Má se dávat miminku voda, když je na UM?

Anonymní
23.6.21 16:51

Má se dávat miminku voda, když je na UM?

Ahoj holky, mám dvou týdenního syna, mám mu k UM dávat i vodu? Převařenou kojeneckou? Jeden doktor říká že ano a jiný že ne?

Jak to máte vy? A popřípadě kolik vody?

Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21672
23.6.21 16:53

Ano. Pokud nekojis dávej i piti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24524
23.6.21 16:53

Ne, žádnou vodu nepotřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
23.6.21 16:57

Prevařenou kojeneckou vodu můžeš zkusit, ale je velmi pravděpodobné, že ji nebude pít. V tom případě ho nenuť. UM je z vody, takže pokud ho má dost, má i dost vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 17:06

Tak evidentně i tady různé nazory. Já bych dávala-myslím, že se tím nic pokazit nemůže. Naopak, kdyby tekutiny chyběly, může to být problém. Minimálně nabídnout, určitě nenutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
23.6.21 17:14

Nabízej ale nenuť. Vodu dostává s UM, může mu to stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 17:17

@jahuhudka já právě myslela, že stačí voda v umělém mléce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.21 17:18
@annali píše:
Prevařenou kojeneckou vodu můžeš zkusit, ale je velmi pravděpodobné, že ji nebude pít. V tom případě ho nenuť. UM je z vody, takže pokud ho má dost, má i dost vody.

A cca kolik vody? Třeba pár lžiček? Mléka pije dle pana doktora až moc, je to jedlík.

• Citovat
  • Nahlásit
1401
23.6.21 17:44
@Anonymní píše:
A cca kolik vody? Třeba pár lžiček? Mléka pije dle pana doktora až moc, je to jedlík.

dala bych si jednu flasku jen na vodu a tam rano dala a uvidis kolik vypije, davala bych mezi UM a treba si tim ty intervaly mezi jidlem prodlouzi. Kazdopadne ja jsem pro davat vodu aspon bude nauceny ze neni jen mliko a az budou prikrmy tak uz vodu bude znat a vedet, ze na pii je voda a ne mliko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
23.6.21 18:01

Vzhledem k tomu, že u UM vy měly být dodrženy rozestupy mezi jednotlivými dávkami, tak bych v mezidobí v téhle vedrech anebo má žízeň nabízela i vodu. Převařenou kojeneckou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3011
23.6.21 18:32

Dávala jsem vodu, ale jen když bylo fakt horko. Jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
23.6.21 18:58
@Anonymní píše:

Nedržela bych se striktně nějakého množství. Dala bych mu, kolik vypije. Zezačátku to stejně asi nebude moc. I těch pár lžiček je dost, hlavně když si je dá dobrovolně a s chutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9889
23.6.21 22:54

Naše malá je taky na UM a vodu ji podávám, zvlášť v tomto horku, musí taky více pít, když se potí. Pokud pít nechce, nechci nic podceňovat, tak ji podávám po lžičkách.
Taky záleží, jak máte malé miminko a zda toho UM má přes den hodně.
Pravda je, že u nás, už skoro UM nepije, dost ji dávám ty příkrmy, jak ovocné, tak zeleninové a bílý jogurt po ránu a před spaním kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24524
24.6.21 07:49

@sharunka03 ale to je přece diametrální rozdíl, ty máš dítko, které už jí příkrmy a kaše, tak to samozřejmě vodu potřebuje, ale zakladatelka má dvoutýdenní miminko - tomu stačí UM možná více rozředit, nepodávat tak teplé - ale vodu fakt nepotřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
24.6.21 09:53

Ja to v tech vedrech zkusila a pila s chuti. Tak zkus a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat