Má otec nějakou šanci získat syna do péče?

Anonymní
7.12.19 13:11

Má otec nějakou šanci získat syna do péče?

Dobrý den :) snad mě nebudete soudit, ale já se zkrátka potřebují s někým poradit…Mám dvě děti dceru a syna. No dobře obě mám s jiným mužem. V životě jsem udělala možná pár chyb a je pravda že na ty může jsem moc štěstí neměla. A teď k věci synovi budou dva roky a cca před měsícem jsme se rozešli s jeho tátou… Ukončil to on a mě to zase tolik netrápí i skrz to, že vím jak se k nám choval. Jak se choval ke mě a i k dětem. Dokonce bych se nebála tvrdit, že mě psychicky deptal :(… Na mě byl například pořád zlej, vyčítal mi obyč věci jako že není doplněn cukr v cukrence, že nejsou vyhozeny staré housky, jednou si dělal jídlo a zapomel uklidit pomazánkové máslo a já ho neviděla na lince tak jsem vytahla nové a on se do mě pak pustil, proč tam jsou dvě pomazánkové másla a když jsem řekla že jsem ho neviděla, tak na mě rval že nemám být slepá a tak, lezl za mou teď už bývalou nejlepší kamarádkou. Dokonce když jsem se ho jen zeptala za kým jde tak co je ti do toho. Zesměšňoval mě všude a mě říkal že nic neumím a že jsem úplně k ničemu. Jsem citlivá povaha, takže jsem dost kvůli němu brečela ale to se v tom asi začal vyzivat takže mi začal říkat, jak neumím nic jiného než řvát, že jsem psychicky narušena a měla bych si k někomu dojít. Řekl mi dokonce tě mám někdy i takové stavy kdy jsem nebezpečná pro sebe a pro okolí, že by se nedivil kdybych ho jednou podřízla. No ani k dětem se nechoval pěkně dceru ve dvou letech nakopl do zadku s tím že to nemohla citit, když na plinu. V jednom roce ji držel hlavu pod dekou než začala brečet s tím že ji zoceluje nebo ji vzal za rameno odnesl a posadil ji na podlahu až se málem prekulila na hlavu a když jsem za ní běžela jestli se jí něco nestalo ještě se se mnou hádal… Když ve třech letech dělala hovadiny na posteli, capl ji ve vzteku nad hlavu a pořádně s ní zatřásl. Když syn třeba ráno brzo vstávám tak mu dal na zadek a mrsknul s ním zpátky do postele, až se kolikrát bouchl hlavou o stěnu postýlky nebo když jsem omylem zapomela zavřít dveře na záchod a vlezl tam syn. Tak dostal od něj na zadek a pak mi řekl vidíš to kvůli tobě dostal na zadek, protože jsi nechala otevřeno. A teď k věci tenhle týden jsme byli na Ospodu. Asi jsem tam měla něco říct o jeho chování k dětem, ale bála jsem se. A v Lednu budeme mít soud a přemýšlím, chtěla bych se hrozně moc ozvat o tom jak se k nim choval ale bývalý mi vyhrožuje. Říká že když něco řeknu tak získá malého do péče, prý má nějaké fotky a svědky kteří vidí že se prý o syna starám špatně (starám se o něj jak nejlépe dovedu)… A taky zprávy, on mi totiž vždy napíše nějakou prkotinu která je na něm špatně, třeba že má ušmudlany nos nebo že je opruzely (opruzeniny se mu udělali ten den co si měl pro malého přijít) a co se týče těch svědků tak bohužel bývalý je ten typ člověka kterého má každý rád, protože navenek působí hrozně prijemnym dojmem a dokáže si každého omotat kolem prstu :( a já teď vůbec nevím co mám dělat je to opravdu hrozná situace. Může fakt dostat malého do péče? Nejhorší je že já proti tomu jeho chování nemám sebemenší důkaz, proč mě to nenapadlo si aspoň nahrát? :,( :,( :,( Děkuji moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10741
7.12.19 13:15

Neřeš to s internetm, ale s právníkem.

Naprosto seriozně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1394
7.12.19 13:23

Jako promin, ale on se tak choval k tvé dceři a ty si s ním udeláš dalsi dítě. By jednou neco takovyho zkusil a letel by, ze by se za nim prasilo. Dej se psychicky do kupy a o syna bojuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23110
7.12.19 13:24

Do péče ne, jediné by jsi silně pochybila ty v něčem a děti se vzdala ale můžete napůl. Hlavně se ho neboj, tyhle.tyoy mají akorát plnou pusu keců a skutek utek. Jestli si na to netroufáš sama, tak právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 13:51

Manžel mé sestry se choval úplně stejně, a to myslím s tim vyhrozovanim, že ji vezme dcerku. Jinak jako táta byl hodný. Ale se sestrou se prali a hádali.

Říká Vám to jen proto, že Vás tím manipuluje a zastrašuje.. řeknete mi, co by delal on s dítětem? Zrovna on. Anebo si myslíte, že nějaká jeho nová známost bude s otevřeným srdcem čekat na cizí malé dítě anebo snad jeho rodiče, co jsou nejspíš už v důchodu anebo stále pracují mají čas a chuť vychovávat malé dítě? Určitě ne. Opakuji se, je to manipulace. Sám si myslíte, že bude chtít vstávat v noci s dítětem na nočník? To určitě…

Nedávejte najevo, že máte strach. Já bych při osobní konfrontaci odpovídala ve stylu, že to nechci řešit, že máte dost problému. A zajisté bych se stavila k psycholožce a na městském úřadě bývá odborná sociální péče. Plus jsou centra pro týrané matky (psychické je také týrání).

Manžel sestry hrozně strašil, že má videa, že má svědky, že dal odposlech do bytu, takže moc dobře ví, co tam moje sestra dela, přitom jsme třeba byly u ní doma a sledovaly romantické filmy, on tvrdil, že tam měla v tu chvíli chlapi…
Psal mě, naši mamce, vyhrožoval. A opravdu nejlépe platí ledová tvář ale ne plná strachu anebo opovržení, ale tvář vyrovnaného člověka, který nechce konflikt. Tohle na takový manipulátory platí nejvíc.

Zajisté bych komunikoval se sociálními službami. Aby byli v obraze.

U sestry byla neustále policie doma (Volala ji sama, aby ho konečně vystrnadila z bytu, který je její), a je to nepříjemný, když jsou policajti chlapi, tak je hned vidět, jak jsou na jeho straně, ale i tak Správu sepsat museli, a on vždycky byl agresivní, ne ona.

Držím palce. stala jste se obětí manupulatora, takže buďte silná, všechno dokážete

• Nahlásit
  • Citovat
7.12.19 20:54

@pikola Nesouhlas. Tyhle typy dokážou moc zlých věcí.

Jak už správně někdo uvedl, jsou to MANIPULÁTOŘI. Přečti si o tom něco na internetu!!! Ať víš, s kým jsi žila. To ber jako povinnnost!!! (Já vím, o čem mluvím, mám takovou matku i sestru…)

Co jsi nám tu napsala, si vytiskni a s tím choď za právníkem (který se specializuje na rodinné právo.) Co nejdřív, nečekej!!! A neuvažuj proboha tak blbě, že „bojím se otevřít ústa na OSPODu“. A proč? To jsi vážně tak blbá - musím to říct tvrdě - že dovolíš tomu smradovi, aby si ji otevřel on?! Protože pro manipulátora je lež a polopravda pracovní metoda.

Teš se, že ses zbavila hajzla, těš se z dětí, měj kontakt s dobrými lidmi, kteří tě podpoří a potěší - budeš to potřebovat. Manipulátorům je totiž nejlíp se vyhnout. To ale ve Tvém případě nepůjde, protože máš s jedním dítě. Proto potřebuješ kolem sebe dobré lidi. Neuzavírej se do sebe, buď připravena na jeho další kroky, proto nejdřív právník, který Tě pak asi pošle na OSPOD. Ale nepopleť pořadí, protože jsi zmatená a mohla bys to ještě hodně posrat. Takže pozor! A hlavu vzhůru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
7.12.19 21:03

Tohle je ten případ, kdy bych si vzala právníka. Do pèče ho asi nedostane pokud nebudeš vyloženě špatná matka, ale na střídavou péči může. Takže určitě za právníkem. Hlavně se teda divím, že si nechala takhle dlouho aby zacházel s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
7.12.19 21:16

@bea landová
Přesně ex byl to samé hnusný manipulátor a já když sem na něj podala trestní oznámení po rozchodu, tak byl ja milius hodnej atd…tak sem to samozřejmě chtěla stáhnout to už, ale nešlo, tak sem to při výslechu u kriminálky zapřela a co on? Měsíc na to šlo všechno od znovu, nadávky, výhrůžky, fyzické napadání při předávání dítěte, na socialce na mě házel špínu…
Takže zakladatelko, kdyby se najednou změnil v hodného chlapa a chtěl hodit všechno za hlavu, tak mu nevěř. Nenech se uchlácholit. Řeš s ním jen věci co se týče dítěte na nic jiného nereaguj…BUĎ SILNÁ. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.12.19 21:28

Do péče ho nedostane, ale střídavou péči ano. Kamarádka se teď rozváděla a řešila to a právník jí říkal, že střídavka se teď často dává. Kamarádky ex jí taky vyhrožoval nebo spíše vyhrožuje pořad, on ten chlap těží jen z toho, že je silnější a ty se ho bojíš a necháš se snadno zastrašit. Kamarádka to řeší tak, že si všechny jejich setkání nahrává skrytě na mobil a když s ním chce řešit něco důležitého, tak přes e-mail a ten si ukládá. Jinak když ho udáš a nebudeš mít důkaz, tak to stejně bude slovo proti slovu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 21:29

@Kokokodak
Přesně tak… hlavně jim nevěřit, a mluvit pouze o dítěti. Sestry manžel vždy psal srdceryvné sms o dceři a když sestra trochu povolila, tak hned spustil všechnu špínu na ní. Fyzické napadání, vyprávěl policajtům nějaké blbost. A z bytu, který byl zařízený od našich rodičů si odvezl pár svých věcí, co je samozřejmě jeho právo, ale vzal i telefon, který dal dceři, aby na něm hrála hry, který on už nepoužíval…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.12.19 21:41

A on je váš manžel anebo “jen” otec syna? Jak jste zapsaní u dítěte na úřadě? Ono to hraje docela velkou roli, pokud není manžel a dítě máte v péči Vy, tak může mít dítě jednou za dva týdny na víkend. Pak se to jen potvrdí na soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
8.12.19 09:05

@Kokokodak Takže zakladatelko, kdyby se najednou změnil v hodného chlapa a chtěl hodit všechno za hlavu, tak mu nevěř. Nenech se uchlácholit. Řeš s ním jen věci co se týče dítěte na nic jiného nereaguj…BUĎ SILNÁ

Tahle slova, zakladatelko, si dobře zapamatuj!!! Vytepala bych je zlatem!

a také tato od Anonymu: Kamarádka to řeší tak, že si všechny jejich setkání nahrává skrytě na mobil a když s ním chce řešit něco důležitého, tak přes e-mail a ten si ukládá. Jinak když ho udáš a nebudeš mít důkaz, tak to stejně bude slovo proti slovu.

Jedinkýkrát se jimi nebudeš řídit a dlouze budeš litovat! Když chceš, tak si přečti můj příběh, jenž souvisí se dvěma manipulátorkami https://www.emimino.cz/…vcem-364789/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama