Má smysl Utrogestan vaginálně během dne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 18:52
Má smysl Utrogestan vaginálně během dne?

Ahoj, jsem v 6.-7.tt. a občas hnědě špiním. Dnes ze mě ale vykapala jasně červená krev, když jsem byla na wc. Pak to vypadalo, že to přestalo. Zavedla jsem si dvě tablety Utrogestanu a asi 2,5 hod pak ležela. Teď špiním. Má smysl zavádět Utrogestan přes den nebo to funguje jen na noc (jako že přes den to prostě časem vyteče a tolik se nevstřebá). Bolesti nemám.
Srdíčko mi potvrdil doktor před pár dny a teď fakt nevím, co bude :-(
Děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
7.straka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 26.05.19 18:55

Věřila bych doktoru, ale prostě do 12TT je to buď a nebo. Držím palce :hug:

ugluk
Hvězda diskuse 46775 příspěvků 26.05.19 18:57

Ano, co se má vstřebat, vstřebá se, nepotřebný zbytek vyteče. Ale jinak výsledek je bohužel ve hvězdách, Utrogestan není všespásný. Ať to dobře dopadne!

Uživatel je onlinemishulka26
Stálice 51 příspěvků 26.05.19 18:57

Já ho brala ráno a večer ;) ráno jsem po zavedení asi půl hodiny ležela :blush:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 19:00

Díky za rychlé odpovědi. On mi ten Utrogestan doktor napsal už před asi 4 dny, jenže mě to hnědé špinění přestávalo, včera už skoro nebylo a dneska dopoledne vůbec, tak jsem ho nebrala. No a pak dneska odpoledne zničehonic ta jasná krev.
Tak nevím, jestli jsem něco nepokazila, když jsem ten Utrogestan nebrala… ale když mi to špinění spíš přestávalo, tak jsem myslela, že se to zlepšuje a časem přestane. Achjo :-(

Uživatel je onlinemishulka26
Stálice 51 příspěvků 26.05.19 19:06

Já ho brala v kuse od 6 tt do asi 11 tt :) pak mi doktorka říkala, že už funguje placenta tak je to zbytečné ho dál brát :)

jezz1e
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 26.05.19 19:07

No, vysazovat jsi neměla, utrogestan není proti špinění, na to je leda Ascorutin. Utrogestan nahrazuje tvůj vlastní progesteron a vysazuje se postupně až ve 12 tt. Ale jestli sis ho hned zas vzala, snad to bude v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 19:09

@jezz1e No já jsem ho nezačala brát, protože jak jsem přestávala špinit, tak jsem si myslela, že je to už v pořádku. Poprvé jsem si ho vzala dneska po tom, jak ze mě vyteklo trochu jasné červené krve… jenže to už je asi pozdě :-((((

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 19:12

Teď si vyčítám, že kdybych ho třeba začala brát před 4 dny, tak bych teď nekrvácela :-(
Od doktora jsem pochopila, že se to braní doporučuje, ale ne že je to nějak nezbytně nutné. A jak mi to špinění ustávalo, tak jsem fakt myslela, že už je to OK. Achjo achjo achjo. No, teď už s tím asi nic nenadělám :-(

ugluk
Hvězda diskuse 46775 příspěvků 26.05.19 19:18

Ber ho teď už furt, i když to bude OK. Pokud byses rozkrvácela, tak polykat, ale to už by bylo na doktora. A nic si nevyčítej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 19:46

Ja jsem malinko spinila mezi 8 a 12 tydnem a brala jsem az do 14 tydne. Dost zen nespini jen jednou, ale urcite obdobi. Pokud ti to doktor dal, tak to ber, ma to duvod.
Ale jak uz padlo, prvni trimestr je bud a nebo, a ani lekari s tim nic zazracnyho neudelaji.
Drzim palce, moc! :palec:

Jo a s krvacenim bych sla hned k doktorovi, na pohotovost, abych mela jasno.

Freya10
Kecalka 400 příspěvků 26.05.19 19:47

Ahojky - ano utrogestan je progesteron a má efekt pouze v případě, že tvé tělo jej tvoří nedostatečně (typicky třeba po IVF - v umělém cyklu, kde může dojít k nefunkčnosti žlutého tělíska). Tedy - když už se nasadí a člověk věří tomu, že v jeho případě funguje (tedy ten nedostatek vážně nahrazuje), tak se vysazuje až s funkční placentou - cca po 12.tt (placenta přebírá ve stimulaci progesteronu původní funkci žlutého tělíska)…i když - v našem CARu se po IVF vysazuje již po 9.tt ;)
Takže zavádět a sama pro jistotu nevysazovat ;-).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 19:52

@ugluk Ano, určitě ho budu ode dneška brát už každý den. Na kontrolu jsem objednaná za týden.
Ale myslím, že jestli se rozkrvácím, tak už je asi cokoli zbytečného, asi i ta pohotovost, ne? :-(

ugluk
Hvězda diskuse 46775 příspěvků 26.05.19 19:59

No, fakt je, že v tomhle tt doktoři stejně moc nenadělají, nejsem zastáncem ježdění na pohotovost při krvácení pár dní po pozitivním testu, ale když už bylo srdíčko… Dělej to tak, jak ti instinkt velí a co si nebudeš později vyčítat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 20:24

@ugluk Instinkt mi velel nebrat Utrogestan, když to špinění ustává. Teď mě to mrzí, protože si říkám, že bych třeba nekrvácela.
Takže je otázka, jak se na ten instinkt spoléhat.
Každopádně děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama