Má smysl brát roční dvojčata na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anna95
Povídálka 39 příspěvků 06.01.18 11:16
Má smysl brát roční dvojčata na dovolenou?

Zdravím maminky a tatínky :D
Potřebovala bych poradit nebo se zeptat na zkušenosti :)
Máme dvě pětiměsíční holčičky. Manžel včera přišel s nápadem, že by jsme mohli jet začátkem letních prázdnin s holkama na Maledivy. Že už nám našel super termín, ale potřeboval by to potvrdit co nejdříve, dokud to je. Nejdřív jsem na něj koukala jak puk. Když se nad tím ale teď zamyslím, sama vlastně nevím, jestli je to dobrý nápad nebo ne. Dokonce jsem si sepsala i seznam plusů a mínusů, ale… Na jednu stranu si říkám, že je to blbost, protože roční mimčo ( vychází to tak, že by měly 1. narozeniny pár dní po návratu) z toho moc mít nebude. A co si budeme povídat- není to úplně nejlevnější záležitost… Takže vyhodit peníze za něco, co ve finále nebude mít smysl… Je asi zbytečné dávat do toho tolik peněz, když by jsme je mohli vzít třeba do Chorvatska za pár korun a nerozliší to (tím zas nechci říct, že by jsme byli nějaká rodina závislá na sociálních dávkách :D ale chápeme se)…no nevím, možná bych stejně ještě rok počkala. A deset hodin v letadle taky nezní úplně jako pohádka. Ale zase na druhou stranu bych nechtěla dcery o nic ošidit, vodu mají rády a celé to zní hrozně hezky, když o tom manžel mluví. Taky jsme koukali na fotky a vypadá to krásně. Manžel, který je z poměrně zajištěné rodiny se na to dívá jako na úplně normální věc. Já sama jsem byla s rodiči nejdál v Bulharsku, takže tohle… Tak vlastně nevím. Kdyby šlo jen o mě a manžela tak letím bez váhání. Jenže takhle když máme děti… neměla bych to srdce nechat je někde u babičky, zatímco my se budeme opalovat u moře. Takže máme tam letět nebo ne? Má smysl do toho dávat tolik peněz? A ještě něco- u manžela v práci jezdí skoro všichni na dovolené tohoto typy, tak si myslím jestli se těma Maledivama nechce třeba jen vytáhnout… navrhovala jsem mu levnější země, ale on si pořád trvá na svém.
Tak bych potřebovala poradit, jestli by jste do toho na mém místě šli a nebo ne. Popřípadě kdy jste vzali děti poprvé k moři. :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

terulína
Neúnavná pisatelka 16566 příspěvků 06.01.18 11:16

Ano, jela bych a na Maledivy tuplem ;)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 06.01.18 11:19

Jestli na to mate, tak jedte. Detem je uplne fuk, jestli jsou to Maledivy nebo piskovna v Cechach. Takze zalezi na vas.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 06.01.18 11:20

Ja bych letela. Poletime ted prvne s malou, bude mit presne rok u more..

wendy
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 06.01.18 11:21

Ja bych jela s detmi nekam v cechach, kde je velike hriste a herna pro batolata nejlepe v kombinaci s nejakou farmou se zviratky a na Maledivy bych jela jindy s manzelem sama (kdybych byla tedy valeci typ) a deti dala na prazdniny k babicce…takto jsme to alespon my s dvojcaty praktikovali, kdyz byla batolata :)

Janasas
Závislačka 4990 příspěvků 06.01.18 11:22

Já nechci, aby to vyznělo, jako závidění :mrgreen: :D ale nejela..my jeli teda s 14 měsíčním jedním do Španělka a už bych nejela a to teda tehdy kluk byl docela hodný..
Jako samozřejmě nechci být tragéd, nebo tak, ale i to čkeání v hale, pořád zabavovat, než odletíme, potom vletadle- to se dalo, ale pokadil se nám tak tam přebalovat někde za letu v uzké kabince.. Tam se to dalo, ale prostě řešit jídlo- jejich jídlo absolutně neodpovídalo pro děti a to byl rodinný hotel, takže náběh někde kupovat skkleničky, ted horko- všichni celý hotel ve stínu, fakt bylo hodně horko.. Na pláží nechtěl do moře bál se, bylo to slané, pálilo v očích :mrgreen:
Takže jsme dojeli uhnatí domů..
Ted jsme byli s dětmi v chovatsku a máme druhého a ten uplně v pohodě, byl starší ale i tak..
Ono hodně záleží na dětech, na to bych se dívala

Příspěvek upraven 06.01.18 v 11:26

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 11:23

Klidně bych někam vyrazila, neber to tak, že je to pro děti, ale pro tebe, aby sis odpočinula a vypadla ze stereotypu. Jen bych zvážila něco o kousek blíž, my jsme s takto malými měli hranici max 3 hodiny letu a i ty byly nekonečné.

Janasas
Závislačka 4990 příspěvků 06.01.18 11:24

@Adelka951 souhlas, my taky letěli 3 hodiny a stačilo..ono když člověk nemůže kdykoliv vylézet do uličky, a nebo zastavit a nebo se projít cokoliv, tak s malými dětmi je za trest..

Borůvka1990
Kelišová 5367 příspěvků 06.01.18 11:25

Já bych s ročním nejela, s dvěma už vůbec ne :lol: Zařídila bych hlídání a jela na týden jen s manželem. My byly když byl synovi rok a nebylo to sice špatný, ale ani super. Nemohli jsme spolu řádit, furt se jen z nás třídal u malého, plavat každý zvlášť, večerní procházky do noci nula, alkohol v restauraci nula, někam jsme se ani nepodívaly, pač jsme byly nuceni řídit se režimem malého. Za mě neee…

Uživatel je onlinereny14
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 06.01.18 11:26

No já bych teda nejela. nevis jak budou snášet letadlo a stejně tam budeš skákat celou dovču okolo děti. pravdepodobne v té době začnou chodit. temhle mrnatum je jedno jestli jsou u rybníka nebo u moře na maledivách. bud jed sama s manželem a s holkama pak někam blíž. tohle má smysl podle mě se starším dítětem, aby si z toho něco pamatovalo.

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 06.01.18 11:28

Nejela bych kvuli delce letu, casovy posun atd zvolila bych blizsi more

Uživatel je onlineAspera
Generální žvanilka 20026 příspěvků 1 inzerát 06.01.18 11:28

Osobně bych jela s dětma někde po Čechách, kde bych věděla, že v případě nemoci se můžu sbalit a jet domů. Výlety do ciziny bych si odložila až budou starší a bude větší šance, že nebudou celou protivné kvůli nemoci, změně prostředí atd. Jinak teda pro mě začíná být dovolená s dětmi odpočinek až poslední dobou 4 a 6 let, do té doby to byl spíš stres, aby byly děti v pohodě, abysme měli vše, aby neonemocněly atd. Ale rozhodni se dle sebe, jestli zvládnou let, jestli zvládají dobře pobyt v cizím prostředí, zda je bude bavit hrát si týden u moře.

Janasas
Závislačka 4990 příspěvků 06.01.18 11:28

Takto.. jako já neodrazuju od dovolené, ale věř, že přijedeš uhnatá ne odpočinutá…
Apoň většinou to tak je.. co slyším kamarádky..

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.01.18 11:33

@Anna95 tezko rict, pokud nebudou moc dobře zvládat horko, tak možná většinu dovolené pak stravis na pokoji :? Ideálně pokud byste si s sebou vzali ještě někoho na hlídání, protože jinak si asi moc neodpocines. Ja zazila dovolenou u moře s dvouletým synovcem a on nechtel do vody - bal se plus sul, ani na plazi byt nechtěl. No jeho maminka si to neuzila vůbec, ale on se dal alespoň už dobře zabavit na hřišti. A tím, že nechtěl do vody, tak moc nezvladal ani to horko.
Ale každý dítě je jiný, tak třeba vaše holky to zvládnou v pohodě a uzijete si to :)

Ivana 85
Závislačka 2957 příspěvků 06.01.18 11:33

@Anna95 my byli u more poprve s pulrocni, takze s rocnima bych jela k mori klidne, ale neletela bych takovou dalku.10 hodin v letadle je fakt opruz a co tam s nima pokud budou rvat.Kdyz poletite nekam ty 2-3 hodky, tak i v pripade ze budou rvat to vsichni prezijou, ale tech 10 hodin to uz bych se bala ze nas vysadej za letu :mrgreen: a takova dalka bude nejspis i s mezipristanim, takze s dvema malyma detma nic moc.Uz kvuli tomu ze kdyz budou klesat a za chvili zase vzletat vych se bala ze je budou bolet usi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama