobnou zkušenost. Přišel mi dopis od soudu s návrhem EPR což znamená elektronický platební rozkaz do 15 dnů jsem měla určenou částku zaplatit co jsem po týdnu učinila chtěla bych se zeptat jestli po zaplacení částky chodí poštou ještě vyrozumění o tom že částka byla zaplacená neboli nějaké potvrzení?

Pokud jsi to zaplatila v hotovosti, tak snad máš stvrzenku a pokud převodem, tak potvrzení o zaplacení ti dá banka, ne?

Od věřitele si můžeš vyžádat kvitanci, že už za tebou nic nepohledává.

Apropos: V tom platebním rozkaze bývá napsáno, že máš do 15 dnů zaplatit částku s příslušenstvím (tj. vč. nákladů na vymáhání - soudní poplatky a právní zastoupení), nebo v téže lhůtě podat na soudu dvojmo odpor.

Pokud dluh neexistuje, byl před podáním žaloby uhrazen, nebo byl před podáním žaloby promlčený, pak by měl úspěch odpor s námitkou neexistence dluhu, jeho uhrazení, resp. promlčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
20.8.20 01:59

Vyrozumění nechodí, vyzadej si od věřitele potvrzení l, ze jsi dluh uhradila a nic mu nedlužis. Kdo je věřitel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama