Má smysl jí do židličky vůbec dávat?

Anonymní
2.8.13 10:01

Ma smysl ji do te židličky vůbec davat?

Ahoj,

jsem už zoufala, naše 15měsiční dcera nechce jist.. je to hrůza už s tím bojujemem skoro 5měsíců.. Na vaze přibira za 1 měsíc necelých 100g.. ma teď 10,5kg/86cm..

Absoultně odmita jogurty, přesnidavky.. všechno co nemůže vzít do ruky..

Když ji dam do židličky, že jdmeme jist je to hrůza.. macha mi ruce v jídle.. když ji dam další lžičku tak na lžičku si nabere a vyhodi to na zem..

Když ji nakrajim jidlo na kostičky tak to postupně vyhazuje na zem pak mi vyhodi i celý talíř na zem..

Jsem z toho už opravdu neštastna když jsme na navštěvě tak se mě každý vždycky pta proč ji nedaš něco najíst.. ani nevite jak rada bych ji něco dala!!!
Včera u tchyně přinesla mi jogurt to neni možne ten je tak dobry ten ji bude chutnat.., že ji ho da.. no co myslite, jak to skončilo vylite na koberce..

Když ji dam rohlik, nebo chleba namazany čímkoliv.. tak mi to z toho rohliku někdy olizne, nebo rozmaže po židličce.. (když ji to dam při hrani tak mi to rozmaže na podlahu)

Když ji dam do ruky ovoce.. par krat si hryzne pak to rozmačkne v ruce.. :(

Jedine co s ni je vídňský parek.. to ji mam davat videnky parek každý den???

Zkoušela jsem davat jídlo, ktere si sama vezme do ruky mašličkvé těstoviny, bramboru.. par krat (asi 2-3 si hryzne) a dopadne to stejně..

Když jsem se bavila s dr. tak říkala, že někdy je to normální a je dobře, že ještě kojim..

Kojim ji tedy rano, večer, 1× v noci… někdy ještě odpoledne pokud si sama přijde.. pokud ne nenabizim..

Jak ja bych chtěla aby normálně jedla.. co pro to mam udělat..
už ji ani nevařim jeji jídla (neslane) davam ji naše, zkoušim davat z mého talíře u oběda.. stejně nic..

nevim..

a přitom přes den chodi a ham ham.. dneska jsme měli vajičko strašně ho chtěla.. ale se slupkou zahryznout se do něho.. když jsem ho oloupala.. už to nebylo ono a nechtěla..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
2.8.13 10:09

Nehrotila bych to a dala na doktorku. A co máš udělat? Prostě pár měsíců počkat. Nejvíc živin má zřejmě z toho kojení a ostatní jídlo zatím „poznává“. Až přestaneš kojit, tak jíst začne, neboj, ještě se nenašlo dítě, co by umřelo hlady, když má co jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
2.8.13 10:22

Tak váhu má normální, takže bych to nehrotila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sad 1
2.8.13 10:23

Mně jí dcerka docela hezky, jediný problém máme s jogurtama a přesnídávkama, začíná to bojkotovat, tak jsme už na slazených pribiňácícj a jogurtech, co jsem moc nechtěla dělat, ael budiž. ovoce taky nic moc. Jinak jí fakt dobře. Co má ale společné s tvojí, to je to rozhazování a patlání. Já na to ale nemám nervy, a proto ji nic doma nedávám. Přijde mi, že prostě na to není vyspělá nebo nevím. Když ji dám křupek, kousek suchécho chleba, koláček, piškot, vše jí normálně, ale jakmile ji dám nějaký kousek ovovce, nebo něco namazaného, dělá to, co popisuješ. Vše rozhazuje, patlá, mačlá, jezdí tím všude. Když ji dávám do pusinky kousky rajčat, jí to. když ji to dám do ruky, setřese to doslova, zahodí na zem. Já prostě na to nemám nervy, a budu ji učit jíst, až bude mít trochu větší rozum. Stejně tak bych se teď mohla vyprdnout na to, abych ji dávala do ruky třeba jogurt a lžičku. myslím, že za pár měsíců bude chtít sama a naučí se to rychleji. S tím si teda nelam hlavu. jestli třeba není problém v tom, že je podobná jako moje. kldyž ji namazanej chleba trhám a dávám do pusinky, jí, když ji dávám jogurt lžičkou, teda už sladký, taky jí, ale jinak by nejedla taky nic. Nevím no…třeba bude problém tady.

• Nahlásit
  • Citovat
2892
2.8.13 10:27

Mě v tomhle věku taky nejedla skoro nic. Nebo spíš skoro žádný množství, dvě tři sousta a dost. Je to lepší od té doby, co dokáže jíst sama. Mimochodem moje má ve dvou letech 9.6 kg, takže být tebou, tak neplaším :-), váhu máte dobrou. Zkus si toho nevšímat (já vim, blbá rada) a ono to časem přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.13 10:33

Jak blbec ji vždycky dam do židličky, dělam letadýlko.. a ona mi ani pusu neotevře… :zed: :zed: :zed: a když už ji to tam vrazim tak mi fakt olizne jenom špičku lžičky..

a když se ji poukoušim dat kousek namazaneho chleba do pusy jak ji to tam nestrčim.. ona neotevře pusu, pokud nechce.. a to fakt nechce..

Kde jake smitko schuti sni.. včera našla nějaký drobek na zemi tak to snedla a dělala jak si strašně pochutnala..

Tekouci strava.. ikdyž jsem zkoušla sladke pribinačky niiic.. polivky nic..

Kdysi aspon snědla rajskou teď už ani to…

Jakoby chtěla jist pokažde něco noveho.. když jsem ji včera davala ružičku vařeneho květaku nechtěla.. když jsem ji dala růžičku vysmaženeho květaku tak to si parkrat kousla..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.8.13 10:34
@Pipi 00 píše:
Mě v tomhle věku taky nejedla skoro nic. Nebo spíš skoro žádný množství, dvě tři sousta a dost. Je to lepší od té doby, co dokáže jíst sama. Mimochodem moje má ve dvou letech 9.6 kg, takže být tebou, tak neplaším :-), váhu máte dobrou. Zkus si toho nevšímat (já vim, blbá rada) a ono to časem přejde.

fakt 9,6 ve dvou letech.. :-)

ja už to fakt přehližim.. nejvic mě dostanou ty hlašky typu a ty ji nedaš nic najist.. a proč ji nedaš jogurt přesnidavku.. tak ji to dejte vždycky řikam.. nemam na to nervy..

a potom se všichni smějou, že ji budu kojit i ve škole, že o přestavkach bude chodit na prso!!! jaaj.. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
60344
2.8.13 10:36

Nerostou jí zuby? Váží normálně, tak neřešit jídla si nevšímat. 100g měsíčně mi přijde v poho v tomdle věku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
2.8.13 10:40

Váha je dobrá, asi víc jíst nepotřebuje. Nestresovala bych se a dala jí ty tři lžičky, co chce. Přes den dát nějaké ovoce či křupky do misky, ať si kdyžtak zobne. Jestli to vyhází na zem, bude zobat ze země, to bych neřešila, u mně jí prcek ze země běžně, nebudu mu každej kousek podávat - mně totiž zase pro změnu jí furt bez přestávek :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.13 10:40
@Lama Lama píše:
Nerostou jí zuby? Váží normálně, tak neřešit jídla si nevšímat. 100g měsíčně mi přijde v poho v tomdle věku

ma teď 8 zubu.. nevim kdy rostou dalši? stoličky? horni, dolni? nechce moc otevřit pusu abych se ji tam podívala..

• Nahlásit
  • Citovat
CokeLady
2.8.13 10:45

Já jsem v tom přísná. Nebudeš jíst? OK, smůla, vyndám ze židličky a jde si po svých. Když si s jídlem hraje nebo odmítá to, co normálně jí, asi hlad nemá, tak nenutím do jídla.

Syn má 13 měsíců a už začínám plácat po ruce, když s jídlem hodí. Ještě neumí jíst sám lžičkou, ale celé ovoce sní nebo rohlík namazaný nebo se šunkou taky. Měl moresy, že jakmile už dojedl, zbytek naházel na zem, všude bordel a jídlo na vyhození. Takže ho postupně učím, že se s jídlem nehází.

Nehroť to, ona hlady neumře. Dala bych nějakej rituál… posadit do židličky. Udělat pití, jídlo, dát jí to (jestli jí sama, zkusit jestli by nebylo lepší nakrmit…), když nic nevyjde a ona s jídlem bude škaredit, smolík… přijď zase na další jídlo. A neustupovala bych, žádné mlsky jako piškoty, křupky, kousek ovoce mimo jídlo, prostě 5 jídel denně, však ono jí jednou vyhládne. S jídlem se u nás plýtvat a škaredit nebude.

Váha mi na výšku přijde OK.

• Citovat
  • Upravit
60344
@Anonymní píše:
ma teď 8 zubu.. nevim kdy rostou dalši? stoličky? horni, dolni? nechce moc otevřit pusu abych se ji tam podívala..

Dětem okolo 15m rostlo všechno- špičáky i stoličky a nejedli nic. přitom jinak jsou jak kyseliny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565

Mně teda 10,5 kg na 85 cm přijde docela málo :think: Je hodně vysoká. A to mám hubené děti a jsem zvyklá na ledasco. No ale nic s tím stejně nenaděláš, jak říká doktorka, dobře že ještě kojíš. Já mám 12m holčičku a samotnou ji jíst nenechávám, taky by mi to rozpatlala, nebo by s tím nakrmila psa. k dyž jí dávám po lžičkách, nebo kousat, tak sní hromadu. Jogurt by teda určitě sama nesnědla. Tak nevím, jestli spíš není brzy na to samostatné jezení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25849
2.8.13 10:46

Zkus to obráceně, přestaň ji nutit a dělej, že je to „tajné“ psychika je mrcha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 10:46

Pokud mi děti dělali s jídlem takové kraviny, tak šli ze židle a jídlo jsem schovala/dojedla.
A čím víc člověk dává najevo, že mu sejde na tom, jestli to dítě sní nebo ne, tím víc dělají fóry. Nejlepší je udělat jídlo, nedat a nandat si sama a jíst, to je kolem najednou zájemců, mamí, co to máš, mamí, já chci takýýý, já mám hlááád :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama