Má takový vztah smysl?

Anonymní
9.7.20 18:07

Ma takovy vztah smysl?

Ahoj. Klasika, je mi 30 a nevim, zda ma smysl pokracovat v mem petiletem vztahu. Nemame deti. Posledni rok pritelovi opakovane rikam, ze nejsem v nasem vztahu stastna. Vubec si spolu nepovidame, vzdy je to o tom, jak se mas a prakticke veci kolem domacnosti. Kdyz uz spolu neco podnikneme, hodne mlcime, spis si delame sve. Chybi intimita, neprijde za mnou, aby mi dal treba pusu. Citim, ze me hrozne prehlizi, jako bych ani nebyla jeho pritelkyne. Kdyz nekde jsme, nevypadame ani jako par. Kdyz jedeme na dovolenou, venuje se vsemu moznemu ci komukoliv jinemi, jen ne mne. Pritom uz jsem mu to nekolikrat rikala, ze nemusime byt spolu furt, ale ze tech 5-10 minut denne pozornosti jen mne by mi mohl venovat. Vzdy odsouhlasi, chvilku se snazi a pak to upadne do starych kolejich. Ma to proste na salamu, vim to. Kdyz navrhnu rozchod, ze takhle to dal nejde, nechce. Ja ho mam fakt rada a je pro me tezke, ze si me nevsima. Proto je taky pro me tezke to ukoncit, kdyz jsem ja ta, ktera miluje. Pak si tady vsak prectu, jak tohle je vsak v kazdem vztahu, jak chlap po letech nema zajem…tak si pak rikam, jestli neni lepsi byt v tom, co mam ted, neumim si predstavit, jak hledam ve svem veku nekoho noveho a samozrejme se bojim samoty a neznama…rozesli jste se s nekym, koho jste mely rady, ale on o vztah neprojevoval tolik zajem? Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9280
9.7.20 18:46

Kde si četla, že v každém vztahu nemá chlap po letech zájem? Tomu tvému je fuk, jak se cítíš, a ty ho tímhle vlastně omlouváš :think: Když navrhneš rozchod, tak nechce, ale ani nechce nic měnit. Tak co s tím? Co chce on? Jemu se tenhle život líbí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
9.7.20 19:11

Nemá, když po 5 letech je to takové, co bude po 20?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
9.7.20 19:13

Vztah se musí budovat, o vztah se musí pečovat, i po letech to může být krásné a stabilní. Do vztahu patří pozornost. Jasný, že není třeba obletovat okolo někoho 24/7, ale přece projevit někomu, že ho mám upřímně rád ještě nikoho nezabilo, třeba i na veřejnosti. Obejmutí, hloupý pohlazení ve vlasech a políbení, mám tě rád/a. Tak málo stačí. Chápu, že ti to chybí. Pokud ty mu to říkáš, pomale to máš na čele napsaný a on se snaží jenom chvilkově, tak je něco blbě, jaký byl na začátku vztahu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.20 19:15

@arinecka
Prakticky kazda druha diskuze tady je o tom, jak chlap prestava mit zajem, nezajima se o partnerku, nepohladi ji atd. I v zivota to vidam, ale neni to tak jednoznacne jako zde, kde to zenske reknou na plnou pusu. Kdyz to s nim zacnu resit, tak temer nemluvi, nic nerika, tezko z neco taham jeho nazor. Vetsinou prizna, ze mam pravdu, ze nevi, proc se takhle chova. Vetsinou slibi zmenu, ze se treba bude vic zajimat, apod., ale vydrzi mu to tak den, dva. Rozchazet se nechce, ale snazit se taky moc nechce. Ja se snazila dost dlouho a ruzne, takze ted uz se mi nechce nic…kor kdyz vidim, ze on se nejak nesnazi, tak proc bych se mela snazit. Myslim, ze jemu tenhle vztah relativne vyhovuje, protoze je na me zvykly a ma relativne svobodu, muze si delat temer, co chce, mysleno prace, konicky atd., ne jine zenske. Ale ze za tuhle svobodu chci, aby mi proste venoval cas a pozor nost, mysleno vzajemnou pozornost. Vzdy odkyve a pak se nic nedeje. Ja takhle zit asi nechci, ale bojim se, jestli nejsem naivni, kdyz ocekavam, ze i po letech mi chlap bude venovat skutecnou pozornost. Myslim, ze jeho ani netrapi, jak se citim, protoze on ma ode me prakticky manual, co bych chtela, ale nedela…

• Nahlásit
  • Citovat
59574
9.7.20 19:17

Pokračovat musí chtít oba.. Známe jen tvůj náhled. Třeba je chlapův jiný.. Když se ve vztahu necítíš dobře, tak rozchod.. Nebo pauzu.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.20 19:17

@Pet32
To si presne rikam…kdyz uz ted nejsem spokojena a stastna, tak jaky by to asi s detma a tak…9

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.7.20 19:24

@dlouha
Nikdy to nebyla ta zalaskovanost ani z jedne strany, ale urcite to bylo o dost lepsi, vic pozornosti, vic volal a psal jen tak, projevoval lasku a tak. Meli jsme si o cem povidat a co resit. Ani jeden se nepotrebujeme furt oblejzat, ale ocekavam, ze me aspon obcas bude chtit treba chytnout za ruku, obejmout, cokoliv…ja to beru, ze to nechce delat furt, ale obsac, kdyz vi, ze to chci, by mohl pro vztah a me tohle udelat. Kdekoliv jsme, at uz doma nebo venku, mlcime s jdeme vedle sebe, obcas prohodime par slov, zadne velke diskuze apod se vsak nekonaji vubec uz dlouho. Ja citim, ze to nema smysl, ale clovek si to po tech letech nechce priznat, kdyz pocital, ze je to ten pravej a planoval s nim zivot, deti, barak atd…a ted ve 30 ma najednou zacit znovu…je to fakt tezky, porad jsem doufala, ze se zmeni, protoze mi staci strasne malo, nechci velky zmeny, ale ani po roce to neni lepsi…skoro me to az urazi, ze mu reknu, jak se citim atd a ze chci rozchod a on nic neudela pro zachranu vztahu :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.7.20 19:31

@martina.se
Hrozne rada bych znala jeho nahled, ale on proste nic nerekne. Takovehle rozhovory jsou mu neprijemne, nechce nic resit a chce mit klid. Kdyz uz z neho co dostanu, tak treba rekne, ze jsem furt vazna nebo se nejak tvarim, tak mu na to reknu, ze s nim taky neni nejaka extra zabava, ze je furt zpruzenej a ze se tvarim smutne, kysele ci nastvane kvuli jeho chovani, ze fakt nebudu jasat za to, ze kdyz mu reknu, co me trapi, ze s tim nic nedela…je to takove vzajemne, ale ja uz nemam silu na to, abych neco hrala a zjistila, jestli se chytne a zmeni se to. To uz jsem udelala nekolikrat a zadna vyrazna zmena neprobehla, spis on byl spokojenej, ze je klid, ale ze by mi najednou projevoval vic pozornosti, tak to ne. Nevim, proc sam chce v takovem vztahu byt, asi nechce zmenu v zivote, nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.7.20 19:48

30let ještě není věk. Byla jsem v tom samém 10let a taky jsme se rozešli, když mi bylo 30. Teď spolu vycházíme dobře a každý máme už nového partnera. Prostě jsme to prechodili. To bude o tvůj případ. Viděla jsem to úplně stejně jako ty…už jsem chtěla děti, svatbu…a furt nic…nikoho nepotkám, budu sama…a už jsem to přitom mohla rozseknout pár let předtím. Oba jsme se trapili

• Nahlásit
  • Citovat
9280
9.7.20 19:59
@Anonymní píše:
@arinecka
Prakticky kazda druha diskuze tady je o tom, jak chlap prestava mit zajem, nezajima se o partnerku, nepohladi ji atd. I v zivota to vidam, ale neni to tak jednoznacne jako zde, kde to zenske reknou na plnou pusu. Kdyz to s nim zacnu resit, tak temer nemluvi, nic nerika, tezko z neco taham jeho nazor. Vetsinou prizna, ze mam pravdu, ze nevi, proc se takhle chova. Vetsinou slibi zmenu, ze se treba bude vic zajimat, apod., ale vydrzi mu to tak den, dva. Rozchazet se nechce, ale snazit se taky moc nechce. Ja se snazila dost dlouho a ruzne, takze ted uz se mi nechce nic…kor kdyz vidim, ze on se nejak nesnazi, tak proc bych se mela snazit. Myslim, ze jemu tenhle vztah relativne vyhovuje, protoze je na me zvykly a ma relativne svobodu, muze si delat temer, co chce, mysleno prace, konicky atd., ne jine zenske. Ale ze za tuhle svobodu chci, aby mi proste venoval cas a pozor nost, mysleno vzajemnou pozornost. Vzdy odkyve a pak se nic nedeje. Ja takhle zit asi nechci, ale bojim se, jestli nejsem naivni, kdyz ocekavam, ze i po letech mi chlap bude venovat skutecnou pozornost. Myslim, ze jeho ani netrapi, jak se citim, protoze on ma ode me prakticky manual, co bych chtela, ale nedela…

Život je příliš krátký na to, abys ho promrhala :nevim: Třeba mu to dojde, když mu dáš nůž na krk, že takhle prostě ne, a pokud se nezmění, tak rozchod je to nejlepší. Každý to máme jinak nastavené, to je jasný, ale já bych nesnesla žít s chlapem, kterého by nezajímalo jak se cítím, a vlastně nemá o mě zájem. V tvém případě je to z jeho strany opravdu asi už zvyk, zná tě, nic mu nechybí, tak proč to měnit :nevim: Ty se ale trápíš, a nejsi spokojená. Takže moc možností není, buď změna, nebo rozchod. Mám ale pocit, že je schopný ti naslibovat hory doly, chvilku se snažit ale pak to zklouzne do vyjetých kolejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
9.7.20 20:03

Milá anonymní, mě je 33 a začínám znovu taky a doufám, že jednou bude ten pravý :lol: :mrgreen: ale jsou tu i starší, co začínají nebo budou začínat od znovu, věk je jenom číslo. Proč v tom chce zůstat,… možná pohodlnost, lenost, protože ty mu to toleruješ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
9.7.20 20:21

Tak hlavní je: Miluješ ho? Je to tvůj osudovej chlap? Pokud nevíš, jdi od toho. Jinak vůbec nečekej, že chlapovi povíš, co chceš jinak a on něco změní. Chlap funguje na jiných principech.Na akci ziskáš reakci. Domluvy nefungují. Mají v mozku automatické vypínání sluchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
9.7.20 20:25

Chtěla bys děti? Resp chtěli byste děti? Možná by ho to vytrhlo z pohodlnosti. Je třeba si přiznat, že po 30 hledat nového partnera je trochu těžší než ve dvaceti. Myslím, že bys jednou mohla rozchodu litovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54692
9.7.20 20:26
@Anonymní píše:
Ahoj. Klasika, je mi 30 a nevim, zda ma smysl pokracovat v mem petiletem vztahu. Nemame deti. Posledni rok pritelovi opakovane rikam, ze nejsem v nasem vztahu stastna. Vubec si spolu nepovidame, vzdy je to o tom, jak se mas a prakticke veci kolem domacnosti. Kdyz uz spolu neco podnikneme, hodne mlcime, spis si delame sve. Chybi intimita, neprijde za mnou, aby mi dal treba pusu. Citim, ze me hrozne prehlizi, jako bych ani nebyla jeho pritelkyne. Kdyz nekde jsme, nevypadame ani jako par. Kdyz jedeme na dovolenou, venuje se vsemu moznemu ci komukoliv jinemi, jen ne mne. Pritom uz jsem mu to nekolikrat rikala, ze nemusime byt spolu furt, ale ze tech 5-10 minut denne pozornosti jen mne by mi mohl venovat. Vzdy odsouhlasi, chvilku se snazi a pak to upadne do starych kolejich. Ma to proste na salamu, vim to. Kdyz navrhnu rozchod, ze takhle to dal nejde, nechce. Ja ho mam fakt rada a je pro me tezke, ze si me nevsima. Proto je taky pro me tezke to ukoncit, kdyz jsem ja ta, ktera miluje. Pak si tady vsak prectu, jak tohle je vsak v kazdem vztahu, jak chlap po letech nema zajem…tak si pak rikam, jestli neni lepsi byt v tom, co mam ted, neumim si predstavit, jak hledam ve svem veku nekoho noveho a samozrejme se bojim samoty a neznama…rozesli jste se s nekym, koho jste mely rady, ale on o vztah neprojevoval tolik zajem? Diky.

Tak příště už rozchod nenavrhuj, ale rozejdi se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama