Má smysl s ním zůstat?

23
19.7.21 15:58

Má smysl s ním zůstat?

Hezký den, jsem tu nová, profil zde jsem si založila hlavně proto, že potřebuji nestrannou radu ohledně vztahu.

A nyní k mému dotazu.
Je mi 25 let, mám partnera, kterému je 30 let. Jsme spolu necelé dva roky, nebydlíme spolu, ale vidíme se obvykle třikrát za týden. Vím, že mě partner miluje, je opravdu hodný, plánuje se mnou budoucnost, máme si stále co říct, zajímají nás podobné věci, v milostném životě je také vše naprosto v pořádku… Jenže i tak mám nějaké pochyby a nevím, zda jsem přecitlivělá a přespříliš vybíravá, nebo zda jsou mé výhrady ke vztahu oprávněné…
Problém je například partnerova hypochondrie. Několikrát do roka je na neschopence přesto, že je podle všech výsledků vyšetření vždy nakonec uznán zdravým. Zároveň mi připadá i celkem líný, na neschopence se snaží být, co nejdéle (protože je přeci z nemoci vyčerpaný) přesto, že pracuje na vědecké půdě, takže žádnou fyzicky náročnou práci nevykonává.
Dalším problémem je partnerova chaotičnost. Vůbec si není schopný zapamatovat kdy a kde má být (pokud se to netýká jeho koníčků, na ty záhadně nazapomíná). A já si pak připadám spíše jak jeho sekretářka, když mu neustále něco připomínám.
A občas mi přijde, že i když se opravdu snaží, tak mu to často ujede nedokáže nebýt sobecký, na prvním místě má sebe. Není moc ochotný se mi přizpůsobit v mnoha ohledech. Přitom například já za ním jezdím po své práci, protoze on nemá auto, tak by mu cesta, přes půlku města trvala déle.
Zkoušela jsem mu to vše říct, jeho odpověď je vždy taková, že je to jeho povaha a jiný nebude.

Prosím, poraďte mi, byly byste s takovým mužem?

Předem všem děkuji za reakce,
Veronika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1484
19.7.21 16:02

Někdo by s ním třeba byl, tobě evidentně vadí, takže ne, nebyla bych s nim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
19.7.21 16:04

Neni to kozoroh..? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.7.21 16:05
@wawa píše:
Neni to kozoroh..? :mrgreen:

Není, je narozený koncem září, takže váha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.7.21 16:07
@Nickjmeno píše:
Někdo by s ním třeba byl, tobě evidentně vadí, takže ne, nebyla bych s nim :nevim:

Jenže je i spousta věcí, které na něm mám ráda.
Neumím si ale představit, jak by třeba fungoval rodinný život.
Stále tak trochu doufám, že na sobě trochu zapracuje, začne být zodpovědnější, ale nevím, jestli nedoufám marně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
19.7.21 16:12
@Nika-95 píše:
Není, je narozený koncem září, takže váha

Ok, nekoho mi to pripomelo..:)
Kazdopadne k dotazu, tezko rict, jak se to vyvine, co spolu zkusit bydlet, uvidis, zda se to pohne nejakym smerem, cas jeste mas, bud ti to vadit nebude, nebo zjistis, ze se to zmeni v alergii a pujdes o dum dal.. v 25 se clovek stale vyviji, ja mela na vztah taky mnohem vetsi naroky.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
19.7.21 16:19
@wawa píše:
Kazdopadne k dotazu, tezko rict, jak se to vyvine, co spolu zkusit bydlet, uvidis, zda se to pohne nejakym smerem, cas jeste mas, bud ti to vadit nebude, nebo zjistis, ze se to zmeni v alergii a pujdes o dum dal.. v 25 se clovek stale vyviji, ja mela na vztah taky mnohem vetsi naroky.. :)

Přesně tak, sestěhujte se a vykrystalizuje to - buď ti to brzy půjde na nervy k nesnesení, nebo zjistíš, že naopak ty pozitivní stránky převládají. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16064
19.7.21 16:20
@Nika-95 píše:
Stále tak trochu doufám, že na sobě trochu zapracuje, začne být zodpovědnější, ale nevím, jestli nedoufám marně :think:

Nezapracuje. Bud ho prijmes takoveho, jaky je, nebo hledej jinde. Pokud se smiris s tim, ze vse bude na tobe (domacnost, rodina, deti), pak s nim zustan. Prijmi ale fakt, ze on bude stale jako tve nejstarsi dite :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.7.21 16:23
@wawa píše:
Kazdopadne k dotazu, tezko rict, jak se to vyvine, co spolu zkusit bydlet, uvidis, zda se to pohne nejakym smerem, cas jeste mas, bud ti to vadit nebude, nebo zjistis, ze se to zmeni v alergii a pujdes o dum dal.. v 25 se clovek stale vyviji, ja mela na vztah taky mnohem vetsi naroky.. :)

Sestěhování momentálně není možné. On ještě rok bude dodělávat postgraduální studium, takže nemá zas tak velký plat.
Já bydlím v bytě po rodičích, který je opravdu miniaturní, takže bychom jedině museli do většího, ale to si nyní nemůžeme dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
19.7.21 16:23

Zaleží i na tvé povaze. Některé ženy jsou vyloženě „aktivní a vůdčí“ a prostě ten rodinný život řídí hlavně ony a vlastně je to i baví, že jsou to ony, které tohle všechno zvládají - svou práci, práci doma, děti..všechno. Ten chlap je rád, že on má více času odpočívat. Ona je ráda, že ji do ničeho nekecá. Ale to si ty dva lidé musí spolu sednout, aby tohle fungovalo. Takže pokud ti to vadí, tak ti to bude vadit i v bodoucnu, a asi správně cítíš, že s rodinným životem by ti to mohlo přinést dost starostí :(

Příspěvek upraven 19.07.21 v 16:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.7.21 16:25
@cecetka píše:
Nezapracuje. Bud ho prijmes takoveho, jaky je, nebo hledej jinde. Pokud se smiris s tim, ze vse bude na tobe (domacnost, rodina, deti), pak s nim zustan. Prijmi ale fakt, ze on bude stale jako tve nejstarsi dite :nevim:

Děkuju za reakci.
Vážně se mi nechce ho opouštět, ale bojím se přesně toho, abych si pak nepřišla víc jako jeho matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
19.7.21 16:27

Jestli s ním jsi jenom proto, že doufáš, že se jednou změní, tak to nemá cenu. Nejspíš zůstane takový, jaký je teď, nebo se ve vyšším věku ještě změní k horšímu.

To, co popisuješ, mi ale nepřijde nijak hrozné. Líný hypochondr je kdekdo. Spíš by mi vadilo, že je sobec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
19.7.21 16:28
@Karolína13210 píše:
Zaleží i na tvé povaze. Některé ženy jsou vyloženě „aktivní a vůdčí“ a prostě ten rodinný život řídí hlavně ony a vlastně je to i baví, že jsou to ony, které tohle všechno zvládají - svou práci, práci doma, děti..všechno. Ten chlap je rád, že on má více času odpočívat. Ona je ráda, že ji do ničeho nekecá. Ale to si ty dva lidé musí spolu sednout, aby tohle fungovalo. Takže pokud ti to vadí, tak ti to bude vadit i v bodoucnu, a asi správně cítíš, že s rodinným životem by ti to mohlo přinést dost starostí :(Příspěvek upraven 19.07.21 v 16:25

To, že je nepraktický a některé věci musím zařazovat já bych i zkousla, ale to, že musím kontrolovat i jeho (třeba jestli si pamatuje, že tehdy a tehdy jde k doktorovi) je pro mě trochu zvláštní pocit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
19.7.21 16:31

Nepraktickej vedator, bejvaj roztrzity…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
19.7.21 16:32
@Nika-95 píše:
Stále tak trochu doufám, že na sobě trochu zapracuje, začne být zodpovědnější, ale nevím, jestli nedoufám marně :think:

Ve 20 bych tomu ještě dala naději, ale po 30 už to asi lepší nebude, buď se smířit s tim, že je prostě takový, nebo jít dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat