Má smysl začít hubnout krátce před dalším těhotenstvím?

2157
12.7.13 21:41

Má smysl začít hubnout krátce před dalším těhotenstvím?

Ahojte, tak jsem se rozhoupala a začala už celkem pravidelně cvičit, ale…
V dubnu mi bude končit rodičák a buď nastoupím do práce nebo „musíme“ začít pracovat na dalším dítěti. Aby rodičák navazoval, měli bychom se začít snažit asi nejpozději v září. Z čehož vyplývá, že už na to cvičení moc času nemám že :roll: Tak si tak chvílemi říkám, jestli to má vůbec cenu. Je to poněkud demotivující, když si představím, že něco shodím, a pak si to vlastně vůbec neužiju, že jsem hubená, protože v zápětí začnu zase kynout skrz těhotenství.
Na druhou stranu si pak, ale zase řeknu, že to co zhodím teď zas budu mít k dobru potom, že se mi nebudou ty kila jen sčítat s dalším těhotenstvím. Minule jsem totiž nabrala 18 kg a to už teda nechci. Doteď, dva roky po, mám problém se dostat na původní váhu, která i před tím stála za prd. Stále neobleču původní kalhoty. Před tím, jsem se nějak nemohla donutit. Víc snažit jsem se začala teprve od nového roku, ale moc jsem neměla výdrž, úspěchy nejsou nic moc. Zhruba 3 měsíce chodím na jumping, ale to něním moc pravidelně, protože tam mají narváno a není místo, takže je to spíš tak 1-2 týdně. V jídle se snažím krotit, omáčky a smažené nejím už delší dobu, ale jinak více méně vše, ale spíše se snažím jíst zdravěji. No a teď už asi týden se snažím cvičit pokud možno každý den a teď jsem najela na cvičení s Jillian 30 day shred (teprve druhý den) a doufám, že něco shodím + občas jumping a kolo. Tak si tak říkám, že do toho září bych mohla zhodit, alespoň těch 6 kg, abych se dostala na těch předporodních 70 kg. Pak už bych se v těhotenství víc hlídala a i cvičila něco pro těhotné, abych nabrala co nejméně. Opravdu už se mi nechce nakynout, jak minule a být 2 roky v p*deli, že jsem jak vepř. Tak si, tak právě zas říkám, že to cenu má, i když budu cvičit jen krátce, ale alespoň něco zhubnu. Jenže ono taky, i když si to takto hezky naplánuju, tak to neznamená, že se mi tak podaří otěhotnět že…To že se to povedlo minule na poprvé neznamená, že se to povede i teď. Takže potom budu cvičit třeba i déle, ale to mi zas nebude navazovat ten rodičák ach jo. No takže jestli se nezačít snažit i dřív, ale to bych tedy fakt asi nestihla cvičit vůbec… :think: No prostě mám fakt dilema, jak byste to řešili vy?
Díky za názory :mavam:

PS: omlouvám se za romám, nějak jsem se rozepsala :roll:

Příspěvek upraven 12.07.13 v 21:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7566
12.7.13 21:45

Já jsem nehubla.
Brala jsem to jako další malý stresík - myslet na hubnutí, na to co jim a tak a každý stresík může ovlivnit to, že se nedaří otěhotnět. Také jsem chtěla otěhotnět do nějaké doby :)
A velké hubnutí nastartují až potom ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
12.7.13 21:45

Ahoj, tak za mě - cvič. Já Nabrala v prvním těhotenství přes 20kg, v porodnici jsem nechala 10kg a zbytek šel dolů až po půl roce, kdy jsem přestala kojit, začala jsem cvičit, 7m po porodu jsme se začali snažit o druhé, přesto jsem cvičila i Jillian a dostala jsem se nakonec i něco málo pod původní váhu a nelituju toho :nevim: Mimčo se nám povedlo 9m po porodu, a váha jde teda nahoru stejně jako u prvního, přes těch 20 to zase vyleze, ale neřeším to, protože se těším, až budu zase cvičit :mrgreen:

Edit.: ale já jsem takovej člověk, co prostě neumí sedět jen doma na zadku, já se prostě musím hýbat. Necvičím pro hubnutí, ale pro svůj dobrej pocit, hubnutí je vedlejší velmi dobrý efekt :mrgreen:

Příspěvek upraven 12.07.13 v 21:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26555
12.7.13 21:46

Cenu to má. Cvič a hubni. Kdy přijde těhotenství nikdy nevíš. Sama si odpovídáš, že zhubnutá kila budou kdobru. Samozřejmě žádné drastické diety a podobně.
Odpověd je jasná, pokud tě v koutku duše napadá něco jiného, tak zřejmě promlouvá lenost (vlastnízkušenost), zasaď jí ránu jednou JM navíc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rachel55
12.7.13 21:48

Samozrejme, ze to ma smysl, podle tveho dotazu jde videt, ze to neberes jako zmenu zivotniho stylu, ale jako prechodny utrpeni a to je blby, vzdyt ani v tehotenstvi nemusi clovek tolik pribrat, naopak i behem tehotenstvi bych jedla zdrave a byla aktivni, ber to jako celkovou zmenu zivotniho stylu a nebudes muset tohle resit, takze doporucuju si to nejdriv srovnat hlavne v hlave

• Nahlásit
  • Citovat
2157
12.7.13 21:51
@Lenka512 píše:
Já jsem nehubla.
Brala jsem to jako další malý stresík - myslet na hubnutí, na to co jim a tak a každý stresík může ovlivnit to, že se nedaří otěhotnět. Také jsem chtěla otěhotnět do nějaké doby :)
A velké hubnutí nastartují až potom ;)

No já právě zatím ten stresík nějak neřeším, protože asi hřeším na to, že minule se to povedlo opravdu na úplně první pokus, takže doufám, že to nebude problém, ale…kdo ví že. Hlavně mám strach, že s druhým dítětěm nebudu mít na cvičení čas už vůbec. To první mimko jsem moc nedávala, byla jsem ráda že žiju a něco jedno co sním, takže mám obavu, abych to s těma dvěma dětma zvládala a nenakynula zas ještě potom víc… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
12.7.13 21:53
@Reinka píše:
Ahoj, tak za mě - cvič. Já Nabrala v prvním těhotenství přes 20kg, v porodnici jsem nechala 10kg a zbytek šel dolů až po půl roce, kdy jsem přestala kojit, začala jsem cvičit, 7m po porodu jsme se začali snažit o druhé, přesto jsem cvičila i Jillian a dostala jsem se nakonec i něco málo pod původní váhu a nelituju toho :nevim: Mimčo se nám povedlo 9m po porodu, a váha jde teda nahoru stejně jako u prvního, přes těch 20 to zase vyleze, ale neřeším to, protože se těším, až budu zase cvičit :mrgreen:

Edit.: ale já jsem takovej člověk, co prostě neumí sedět jen doma na zadku, já se prostě musím hýbat. Necvičím pro hubnutí, ale pro svůj dobrej pocit, hubnutí je vedlejší velmi dobrý efekt :mrgreen:

Příspěvek upraven 12.07.13 v 21:47

NO to já jsem právě ten typ, co na zadku vydrží a kyne, zvlášť pokud je to přes zimu. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
12.7.13 21:55

Těhotenství je právě ta jediná věc, která se nedá naplánovat, takže směle do toho! Otěhotnět můžeš zítra nebo taky za rok, nebo taky nikdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
12.7.13 21:56

Já mám dvě děti a lituju, že jsem před druhým necvičila - tělo se mi pak rozjelo mnohem víc, přestože jsem nabrala o dvě kila míň. Břicho rychle vyskočilo a teď se ne, a ne se zbavit převisu :-(, celulitida hrozná v těhu a zůstala i nadále.
Takže lituju, nemusela bych mít tělo samý sval, ale trošku zpevněné kdyby bylo, určitě by to teď bylo lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
12.7.13 21:59
@jenny.fields píše:
Cenu to má. Cvič a hubni. Kdy přijde těhotenství nikdy nevíš. Sama si odpovídáš, že zhubnutá kila budou kdobru. Samozřejmě žádné drastické diety a podobně.
Odpověd je jasná, pokud tě v koutku duše napadá něco jiného, tak zřejmě promlouvá lenost (vlastnízkušenost), zasaď jí ránu jednou JM navíc :mrgreen:

Ahoj, ty jsi dnes založila tu diskuzi s hubnutím pro BMI 25-29 co? Zrovna jsem se k tobě chystala přihlášit (mám BMI 26) tak splňuji, ale ještě jsem si řekla, že položím svůj dotaz, ať si ověřím, že to má smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
12.7.13 22:02
@sylvinka píše:
Já mám dvě děti a lituju, že jsem před druhým necvičila - tělo se mi pak rozjelo mnohem víc, přestože jsem nabrala o dvě kila míň. Břicho rychle vyskočilo a teď se ne, a ne se zbavit převisu :-(, celulitida hrozná v těhu a zůstala i nadále.
Takže lituju, nemusela bych mít tělo samý sval, ale trošku zpevněné kdyby bylo, určitě by to teď bylo lepší.

No to já si právě taky říkám, že i když moc nezhubnu, tak alespoň trochu zpevnit.Ono i před tím to nebylo nic moc, ale po těhotenství je to o moc horší, jsem strašně rozkydlá a břicho dooost povolený a po tom druhým, by to bylo ještě horší. Navíc manžel se pořád udržuje (profesionální hasič), tak nechci vedle něj vypadat, jak jeho tlustej kamarád :poblion:

Příspěvek upraven 12.07.13 v 22:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26555
12.7.13 22:03

@IvaX Jo to jsem já :mrgreen: Poslala jsem ti pozvánku a budeš už asi 4, co se tam bude snažit :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2157
12.7.13 22:07
@jenny.fields píše:
@IvaX Jo to jsem já :mrgreen: Poslala jsem ti pozvánku a budeš už asi 4, co se tam bude snažit :lol: :lol: :lol:

Jé děkujíííí :mavam: Tak se přidám. A zrovna zítra budu muset nejspíš vynechat, protože budeme celý den brzo od rána pryč a dítě budu mít celý den na krku, ale v neděli budu pokračovat :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama