Má přítel povinnost resp. snahu přispívat na domácnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 21:56
Má přítel povinnost resp. snahu přispívat na domácnost?

Ahoj holky,

poslední dobou mě trápí účty. Mám miminko, na výbavičku jsem si našetřila sama a hodně mi pomáhá moje rodina, i když moc peněz sami nemají. Přítelova rodina celkem dost vydělává, ale hodně utrácejí jen za sebe. Mimču nic nekoupili, max nějakou levnou hračku do 100kc. Přítel koupil jen jednu hračku a to bude našemu dítěti už skoro rok.

Když jsem byla na MD, tak jsem to neřešila, ale teď jsem po prvním rodičovskému příspěvku a vůbec to nedávám. Vidím, jak se mi peníze rychle rozkutálely a to jsem zaplatila jen účty. Za zbytek se snažím nějak vyjít, ale… na velký nákup nemám peníze, přítel mi nic nedá. On radši koupí na co má chuť ale základní věci chybí. Zlobím se na něj. Nechci se doprošovat… Řeším to s ním po dobrém už dlouho a on mi řekne Co ti chybí?

Tak třeba mléko nám teď dovezla tchýně a já vím, že nás určitě hodně promluvila. Jinak máme zásoby z dob, kdy jsem byla na MD, ale vím, že to nepotrvá dlouho a všechno zmizí. Partner si občas něco koupí pro sebe třeba za 2000 a já bych ty peníze viděla radši třeba v té lednici…

Takže dotaz. Co mám dělat? Chtěla jsem i druhé mimi, ale teď se směju svojí naivitě. Vůbec nemám přehled nad partnerovými financemi, ale vydělává slušně. Pořád nechápe, proč po něm chci peníze, ale já je přeci nechci pro sebe… Sobě jsem dlouho nic nekoupila..

Omlouvám se za esej… 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12168 příspěvků 20.10.18 22:00

Promluvit si, ale pokud ho to netrklo doteď, bude to asi dobrej držgrešle.
Pokud dojdou zásoby, oznámit, napsat na papír a vyslat do obchodu.

luccifera
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 20.10.18 22:00

Máme společné finance, společné náklady, větší nákupy a investice řešíme spolu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 22:05

@Russet ano, papír máme na lednici a seznam roste. Už mi to přijde jako pobavení pro příchozí návštěvy :( Bohužel, myslím si, že ho to netrkne, jenže přece nemůžu přestat vařit a prát… :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 20.10.18 22:05

On se vůbec nepodílí na financování domácnosti? Kdo financuje bydlení? Dále třeba benzin,pojistky a takové ty věci mimo bydlení a stravy?
Kdyby vše financoval on a dal za to většinu své výplaty,pochopila bych,že nákup jídla a věcí pro dítě je na Tobě.
Tady nelze všeobecně paušalizovat,co se týče peněz,každý máme jiné výdaje a jiné možnosti. Pokud bydlíte třeba ve vlastním bytě - nebo Tvém bytě,který pořídili Tvoji rodiče,viděla bych to jako nehoráznost,nic nepřispívat. Pokud by naopak bydlení zafinancoval sám nebo jeho rodina,je to o něčem jiném.

Russet
Extra třída :D 12168 příspěvků 20.10.18 22:07
@Anonymní píše:
@Russet ano, papír máme na lednici a seznam roste. Už mi to přijde jako pobavení pro příchozí návštěvy :( Bohužel, myslím si, že ho to netrkne, jenže přece nemůžu přestat vařit a prát… :zed:

Jemu určitě.

mota
Kecalka 116 příspěvků 20.10.18 22:08

Jako Tvůj partner s Tebou jen žije a na nic nepřispívá? Tak si zazadej o alimenty na sebe a dítě… Pokud to s ním nepůjde po dobrém… U nás máme společné peníze. Společný účet.

anavi13
Závislačka 2938 příspěvků 20.10.18 22:08

Sednout si s ním a promluvit si o financích. Ukázat mu případně co co stojí a nebo s ním vyrazit na nákup. Ale upřímně nechápu, že jste si toto neujasnili už před založení rodiny. My s manželem, ještě když jsme spolu jen chodili a bydleli, byly domluvení tak, že mi posílal na účet peníze jako příspěvek na jídlo, hygienické potřeby. Protože za jídlo jsme utratili víc než za náklady na bydlení co platil on. Kdybych to jídlo platila jen já nebyla bych schopná si ani nic našetřit. Teď jsme manželé a účet máme společný. Nijak se nekontrolujeme co kdo kupuje. Jen dražší věci spolu samozřejmě konzultujeme. Společně si spoříme. O všech svých příjmech a výdajích víme od začátku vztahu.

pavla.velova
Závislačka 3356 příspěvků 20.10.18 22:10
@Anonymní píše:
@Russet ano, papír máme na lednici a seznam roste. Už mi to přijde jako pobavení pro příchozí návštěvy :( Bohužel, myslím si, že ho to netrkne, jenže přece nemůžu přestat vařit a prát… :zed:

Měla jsem ex něco jako ty. Co bylo placení jako nájem jídlo apod tak ve všem na půl malé nekoupil ani blbe plenky a přitom videlaval slušně peníze do dnes nevím jak sem to s rodicakem vše dávala ve všem jsme šli na půl já měla Teda řidičák na 2 roky pak sem šla pracovat vztah nevydržel a jsem ráda protože do dnes bych asi pořádně na nic neměla. Buď si sním promluv a bude ti dávat nějaké peníze nebo prostě od něj a budeš možná na tom lépe když bude platit alimenty teď mám přítele dcera není jeho vlastní a chová se kni lépe jak vlastni táta koupil by ji snad vše :lol: tchyně úžasná malé pořád něco kupuje zrovna včera přinesla nové boty pro dceru koupila ji stůl nový se židli aby měla když nastoupila do školy úplný opak předešlého vztahu peníze máme společné vše řešíme společně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 22:10

@Jana206 hypotéku a auto (používá jen on) platí partner, já platím inkaso, dofinancování hypotéky, drogerii, náklady na psa, dárky příbuzným, výdaje za dítě. Jeho příbuzní se na ničem nepodílí, moji nám koupili kočárek a pár drobností.

pavla.velova
Závislačka 3356 příspěvků 20.10.18 22:12
@Anonymní píše:

A kamarádka to má tak zajímavý vztah má tedy ale narodila se dcera tak tomu svému řekla nějakou částku co chce aby ji dával a že se nemusí o nic starat co se týká malé apod věci okolo a funguje to

Hanyžka1
Stálice 75 příspěvků 20.10.18 22:16
@Russet píše:
Jemu určitě.

Přesně tak, jemu určitě nic, ani úklid, i ty čistící prostředky něco stojí. Ať se stravuje za svoje, pere a vaří mu maminka. Ovšem pokud se nedomluvíte, půjde ten vztah k šípku. A vy jste si nesedli a před sestěhovanim se, při plánování mimina… si nespočítali náklady a nedohodli se, kdo, co a z čeho se bude financovat?

Russet
Extra třída :D 12168 příspěvků 20.10.18 22:16
@Anonymní píše:
@Jana206 hypotéku a auto (používá jen on) platí partner, já platím inkaso, dofinancování hypotéky, drogerii, náklady na psa, dárky příbuzným, výdaje za dítě. Jeho příbuzní se na ničem nepodílí, moji nám koupili kočárek a pár drobností.

V tom případě prostě navrhni nějakou částku na jídlo (nevím, kolik projíte). Ukaž mu, že fakt nemáš z čeho brát. Že jestli dojdou zásoby, nemůžeš vařit.
Já jsem po celou dobu mateřské a rodičovské měla peněz dost a nemusela jsem se doprošovat. Ani teď nemusím mít strach, že se půjdem pást.

Russet
Extra třída :D 12168 příspěvků 20.10.18 22:18
@Hanyžka1 píše:
Přesně tak, jemu určitě nic, ani úklid, i ty čistící prostředky něco stojí. Ať se stravuje za svoje, pere a vaří mu maminka. Ovšem pokud se nedomluvíte, půjde ten vztah k šípku. A vy jste si nesedli a před sestěhovanim se, při plánování mimina… si nespočítali náklady a nedohodli se, kdo, co a z čeho se bude financovat?

No, to chtělo rozhovor už dávno. Copak mateřská, to je celkem pohoda, ale když plat spadne na nějakých 7300, tak to je mazec, že se chlap neprobudí a nedojde mu, že musí trochu přidat :nevim:

truelly
Závislačka 2834 příspěvků 20.10.18 22:18

Byt je jen jeho? Doufám, že ne. Tvé peníze se projí, prokoupou a jemu zůstane byt, kdyby tě kopnul do zadku.
S manželem hospodaříme společně.
Tvůj přítel se evidentně nesrovnal s tím, že má rodinu o kterou se má starat a finančně se podílet i
O to více že ty nevyděláváš, ale pečuješ o vaše společné dítě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >