Má smysl sjednávat havarijní pojištění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Julipek
Kecalka 115 příspěvků 26.02.18 08:37
Má smysl sjednávat havarijní pojištění?

Ahoj všichni,
s partnerem jsme teď doplatili leasing, k čemuž se váže i sjednání nového pojištění.
Máme Škodu Fabii Monte Carlo z roku 2016.
Přemýšlíme zda má smysl sjednávat havarijní pojištění nebo se na to vykašlat? Nejedná se zrovna o malou částku co za něj platíte.

Děkuji za názory. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 22829 příspěvků 1 inzerát 26.02.18 08:39

Ty opravy taky nejsou malé částky. Je to na vašem zvážení, oprava po nehodě muže byt v desítkách tisíc…

Luisiana
Neúnavná pisatelka 17812 příspěvků 26.02.18 08:43

Nikdy bych nejela v autě bez havarijního pojištění. Pro mě je úplně sci-fi, že někdo havarijko nemá :think:

Uživatel je onlinetereza12345
Echt Kelišová 8636 příspěvků 3 inzeráty 26.02.18 08:48

Jako na takhle novy auto premyslet, ze nesjednate havarijko??
Urcite ano..
Mela jsem citroen c3- pri couvani jsem najela do korby nakladaku :oops: trosicku promackla zadni dvere a odrela je.. cena auta tenkrat cca 100000. Oprava auta stala skoro 60000. 8o
tim ze jsem.mela pojisteni.. jsem zaplatila 1000a zbytek pojistovna..
bez havarky ani kolem baraku..

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 26.02.18 08:50
@Luisiana píše:
Nikdy bych nejela v autě bez havarijního pojištění. Pro mě je úplně sci-fi, že někdo havarijko nemá :think:

Mám to stejně, v životě jsem nejela autem, které nemělo havarijní pojištění. A musím říct, že se mi zatím u každého auta vyplatilo. Jedno jsem jen blbě ulomila zpětné zrcátko tak, že zároveň promáčklo dveře - oprava včetně přelakování cca 40 tisíc. Nedávno jsem přišla k autu na parkovišti a oboje dveře na straně řidiče odřené a promáčklé - výměna obou dveří a přelakování 80 tisíc.

Ivan PPZ
Kelišová 5581 příspěvků 26.02.18 08:51

U takhle nového auta se obecně HAV ještě uzavírá. Láme se to u stáří 3 roky. Vy dokonce můžete použít připojištění GAP- to vám doplatí rozdíl (v případě totálky) mezi kupní cenou a tou „vyklesanou“. Není to drahé.

beruska9
Extra třída :D 10384 příspěvků 26.02.18 08:53

U noveho auta bych ho urcite mela. My mivali starsi, kde jsme si jeste zvladli nejake mensi opravy sami a jinak ta hodnota auta za to nestala…pri cemkoliv vetsim by bylo byvalo lepsi toto auto. nechat zrusit.

xjuklickova
Kelišová 5061 příspěvků 2 inzeráty 26.02.18 08:56

Na auto 2016 urcite ano. @Luisiana tak to je vec pohledu, ja treba na sve auto havarijni nemám, dala bych vic za rocni pojistku, nez je zustatkova hodnota auta. A pokud bych nekomu zpusobila vedome skodu a nešlo by to z povinneho, tak pojistka na blbost by to mela pokryt.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 26.02.18 08:57

My máme na autě havarijko do cca 10 let auta, protože zhruba tak dlouho nám trvá naspořit na nové kdyby se něco stalo a my pak nemusíme sahat na dlouhodobou rezervu. Taky opravy auta nejsou zrovna levné, měla jsem menší ťukanec na parkovišti (já chtěla couvat a auto za mnou mi najelo do mrtvého úhlu a protože hodně pršelo, tak parkovací senzor pískal pořád) člověk vy řekl, že nárazník a trošku šmrncnuté zadní dveře… No oprava stála 10 tisíc, škoda ba druhém autě byla za 3 tisíce (staré auto, nižší než moje, takže jenom vyklepat kapotu). A to máme auto s docela levným servisem a díly (Dacia), švagr měl podobný ťukanec na nové Fabii (ne jeho vina, někdo mu najel do zadku v noci na parkovišti, protože nebyli svědci, tak to řešil přes havarijko jako vandalizmus) a oprava byla 23tisíc a to tam ani nemá parkovací senzory.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8790 příspěvků 26.02.18 08:58

Na stejne starém autě ho mam. Stačilo když do nás nějaký blb vrazil na parkovišti a ujel. Skoda přes 70k. Takže za mne rozhodne ano

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 26.02.18 09:00

My jsme také vůbec nepřemýšleli, zda ho pořizovat nebo ne. Bylo to jasné. V dnešní době je téměř sebevražda ho nemít, to by se člověk nedoplatil. Řidiči jsou bezohledný a člověk, může být v klidu, že kdyby se cokoliv stalo…naštěstí máme v rodině pojištováka, takže platíme slušnou částku, ale i tak je to docela darda :lol: máme ale v té havarijní smlouvě pojištěné úplně vše.

smurfka
Nadpozemská drbna 28926 příspěvků 26.02.18 09:04

Mi teda máme auto staré 15 let a havarijko nemáme..protože celková cena auta bych řekla je tak 30 000 a to si fandím:-)) rveme do něho prachy na opravy ale to není vlivem havárky, ale stářím a tam by pojištění nepomohlo:o)
ted si budeme kupovat nové auto a tam havarijko určitě pořídíme. Chlap prý zajistil předběžně nějaké za 5.000 ročně, což není taková hrůza..jinde chtějí i dvacet. :zed:

Ivan PPZ
Kelišová 5581 příspěvků 26.02.18 09:07
@xjuklickova píše:…A pokud bych nekomu zpusobila vedome skodu a nešlo by to z povinneho, tak pojistka na blbost by to mela pokryt.

Jestli by to bylo vozidlem, tak z občanské odpovědnosti to rozhodně nepůjde. Tam je to všude ve výlukách. Na to je POV. Když to nejde z POV, tak tam bude problém s určením zavinění, nebo třeba v rámci trestného činu. Opět žádná šance z blbostky.

inkakřivák
Extra třída :D 11959 příspěvků 26.02.18 09:09

Ale to je hloupost nemít pojištění. Co když někoho zraníte? Způsobíte vlastní vinou nějakou havárku a ten druhý bude mít auto na odpis? jistě, jemu to uhradí jeho pojištovna, ale ta se bude hojit potom na vás. Stejně tak se zraněním. Vím to, nám bouchnul zaparkované auto borec bez pojistky, nám to pojištovna uhradila s tím, že to na něm bude vymáhat soudně. A víte, jak vysoké mohou být náklady na léčbu? To je nesmysl se nepojistit.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8790 příspěvků 26.02.18 09:12

@inkakřivák ale ona se ptá na havarijko ne na povinné ručení

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Gránský se bude ženit: Proč čekal s rozhodnutím osm let?

Moderátor David Gránský (26) se bude ženit! Konečně požádal svou dlouholetou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama