Má otec povinnost koupit malému jídlo na dny, kdy ho má?

Anonymní
28.2.21 11:42

Má otec povinnost koupit malému jidlo na dny kdy ho má ?

Dobry den, chci se zeptat jestli otec musí koupit nebo uvařit malému 8m jidlo na dny kdy ho má u sebe? Do teď jsem s tím neměla problém vše mu nachystat, ale začal mě urážet ze malemu dělám domácí prikrmy a mrazim. Ze ani on by to nezral. Přitom malý mi sní vždy vše a jsem rada ze nekupuji sklenicky(jen výjimečně). Tak jsem mu řekla ze když má problém s mým jídlem, ať si ho obstará sám. On na to ze ok ale ze snížíme výživné. Chci se tedy zeptat jestli teoreticky by měl vše od plinek po jidlo obstarat on bez ohledu na výživné? Všem moc diky za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25957
28.2.21 11:45

Samozřejmě, to výživné je na dobu kdy je u tebe. Nebo myslíš, že větším dětem sebou matky balí jídlo na týden?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
28.2.21 11:45

Nekteri chlapi jsou fakt idioti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
28.2.21 11:46

To je bezmozek. Jako hádat se o peníze kvůli jídlu pro vlastní dítě. To je chudák. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.2.21 11:54

Řekla bych mu ok, tak tedy požádej soud o snížení výživného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
28.2.21 11:57

:mrgreen: To je dobrej chudák.
A nechystala bych mu nic. Ať si chlapec poradí sám.

Řekla bych mu ať o snížení klidně zažádá a ať tam uvede důvod. Ať soudkyně vidí, co je to za de.bila. Pokud bude soudkyně normální, tak mu ho ještě zvýší :mrgreen:
Já bych to udělala s chutí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5104
28.2.21 11:58

Záleží na tom, jestli máte právní úpravu.
Pokud nemáte žádnou úpravu a ani stanovené výživné, pak je povinen jídlo dítěti zajistit v době, kdy o ně pečuje.
Pokud máte stanovenou střídavou péči a výživné, pak je povinen jídlo dítěti zajistit v době, kdy o ně pečuje.
Pokud je (a to bude asi váš případ) svěřen do tvé péče, pak se výklady různí (bez ohledu na to zda je styk dohodou nebo soudně upraven, pořád je to právní forma styku).
Podle zákona je styk pobývání s druhým, vzájemná komunikace a výměna informací o druhém. Styk tedy nezahrnuje péči. Podle zákona a mezinárodních úmluv stýkající se rodič není povinen o dítě pečovat, naopak pečující rodič je povinen řádně dítě na styk připravit, tedy včetně plen, jídla pití a veškerých potřeb tak, aby se stýkající se rodič mohl věnovat pouze styku.
Tuto interpretaci podle mezinárodních smluv ale prolamuje judikatura Ústavního soudu, která říká, že stýkající se rodič je povinen v době styku o dítě pečovat. Čímž ze styku vytváří péči, ovšem pouze jako koníček stýkajícího se rodiče bez finančního příspěvku druhého rodiče.
Závěr. Je pravda, že jsi povinna mu jídlo připravit ty. Je pravda, že je jídlo povinen zajistit otec. Vítej v právním státě.

V žádném případě (vyjma neupraveného dobrovolného výživného) není otec oprávněn krátit výši soudem vyměřeného výživného. Zde nejsou dvě interpretace, tohle je jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
28.2.21 11:58
@Anonymní píše:
Dobry den, chci se zeptat jestli otec musí koupit nebo uvařit malému 8m jidlo na dny kdy ho má u sebe? Do teď jsem s tím neměla problém vše mu nachystat, ale začal mě urážet ze malemu dělám domácí prikrmy a mrazim. Ze ani on by to nezral. Přitom malý mi sní vždy vše a jsem rada ze nekupuji sklenicky(jen výjimečně). Tak jsem mu řekla ze když má problém s mým jídlem, ať si ho obstará sám. On na to ze ok ale ze snížíme výživné. Chci se tedy zeptat jestli teoreticky by měl vše od plinek po jidlo obstarat on bez ohledu na výživné? Všem moc diky za rady

Boha jeho to je kokot. :roll: pěkně za svoje všechno ať kupuje a taky má kupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
28.2.21 12:04

Já bych mu řekla, ať si tedy o snížení zažádá. Docela bych se těšila, až tam tohle z něj vypadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6163
28.2.21 12:17

Otce svemu diteti jsi vybrala sama, sklizis plody sveho vyberu.
A neznam rodice se stridavou peci, kteri by dite vybavovali jidlem a plinami na dobu pobytu u otce. Maximalne oblecenim a otec ho s vypranym vraci zase zpatky.
Ale jsou do inteligentni lide, kteri i kdyz prestali fungovat jako partneri, zustali fungovat jako mama a tata a jejich zajmem je spolecny potomek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
28.2.21 12:22

Jasně, jak píše @canaglia - jsi povinna dítěti nejen uvařit, ale taky s ním na styk s otcem poslat chůvu. co by si jinak chudák otec počal, kdyby zůstal o samotě se samotným hladovým nezaopatřeným dítětem? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
28.2.21 12:22

Syn má u otce i oblečení, nebalím mu nic s sebou kromě nějakých hraček apod :nevim: když jsem mu balila oblečení, tak jsem ho přiměla, ať mu něco nakoupí, aby měl u nich aspon nějaký spodní prádlo, trika, mikiny, pyzama, protože to tam stejně všechno zůstávalo a já jsem pak doma pro změnu neměla nic :roll: :lol:

Příspěvek upraven 28.02.21 v 12:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
28.2.21 12:26

A proč by pán neměl svému dítěti obstarat jídlo proboha? Kdybys mu nedala nic nebo mělo málo, tak ho nechá o hladu nebo jak? 8o co to je za přístup? Když mu přijede návštěva, tak jim pak na závěr vystaví uctenku EET?

My máme doma i zradlo pro zvířata, ač žádná nemame, protože k nám občas přijede někdo se psem :nevim: když mají přijet nějaké malé děti, tak samozřejmě pokoupim všechno mozny, protože nevim úplně přesně, co mají rady :nevim: přijde mi to tak nějak normální :nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30417
28.2.21 12:40
@Anonymní píše:
Dobry den, chci se zeptat jestli otec musí koupit nebo uvařit malému 8m jidlo na dny kdy ho má u sebe? Do teď jsem s tím neměla problém vše mu nachystat, ale začal mě urážet ze malemu dělám domácí prikrmy a mrazim. Ze ani on by to nezral. Přitom malý mi sní vždy vše a jsem rada ze nekupuji sklenicky(jen výjimečně). Tak jsem mu řekla ze když má problém s mým jídlem, ať si ho obstará sám. On na to ze ok ale ze snížíme výživné. Chci se tedy zeptat jestli teoreticky by měl vše od plinek po jidlo obstarat on bez ohledu na výživné? Všem moc diky za rady

Pořídila sis dítě s blbečkem, co používá dítě jako zbraň proti tobě. Ano, má povinnost v době, kdy se o něj stará, ho nakrmit. Ty jsi mu šla naproti s připravenou stravou, kterou on shazuje. Tak ať mu nabídne tatarák, inteligent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5132
28.2.21 12:40

To je otec roku… deb.il… ale docela bych se bála co mu jako že dá na to jídlo? Jestli mu uvaří bez soli a tak. Kdyby koupil nějakou skleničku tak ještě ok… ale už jak se teď projevuje chtěla bych vidět co tomu osmiměsíčnímu dá na jídlo… a nejen oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat