Má pošta povinnost zvonit?

1074
3.7.15 17:51

má pošta povinnost zvonit?

Ahoj,

nevíte, zda má pošta povinnost zvonit na člověka? já ted bydlím jinde než dřív, tam pokaždé, když jsme měla doporučený dopis či cokoliv, tak poštačka zazvonila, já seběhla s občanskou a zásilku či dopis převzala..

ted bydlím jinde a tdy mi vždy přistane lístek s výzvou k vyzvednutí dopisu..přitom ted jsme na rizikovém, nikam v těch vedrech nechodím, pre se mi dělá hodně zle a oni nezazvoní, zvonek funguje víc než nahlas, už se to stalo po třetí a docela mě to štve, pre ted v těhle vedrech opravdu ani na poštu nedojdu a dopis, který mi „přišel“ dnes, na něj docela čekám a ted nevím, kdy si ho dojdu vyzvednout..tak by mě jen zajímalo jak to je, pokud víte..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13611
3.7.15 17:53

Taky mi prichazi dopis na vyzvednuti zasilky, je to blbe kdyz si na rizikovym ale jak to maji vedet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
3.7.15 17:54

@PAN66 stížnost… taky jsem si stěžovali až vyměnili borca co vozil balíky, pošťačka zvonila v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
3.7.15 17:55

@PAN66 ano, měli by zazvonit…
Přestěhovali jste se k naší pošťačce, ne? Taky jsem doma a čekám a nic a najednou lístek ve schránce… pomohlo vždy na chvíli, když jsem si písemně stěžovala… pak to chvíli fungovalo, pošťačka zvonila, pak mi delší dobu nic nepřišlo a zase se na to vykvákla… balíková pošta volá už předem, tam jsou fajn chlapi, ale ta dopisová, škoda mluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074

No vědět to nemusí, ale snad, když má ten dopis, tak má zazvonit, když bych nebyla doma, dát výzvu k vyzvednutí, že je adresát nezastižen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248

@kaja00 vědět to nemusí, ale mají zvonit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4569
3.7.15 17:56

Chce to se ozvat a oni si uz daji pozor - nebo si zazadej o opetovne doruceni a oni Ti ho bezplatne pri dalsi bezne pochuzce prinesou :?: Mela js to tak uz parkrat a nebyl nikdy problem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13611
3.7.15 17:58
@Bejbyy píše:
@kaja00 vědět to nemusí, ale mají zvonit

Aha, tak to jsem nevedela, me prisel dopis a musela jsem si dojit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 18:00

Bohužel to jsou praktiky některých doručovatelek…tvrdí, že toho mají hodně a tak to sebou netahají. Si asi myslí, že by jsi měla čekat od rána před domem, co kdyby ti náhodou přišlo psaní. Ta naše pošťačka, zvoní a když se náhodou nedozvoní (vybité baterky :mrgreen: ) tak huláká do otevřeného okna nebo to nechá u souseda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 18:01
@Kacievi píše:
Chce to se ozvat a oni si uz daji pozor - nebo si zazadej o opetovne doruceni a oni Ti ho bezplatne pri dalsi bezne pochuzce prinesou :?: Mela js to tak uz parkrat a nebyl nikdy problem :palec:

Ano, tohle můžeš udělat.

• snížnost. U nás taky baba nezvonila, po přestěhování mne v 8 budí :lol: ale jdem ráda i když se jí pokažné 2× blbě ptám, kam se mám podepsat… pošta je tu daleko.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
3.7.15 18:03

Zvonit by určitě měli, sice jsem dělala na přepážce, ale i tak chodili stížnosti na doručovatelky. Klidně si zavolej na vaši poštu, chtěj vedoucího doručovatelů, řekni mu/jí to, kde bydlíš, že na tebe nezvoní, že tam máš danou výzvu. A chtěj po nich, aby ti ten dopis znovu doručili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 18:24

Já napsala vzkaz na schránku. Napsala jsem:,,Milá paní doručovatelko, jsem doma, nebojte se zazvonit!!!" Od té doby zvoní a dokonce chodí i nahoru :) Taky jsem byla těhotná a štvalo mě, že musí s pupkem lítat přes celé město na poštu, páč pošťačka je líná zazvonit. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
3.7.15 19:12
@kaja00 píše:
Taky mi prichazi dopis na vyzvednuti zasilky, je to blbe kdyz si na rizikovym ale jak to maji vedet :nevim:

Mají zazvonit… ;)

Zakladatelko, ty si zavolej na poštu a řekni, že chceš dopis znovu doručit… ;) Žes byla doma, ale pošťačka se neobtěžovala zvonit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20089
3.7.15 19:21

Stěžovat si, stěžovat si, stěžovat si. Já dokonce posledně navrhovala vedoucímu doručovatelů, že budu ve volném čase a zdarma učit doručovatele číst, protože můj zvonek rozhodně není neoznačený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
3.7.15 19:45

@PAN66 podle me ma ale ani u nas to kolikrat nedodrzovali nez jsem si byla postěžovat pak jo a od te doby to funguje :kytka:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama