Má smysl žádat o přídavky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.9.21 19:48

Má smysl žádat o přídavky?

Ahoj, moc se v tomhle nevyznám, tak píšu sem.

Zajimalo by mě, zda je reálná možnost získat přídavky na děti, při našich příjmech.
Přítel bere kolem 30 tisíc čistého, ja nic. A na dceru z bývalého manželství 3 000 kč alimenty.

Zrovna jsem v situaci, kdy kvůli nemoci, nemohu najít práci. Hledam už rok a každá kačka se hodí.
Platíme 13 000 hypotéku, auto 5 000 kč děti vyjdou na 6 000 kč, máme zvířata, také něco stoji5 a zbytek padne na domácnost. Ja pracovala 10 let a ze dne na den jsem přišla o práci kvůli zdravotním problémům. Léky me něco stojí na jídlo toho zbývá poměrně málo. Platila jsem daně z příjmů stejně jako ostatní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5873
26.9.21 19:50

Pokud bere tolik tak ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7332
26.9.21 19:51
@Anonymní píše:
Ahoj, moc se v tomhle nevyznám, tak píšu sem.

Zajimalo by mě, zda je reálná možnost získat přídavky na děti, při našich příjmech.
Přítel bere kolem 30 tisíc čistého, ja nic. A na dceru z bývalého manželství 3 000 kč alimenty.

Zrovna jsem v situaci, kdy kvůli nemoci, nemohu najít práci. Hledam už rok a každá kačka se hodí.
Platíme 13 000 hypotéku, auto 5 000 kč děti vyjdou na 6 000 kč, máme zvířata, také něco stoji5 a zbytek padne na domácnost. Ja pracovala 10 let a ze dne na den jsem přišla o práci kvůli zdravotním problémům. Léky me něco stojí na jídlo toho zbývá poměrně málo. Platila jsem daně z příjmů stejně jako ostatní.

Není někde nějaká kalkulačka, která ti to spočítá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
26.9.21 19:51

Všude na netu máš podmínky a online kalkulačky. Stačí si to zadat. Jinak se obávám, že nikoho nezajímá co platíte, jako, že platíte vysokou hypotéku na vaše příjmy a kvůli tomu Vám někdo dá přídavky - Tak to určitě ne. :) Zkus peníze. cz, tam je vše vysvětleno i s kalkulačkou q nebo tady https://www.kurzy.cz/…vky-na-dite/

• Citovat
  • Nahlásit
3155
26.9.21 19:56

No kdybyste byli manželé, tak akorat mě napadá " sleva na daních za manželku " Pokud bys nevydělala za rok vic nez nejakych 68 tisic..kdybys byla doma dejme tomu dlouhodobě, a chodila jen sem tam na brigádu…dela to skoro nejakych 25 tisíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 19:57

@alena1995 Tam mi to výpočetlo nějakou částku při tomhle příjmu.

• Citovat
  • Nahlásit
34317
26.9.21 20:07
@Anonymní píše:

tak proč se ptáš a nezkusíš zažádat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4811
26.9.21 20:10
@Anonymní píše:

Kolik máte děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:10

@vokishka Protože nevim, jestli se tomu dá věřit. Navíc nárok na zvýšené přídavky to znamená, že když aspon jeden pracuje, tak nárok máme?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 20:12

@Gumidci 2 děti

• Citovat
  • Nahlásit
34317
26.9.21 20:15
@Anonymní píše:
@vokishka Protože nevim, jestli se tomu dá věřit. Navíc nárok na zvýšené přídavky to znamená, že když aspon jeden pracuje, tak nárok máme?

jakože víc věřit se dá spíš diskusi na epipi. Prostě to podej, maximálně to zamítnou, nechápu, proč to tak řešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
26.9.21 20:38
@Anonymní píše:
@vokishka Protože nevim, jestli se tomu dá věřit. Navíc nárok na zvýšené přídavky to znamená, že když aspon jeden pracuje, tak nárok máme?

Dá se tomu věřit. A to, kdo má nárok je všude uvedené. Ano, musí alespoň jeden z vás pracovat.

• Citovat
  • Nahlásit
2147
26.9.21 20:39
@Pennya píše:
No kdybyste byli manželé, tak akorat mě napadá " sleva na daních za manželku " Pokud bys nevydělala za rok vic nez nejakych 68 tisic..kdybys byla doma dejme tomu dlouhodobě, a chodila jen sem tam na brigádu…dela to skoro nejakych 25 tisíc..

Přesně tohle jsem chtěla také zakladatelce poradit. Ať si jí manžel odečte z daní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
26.9.21 21:39

Pokud tě nemoc omezuje v práci, tak není možné si vyřídit některý stupeň invalidního důchodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
26.9.21 21:47
@123Soňa píše:
Přesně tohle jsem chtěla také zakladatelce poradit. Ať si jí manžel odečte z daní.

nejsou manželé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat