Má smysl do něj investovat energii?

Anonymní
31.5.20 13:02

Má smysl do něj investovat energii?

Ahoj všem,

možná potřebuju nadlehd, možná popostrčit anebo nasměrovat.

Jsem přes rok s přítelem, střední věk, děti velké, se mnou ještě žijí, s ním jeho ne, spolu nebydlíme (u nás to nejde, u něj je to stísněné). Přítel byl před několika lety vysoce postavený, s vysokým příjmem, trchu si na to s jeho ex zvykli, takže když přišel jeho zdravotní problém, nebyli schopni se přizpůsobit řádově nižším příjmům. Takže dnes dluhy v milionech, přišli o byt, auto, firmu. Rozvedli se. Přítel si přivydělává zčásti načerno, protože jinak by - spíš nežil - z minima. Jeho ex nějak funguje s novým přítelem, ale vím, že občas si po lidech půjčuje třeba 300 Kč na nákup.

Myslela jsem si, že budu pro přítele takovým podnětem se zase zvednout a řešit problémy, ale buď to nejde nebo se mu moc neche. Nevím.

A teď ten problém. V době, kdy jsem si myslela, že by se mohl zvednout (zčásti už kvůli mně něco nastalo), jsem se snažila mu dohodit různé zakáky z jeho původního dobře placeného oboru - jenže buď se na to vykašlal anebo to bylo tak napůl, takže malinko ostuda u zákazníků, takže jsem zbrzdila. Naše kontakty se smrskly na hospodu a sex, protože on nemá auto, nic, víceméně jsou platby na mně, i když na počátku něco málo zaplatil on anebo to bylo napůl. Jenže se to dozvěděla jeho ex a kafrala, jak jsme tam anebo onde a vpodstatě byl konec a zbyla jen ta hospoda. A mě to po několika měsících přestává bavit. On sice tlačí na procházky, jenže já se nikdy neprocházela, vždycky jsme s partnerem něco dělali, něco jsme podnikali. Mě to prostě nebaví. On s tím vpodstatě minimalizovaným kontaktem v poslední době taky není ok, tlačí, vzteká se, jenže nějaký výlet je finančně i jinak jen na mně (jak jsem psala, nemá auto, peněz limitovaně), žádný sport nedělá, vpodstatě nikdy nebyl v zahraničí (všechno utratil v drahých hotelech, pokud někde byli), za kouření, chlast. Nějaký skromnější život mu nic moc neříká, vždycky když něco vydělá, utratí to za pivo, cigarety, svoje večeře v hospodě anebo nějaké drahé doplňky - TV, hifi atd.

Mám vkládat nějakou energii do toho zkusit s ním nastartovat ještě něco dál anebo je to jen zbytečná moje snaha. Já mám dost náročnou práci, opravuju velký byt, starám se o domácnost a snažím se i v rámci možností cestovat, takže mi té energie moc nezbývá, ale kdyby to mělo smysl, šla bych do toho.

Potřebuju někoho, kdo to nahlédne a řekne názor. S kámoškama to nechci řešit, protože by se mu to mohlo doněst.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1850
31.5.20 13:06

Na me tohle vubec nepusobi dobre. Pokud neni schopen zaplatit vylet, tak to je o nicem. Nejde jjen o penize, ale evidentne v zivote uz na dulezity veci rezignoval. Neposune to dopredu, akorat te bude vyzirat a stshne te dolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
31.5.20 13:08

Dle me to cenu nema, mate oba jine priority, jiny zivotni styl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
31.5.20 13:09

On sice tlačí na procházky, jenže já se nikdy neprocházela
Sorry, tohle mě rozsekalo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
31.5.20 13:09

Nebyla bych s ním. Nemáte žádné společně zájmy, nespíte spolu, nevídáte se. Všechno za něj platíš ty aby on mohl utrácet za chlast a cigarety? 8o Snad máš nějakou úroveň, pošli ho dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
31.5.20 13:10

Jinak teda ti tu určitě někdo dá objektivní pohled na věc, když je tvůj příspěvek defakto jen seznamem jeho negativních vlastností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 13:13
@kalie píše:
Na me tohle vubec nepusobi dobre. Pokud neni schopen zaplatit vylet, tak to je o nicem. Nejde jjen o penize, ale evidentne v zivote uz na dulezity veci rezignoval. Neposune to dopredu, akorat te bude vyzirat a stshne te dolu.

Taky něco takového cítím - usadil se uprostřed komunity lidí s menšími příjmy, jejichž zájem je jen chodit do hospody, pít pivo, manuálně pracovat a žít ze dne na den (trochu jak to mají někteří spoluobčané - jdou makat, vydělají peníze, dostanou peníze na ruku a dvy dny nejsou, než je propijou a tak znova). On se tam „cítí“ asi dobře, protože oni znají jeho původní profesi, a tak je tam tak trochu „král“. A toto omlouvá tím, že přehodnotil svoje nastavení a má jasno. Já bych skoro řekla, že hledá zase něco, kde by byl ten vážený a uctívaný a to už je jen u těchto pijanů. A tam já rozhodně nechci. Moc mu to, že je mu mezi nimi dobře, nevěřím.

• Citovat
  • Nahlásit
6482
31.5.20 13:14

Člověk s dluhama? To není nic pro mě. Neinvestovala bych do něj nic. Ani peníze, ani čas a energii. Když nemá ani vůli se z toho nějak vyhrabat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 13:14
@Celeste97 píše:
Nebyla bych s ním. Nemáte žádné společně zájmy, nespíte spolu, nevídáte se. Všechno za něj platíš ty aby on mohl utrácet za chlast a cigarety? 8o Snad máš nějakou úroveň, pošli ho dál..

Sex spolu máme, to je vpodstatě jediné, co mě drží.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 13:18
@MrsNorris píše:
Jinak teda ti tu určitě někdo dá objektivní pohled na věc, když je tvůj příspěvek defakto jen seznamem jeho negativních vlastností.

Snažila jsem se to popsat objetivně, ale ty jeho průsery prostě objektivně jsou. Dluhy, i ode mě si chtěl asi dvakrát půjčit, to jsem zatrhla, vím, že mu půjčila na TV jeho 80letá máma z důchodu, věčně na hraně s placením nájmu. Jo - maká, to jo. Ale pak je unavený, někdy protivný. Jenže kam se kutálejí peníze nevím, na mě tlačí věci platit, případně přijet za ním musím já, on se z města za mnou nehne. Říká, že mě miluje a že jinou nechce, sex pěkný, v něm myslí na mě (jemu to moc nejde). Doma má pořádek, ale chodí mu uklízet máma. Stravování hrozné.

• Citovat
  • Nahlásit
1728
31.5.20 13:19
@MrsNorris píše:
On sice tlačí na procházky, jenže já se nikdy neprocházela
Sorry, tohle mě rozsekalo :mrgreen:

Mě taky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728
31.5.20 13:21
@Anonymní píše:
Snažila jsem se to popsat objetivně, ale ty jeho průsery prostě objektivně jsou. Dluhy, i ode mě si chtěl asi dvakrát půjčit, to jsem zatrhla, vím, že mu půjčila na TV jeho 80letá máma z důchodu, věčně na hraně s placením nájmu. Jo - maká, to jo. Ale pak je unavený, někdy protivný. Jenže kam se kutálejí peníze nevím, na mě tlačí věci platit, případně přijet za ním musím já, on se z města za mnou nehne. Říká, že mě miluje a že jinou nechce, sex pěkný, v něm myslí na mě (jemu to moc nejde). Doma má pořádek, ale chodí mu uklízet máma. Stravování hrozné.

Takže jsi s ním v podstatě jen kvůli sexu, jestli tomu rozumím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34481
31.5.20 13:22
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

možná potřebuju nadlehd, možná popostrčit anebo nasměrovat.

Jsem přes rok s přítelem, střední věk, děti velké, se mnou ještě žijí, s ním jeho ne, spolu nebydlíme (u nás to nejde, u něj je to stísněné). Přítel byl před několika lety vysoce postavený, s vysokým příjmem, trchu si na to s jeho ex zvykli, takže když přišel jeho zdravotní problém, nebyli schopni se přizpůsobit řádově nižším příjmům. Takže dnes dluhy v milionech, přišli o byt, auto, firmu. Rozvedli se. Přítel si přivydělává zčásti načerno, protože jinak by - spíš nežil - z minima. Jeho ex nějak funguje s novým přítelem, ale vím, že občas si po lidech půjčuje třeba 300 Kč na nákup.

Myslela jsem si, že budu pro přítele takovým podnětem se zase zvednout a řešit problémy, ale buď to nejde nebo se mu moc neche. Nevím.

A teď ten problém. V době, kdy jsem si myslela, že by se mohl zvednout (zčásti už kvůli mně něco nastalo), jsem se snažila mu dohodit různé zakáky z jeho původního dobře placeného oboru - jenže buď se na to vykašlal anebo to bylo tak napůl, takže malinko ostuda u zákazníků, takže jsem zbrzdila. Naše kontakty se smrskly na hospodu a sex, protože on nemá auto, nic, víceméně jsou platby na mně, i když na počátku něco málo zaplatil on anebo to bylo napůl. Jenže se to dozvěděla jeho ex a kafrala, jak jsme tam anebo onde a vpodstatě byl konec a zbyla jen ta hospoda. A mě to po několika měsících přestává bavit. On sice tlačí na procházky, jenže já se nikdy neprocházela, vždycky jsme s partnerem něco dělali, něco jsme podnikali. Mě to prostě nebaví. On s tím vpodstatě minimalizovaným kontaktem v poslední době taky není ok, tlačí, vzteká se, jenže nějaký výlet je finančně i jinak jen na mně (jak jsem psala, nemá auto, peněz limitovaně), žádný sport nedělá, vpodstatě nikdy nebyl v zahraničí (všechno utratil v drahých hotelech, pokud někde byli), za kouření, chlast. Nějaký skromnější život mu nic moc neříká, vždycky když něco vydělá, utratí to za pivo, cigarety, svoje večeře v hospodě anebo nějaké drahé doplňky - TV, hifi atd.

Mám vkládat nějakou energii do toho zkusit s ním nastartovat ještě něco dál anebo je to jen zbytečná moje snaha. Já mám dost náročnou práci, opravuju velký byt, starám se o domácnost a snažím se i v rámci možností cestovat, takže mi té energie moc nezbývá, ale kdyby to mělo smysl, šla bych do toho.

Potřebuju někoho, kdo to nahlédne a řekne názor. S kámoškama to nechci řešit, protože by se mu to mohlo doněst.

A mimo sexu a hospody máte opravdu něco společného? 8o To není partner. Spíš upír

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3617
31.5.20 13:22
@Anonymní píše:
Snažila jsem se to popsat objetivně

V těch čtyřiceti nebo kolika řádcích úvodního příspěvku nevidím JEDINOU jeho pozitivní vlastnost.
Takže jsem došla k závěru, že jste se dali dohromady, protože jsi trochu masochistka a přitahují tě muži, o kterých nemáš co říct dobrého :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
31.5.20 13:26
@Anonymní píše:
Sex spolu máme, to je vpodstatě jediné, co mě drží.

A to ti staci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat