Má přednost otec, nebo zájmový kroužek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NinPe
Extra třída :D 13101 příspěvků 26.09.14 13:17
Má přednost otec nebo zájmový kroužek

Maminy, chtěla bych poradit. Mám holčičku (3,5 roku) svěřenou ve své péči. Soudně je určený styk otce s malou na víkend jednou za 14 dní a každou středu odpoledne - vždycky si jí vyzvedne ve školce a večer doveze domů. Od ledna mám možnost jí přihlásit na kroužek mažoretek. Ale je to ve středu odpoledne. Ptala jsem se otce, jestli by byl ochotný tam dceru vozit - to nechce. Tak že se tedy domluvíme, že místo středy si bude dceru brát ve čtvrtek - to taky nechce. že jí chce ve středu, že je to pěkně v půlce týdne. A že soudně to tak máme určený. A že stejně když půjdu k soudu, tak mi nikdy nevyhoví - že mu neomezí styk na úkor nějakých mažoretek. Mám u soudu nějakou šanci? Nebo já nevím…tady je většina kroužků co by se mi pro dceru líbily ve středu :-( mažoretky, gymnastika, taneční kroužek.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 26.09.14 13:21

@NinPe Nevím, jak u soudu, ale očividně dělá schválně dusno. Kdyby mu šlo o dceru, tak ji bude v klidu brát ve čtvrtek (nebo jiný den). Jde mu jen o to, aby tě štval… je to smutný a blbý a strašně bych si přála, aby ti soud nevyhověl.
Vím, že jsem neporadila, promiň, ale hlava mi to nebere… :cert:

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 26.09.14 13:22

Zajmy ditete jsou nad zajem rodice. Nikdo by ti to soudne nezakazal. Prihlas ji a kdyz bude otec delat problemy, soudne upravit jiny den.

NinPe
Extra třída :D 13101 příspěvků 26.09.14 13:28

No úplně nejvíc by se mi hodilo, kdyby tam malou vozil a vyzvedával. Já mám ve středu dlouhou pracovní dobu. Ale tak když to jinak nepůjde, tak si to v práci nějak vyměním, nebo to prostě nějak zařídím.
Navíc on tedy nesouhlasí, aby chodila na nějaký kroužek, že on taky nikam nechodil a žije :roll:
zkusím jí přihlásit a ono to nějak dopadne, ráda bych, aby chodíla víc mezi děti a tak :-)

Bábrdl
Generální žvanilka 22732 příspěvků 26.09.14 13:30
@Gabulle píše:
Zajmy ditete jsou nad zajem rodice. Nikdo by ti to soudne nezakazal. Prihlas ji a kdyz bude otec delat problemy, soudne upravit jiny den.

Na druhou stranu kroužek mažoretek není dialýza. Otec to u soudu muže podat tak, že matka zvolila kroužek ve stredu schválně. Ne mluvě o tom, že muže říct, že s kroužkem nesouhlasi. Osobne bych zvolila jiný kroužek, nekolidujici s otcovym dnem. Je to blbý, ale takových věcí ještě bud.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 26.09.14 13:32

Tak chapu, ze ji nechce v den, kdy maji byt spolu, davat na krouzek, to si ji tolik neuzije, ale ze nepristoupi na jiny den styku, to jsou fakt naschvaly :nevim:

Moncinas
Kelišová 7267 příspěvků 26.09.14 13:37

Když malá bude na kroužku a on jí tam bude vozit, tak z jeho dne pro dceru se stane jenom role řidiče a místo s dcerou bude trávit čas v autě čekáním na konec kroužku. To mi taky přijde jako nefér.

NinPe
Extra třída :D 13101 příspěvků 26.09.14 13:39
@Bábrdl píše:
Na druhou stranu kroužek mažoretek není dialýza. Otec to u soudu muže podat tak, že matka zvolila kroužek ve stredu schválně. Ne mluvě o tom, že muže říct, že s kroužkem nesouhlasi. Osobne bych zvolila jiný kroužek, nekolidujici s otcovym dnem. Je to blbý, ale takových věcí ještě bud.

no, ale přece jí nedám ve čtvrtek na fotbal :-/ nebo v pátek na karate :-/ ona má doma tyčku mažoretkovskou a líbí se jí koukat na počítači na videa a dělá, že cvičí s nima. On nesouhlasí ani s gymnastikou, ani s ničím. Protože ona jako malý nikam nechodil a taky žije…Nabídla jsem mu možnost jiného dne v týdnu, že si holku vezme…to nechce…

NinPe
Extra třída :D 13101 příspěvků 26.09.14 13:39

@Moncinas však já jsem ale psala, že jsem mu nabídla jiný den. A on jiný den než středu nechce…

manca 1
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 26.09.14 13:40

Ahoj já na tvém místě bych ho předeběhla a řešila to dřív než on. Nejdřív bych mu vysvětlila, že to neni nic proti němu a že nemám nic proti tomu aby se stýkal s dcerou, ale že jiný den ten kroužek teda neseženeš. Navrhla bych mu at jí tam ve středu vozí a jako bonus bych nabídla, že si jí může vzít hned třeba ve čtvrtek. Pokud na to nepřistoupí šla bych na OSPO vylíčila bych mou nabídku a jeho reakci a poprosila bych je o pomoc. Nemusíš se bát pokud jsi vzorná matka budou na tvé straně nejspíš podají návrh k soudu a ten mu určí jiný den.

NinPe
Extra třída :D 13101 příspěvků 26.09.14 13:44

@manca 1 tak jsem mu to navrhla. Já chápu, že nepojede 15 km, aby odvezl dceru dalších 10 km na kroužek. Tak jsem mu řekla, že ať si řekne, že třeba úterý nebo čtvrtek nebo kdy chce, že si jí vezme odpoledne. Ale právě nechce, že ta středa je uprostřed týdne. I jsem mu ukázala mail od vedoucí mažoretek, že jindy kroužek není, že je jen v tu středu. No a bohužel…ale zajít domluvit se na OSPOD mi nenapadlo…díky

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 26.09.14 13:45

Myslím si, že pro 3,5 letou holčičku je lepší trávit čas s tatínkem než v kroužku. Chápu, že tě štve, že ti nechce vyjít vstříc. Na druhou stranu vím, jak těžké bylo u nás doma prosadit kroužky pro děti (a to začínali až v předškoláku) jen proto, že muž je z dědiny, kde lítali po venku a ne po kroužcích, takže on to nechápal. I proto bych to řešení kroužků nechala na později, tříleté děcko má tak akorát školku, stejně tam tráví docela dost času, pak je lepší, když může být na hřišti a když se mu můžou věnovat rodiče nebo si chvilku pohrát samo.

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 26.09.14 13:47

Věděla si, že dcera už ve středu má program a otec se změnou nesouhlasí. Takže buď jiný den nebo vůbec :nevim: A dost silně pochybuju, že soud bude brát u tak malého dítka kroužek jako něco nadřazeného styku s tatínkem.

Aries6
Generální žvanilka 22135 příspěvků 3 inzeráty 26.09.14 13:48
@NinPe píše:
no, ale přece jí nedám ve čtvrtek na fotbal :-/ nebo v pátek na karate :-/ ona má doma tyčku mažoretkovskou a líbí se jí koukat na počítači na videa a dělá, že cvičí s nima. On nesouhlasí ani s gymnastikou, ani s ničím. Protože ona jako malý nikam nechodil a taky žije…Nabídla jsem mu možnost jiného dne v týdnu, že si holku vezme…to nechce…

Tak s tím by se dalo u soudu vyrukovat, nebo ne? To, že chceš dát dítě na kroužek snad pochopí a rozumný soudce snad nebude souhlasit s „nikam jsem nechodil a taky žiju“.
Hele z jiný strany. Když ji tam dáš i přes nevoli chlapa, co můžeš ztratit? To, jesti to soud uzná, je tak trochu 50/50, ale pořád je šance veliká, ne?
Jak píše @Gabulle

manca 1
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 26.09.14 13:49

@NinPe No neni zač fakt se toho neboj já sama mám první děti z předchozího manželství a vždy mi vyhověli jen musíš ukázat, že ty jsi ochotná se sním domluvit, že nejsi vyčůraná a nechceš mu dělat na truc. Jo a fandím ti dcera dělá taky mažoretku :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >