ma nekdo zkusenost??nestovice u 4 mesicni holcicky!!??

Anonymni
17.5.08 13:05

ma nekdo zkusenost??nestovice u 4 mesicni holcicky!!??

nevim jak je to pro takhle male miminka nebezpecne,u doktorky jsme se potkali s jednou pani co mela ditko s nestovicema, rekla mi to po chvili, tak jsem hned odesla s malou ale nevim jestli se to preneslo nebo ne,byli jsme tam asi 5 min.mam hrozny strach u takhle maleho miminka, tak se modlym at to neprijde.prodelal to nekdo take s malym mimcem.dekuju za vsechny rady a zkusenosti. Martulka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
17.5.08 15:02

Takovou zkušenost nemám, ejn si neodpustím, že ta paní byla asi …(rohatý zvíře) když chodí s dítětem které má neštovice jen tak mezi ostatní děti… :twisted: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
17.5.08 15:27

Ahoj,

chci te jen uklidnit. Loni mel nestovice muj otec. Tehdy jsme u nich bydleli. Holky mely 2r a 1r, davno jsem nekojila a ani pri kazdodennim setkavani to nechytly.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
17.5.08 15:58

Nam doktorka rikala ze muzem s nestovicama dojit…Volala jsem tam a ona se divila proc nedojdu :?: :! Tak jak to tedy je?
Treba je jeste mala chranena tvymi protilatkami,pokud jsi teda nestovice prodelala..Rika se do pulroku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
567
17.5.08 18:59

Petus, teď jsi mě dostala..u první věty jsem si říkala: proč by dojila s neštovicema? :D
až další text mi to osvětlil…

to jen na okraj… a je jasné, že ta maminka pokud má nemocné děti, jde s nima k Dr-a jestli nemá nějak oddělenou čekárnu, kam asi měla jít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
17.5.08 19:22

Pokud kojíš a měla jsi neštovice ty (nebo snad ani nemusíš kojit, do půl roka je miminko chráněno ještě z těhotenství) - myslím, že je to OK.

Pokud máš protilátky ty, ještě z těhotenství by je mělo mít i miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
17.5.08 21:26
emitom píše:
Petus, teď jsi mě dostala..u první věty jsem si říkala: proč by dojila s neštovicema? :D
až další text mi to osvětlil…to jen na okraj… a je jasné, že ta maminka pokud má nemocné děti, jde s nima k Dr-a jestli nemá nějak oddělenou čekárnu, kam asi měla jít?

:D :D :D Tak sem se ted taky zasmala.Nase dr.nema zadnou oddelenou cekarnu a tak jsem se divila ze mam dojít :P s nestovicema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
17.5.08 22:21
Ogulaa píše:
Takovou zkušenost nemám, ejn si neodpustím, že ta paní byla asi …(rohatý zvíře) když chodí s dítětem které má neštovice jen tak mezi ostatní děti… :twisted: :roll:

Prosímtě, prozraď mi, kam jinam měla ta maminka s nemocným dítětem jít jinam než k lékaři? Fakt mě to zajímá…
Jestli předpokládáš, že tě pozve v extra dobu nebo že k tobě přijede, tak se sakra pleteš…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
18.5.08 09:00

Lesi: u nás doktorka za infekčníma pacientama jezdí… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
18.5.08 09:19

holky dekuju za radu a mirne uklidneni,no uvidime :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
18.5.08 18:35

U nás je to taky běžné ,že si dr. zve děti s neštovicemi k sobě, nechá je ale čekat úplně venku. Rodič se ohlásí, že už jsou tam osobně nebo mobilem a sestra si je pak zavolá. Normálně pak do ordinace chodí ostatní… taková 5minutovka ještě nemusí nic znamenat, neštovice jsou prý infekční pár dní před obsypáním (asi 4? už si nejsem jistá) a pak ty mokvající vřídky. Takže si myslím když už mají něco na sobě není to taková hrůza s tím přenosem.
BTW. ti dva starší šli do školky jen na besídku a do týdne se proměnili v „michuchurky“ no a nejmladší to chytil za 14dní od nich - MĚL 8 TÝDNU a to byl kojené dítě a já už neštovice jako malá taky měla. Snášel to s 2denními teplotami vcelku v pohodě - napočítala jsem cca 22 pupenců. Kdy ty teploty měl si nevzpomenu, jestli před pupenama nebo po ..... Jo v tu dobu před vypuknutím mu začala reakce na TBC očkování porodnice(začalo mu hodně moc hnisat- zeleně- ramínko), takže jsme s naší Dr. usoudily, že to chytil tímto oslabením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
19.5.08 19:39

Ahoj my bojujeme s neštovicema právě ted. Starší syn si je donesl ze školy a mladší to chytil právě dnes přesně po čtrnácti dnech. Nakažlivé jsou cca 3-4 dny před osypáním a to kapénkovou infekcí a po osypání asi 3 dny a to dotykem. Takže myslím že kdybych potkala děti v čekárně a nedotkla se jich tak nic nechytnu. Marečkovi se objevily pupínky dnes odpoledne a od té doby strašně pláče a pláče a pláče. On sám neví co chce, hrát si nechce, spát nechce, jíst nechce ani nosit nechce. Před chvílí usnul a já jsem uplně hotová, unavená, vydeptaná a vyšťavená. Asi je má i v pusince protože nechce ani flašku ani nic k jídlu…za celý den snědl pár lžiček přesnídávky a má zvýšenou teplotku. Mažeme Imazolem a na noc jsem mu dala pár kapek Fenistilu. Jinak nevím co s ním??? Je něco co by mu pomohlo? A tudíž i mě? 8) :lol:
Potřebuji se učit na státnice…ty moje dětičky věděly kdy si to mají vybrat… :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
20.5.08 22:13

No chudáku, to si teda opravdu dovedly vybrat. Bohužel nic jiného než to mazání pudrem, imazolem nebo co ti doporučila Mudra a Fenistil nepomůže(někomu Zyrtec-obojí antihistaminikum zeslabuje svědivý pocit a reakci). Myslím, že to ale bude za dva, tři dny lepší vyděržaj ! držím palce.
Jo ještě bych se Mudry poptala kolik kapek a kolikrát denně Fenistil můžeš dát. Myslím, že i 2krát , ale zeptej se. Dost to pomůže aspoň se v klidu vyspíte.
janeK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
21.5.08 08:20

No tak to musí mít Mareček příšerný svědění, protože Zirtek bere 2× za den 5 kapek a to protože má alergii. Takže i ten mu to drobet utlumuje. Včera už to bylo o něco lepší. Sice na noc mu dávám Fenistil ale ten nám nezabírá tak že by zklidnil a nebo po něm více chrupal. No jo musím to prostě přežít. 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
14.3.15 07:58

Take mam 4 mesični holčičku a hytla od staršího sourozence neštovice mame mazat sudokremem a davat nuroven pripadne jet hned do nemocnice moc de o malou bojim mate stim nekdo skušenosti :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama