Má tatínek právo být u porodu, když si to nepřeju?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.17 07:39
Ma tatinek pravo byt u porodu?

Zdravim, tema jasne z nadpisu.Jaky mate na to nazor? Ja sveho chlapa u porodu nechci, on to nedokaze pochopit, respektovat a rika, ze ho pripravuji o jeho pravo tam byt.Je to tak? Pry byl u poceti a ma narok tim padem byt u zrodu. Nikdo nechce nikomu nic odpirat, ale ja to citim tak, ze samotne mi tam bude lip.
Jsem tak strasna, ze si to nepreju? A nechci slyset, jak tam s vama chlap byl a jaka to byla podpora apod.Ptam se, jestli je to tak zavazny ho tam nechtit abych se mela citit provinele, ze o jeho pritomnost nestojim.
Dekuji :andel:

Přečtěte si článek: Otec u porodu - ano či ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reakce:

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 07.12.17 07:42

Ano má, je to taky rodič tak jako ty

Peta02
Kecalka 349 příspěvků 07.12.17 07:46

Za mě nemá právo tam být. Podle mě je tvoje věc, koho si k porodu vezmes. Důležitá jsi tam jen ty a tvoje pohoda. Měl by respektovat, pokud tam chceš někoho jiného. Ale ano, v dnešní době budeš mít těžké si to před nim obhájit.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 07.12.17 07:46

No řekla bych že je to na dohodě rodičů, přičemž poslední slovo má žena. Ale je to zásadní moment i pro muže, rodí sice žena, ale je to i jeho dítě a moment narození je prostě obrovsky důležitý a nepřekonatelný.

Nevím jestli je super začínat společný život jako rodina tím, že muž bude už před porodem “odstrčený”, když o to tak stojí. Proč ho tam nechcete?

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 07.12.17 07:47

Zda ma pravo nebo ne nevim. Ale kazdy normalni chlap by mel respektovat prani rodicky. Docela by mne blikala kontrolka.

J_Doe
Závislačka 2968 příspěvků 07.12.17 07:48

Po štyřech zkušenostech s porodem si myslím, že důležitější je přání rodičky, a ne muže. Na její psychické pohodě závisí, jestli bude porod probíhat dobře. Takže pokud je žena proti, muž by tam jít neměl, aby ji zbytečně nenervoval.

Pokud jde o vás dva, já bych řekla, že ty bys měla mít poslední slovo v tom, jestli tam bude, ale nech to v sobě otevřené, klidně můžeš pár dní před porodem názor změnit. A chlap by to měl akceptovat.

Uživatel je onlineAmys
Generální žvanilka 20729 příspěvků 07.12.17 07:50
@Anonymní píše:
Zdravim, tema jasne z nadpisu.Jaky mate na to nazor? Ja sveho chlapa u porodu nechci, on to nedokaze pochopit, respektovat a rika, ze ho pripravuji o jeho pravo tam byt.Je to tak? Pry byl u poceti a ma narok tim padem byt u zrodu. Nikdo nechce nikomu nic odpirat, ale ja to citim tak, ze samotne mi tam bude lip.
Jsem tak strasna, ze si to nepreju? A nechci slyset, jak tam s vama chlap byl a jaka to byla podpora apod.Ptam se, jestli je to tak zavazny ho tam nechtit abych se mela citit provinele, ze o jeho pritomnost nestojim.
Dekuji :andel:

Ahoj. Porod je záležitost především ženy. Je to období, kdy potřebuje mít klid a soustředit se, takže hlavní slovo, co chceš a nechceš (potažmo koho chceš a nechceš) mít u porodu, máš ty. Ale zkuste nějaký kompromis. On by měl pochopit, že ty ho tam opravdu nechceš a ty bys měla pochopit, že hodně stojí o to, tě podpořit. Můžete se domluvit, že ho třeba sestřička zavolá těsně před porodem (nebo těsně po po porodu). Ty tak budeš mít klid na porod a on nepřijde o co nejrannější kontakt s miminkem. Stejně tak se může stát, že během porodu názor změníš a u porodu ho budeš chtít, takže je fakt potřeba, abyste to vzali jako rozumní dospělí lidé a prostě případně jednali operativně. Já třeba při porodu fungovala úplně jinak. Nesnesla jsem, aby na mě třeba manžel jakkoliv sahal, či mě jakkoliv ropztyloval. On tam opravdu byl jen jako „hlídač“, který mi dával napít a volal porodní asistentku, když bylo potřeba a přikládal mi při kontrakcích na spodní část zad nahřátý polštářek (já si na záda nedosáhnu :mrgreen: ). Sice to nebyla úplně pomoc, kterou by si představoval, ale bral to tak, že největší zátěž je na mě a musí to holt respektovat a já za to na něj byla milá, přestože jsem toužila řvát a rozčilovat se :lol:

Enicka
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 07.12.17 07:50
@Peta02
@Peta02 píše:
Za mě nemá právo tam být. Podle mě je tvoje věc, koho si k porodu vezmes. Důležitá jsi tam jen ty a tvoje pohoda. Měl by respektovat, pokud tam chceš někoho jiného. Ale ano, v dnešní době budeš mít těžké si to před nim obhájit.

Lip bych to nenapsala, naprosto souhlasím.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 07.12.17 07:51
@Anonymní píše:

naprosto Ti rozumim, já ho tam taky nechtěla - po zkušenosti s prvním prodem.. nakonec byl kompromis - chlap byl se mnou, dokud to bylo OK, na sále, ale ve chvíli, kdy šlo do tuhého, tak odešel.. našstěstí.. vrátil se po 2 h, kdy už bylo všechno OK..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.17 07:51

@Jana525 Blikala kontrolka?? :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.17 07:52
@Anonymní píše:

Ahoj! Já jsem před porodem měla stejný názor a nakonec manžel u porodu byl a teď? Bude u každých dalších porodů! :kytka: Ale zkuste kompromis.. ale zase mi přijde nefér ho vyhodit. I on je tatínek :kytka:

makysek
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 07.12.17 07:53

Má právo chtít být u porodu. Má právo cítit se špatně, protože ho tam nechceš, protože tak přijde o jedny z nejkrásnějších okamžiků života.

Ty máš právo ho tam nechtít, protože ty rodíš a ty se především musíš cítit bezpečně a dobře. On by měl tvoje rozhodnutí respektovat.

Každopádně byste o tom měli mluvit, aby se on necítil odmítnutě a ty tlačená někam, kam nechceš. Měli byste si vysvětlit, že porod není zážitková reality show, a že rodící žena má právo veta, a že to není tvůj vrtoch a snaha ho okrást, ale že to má to má svůj důvod - aby se vaše dítě narodilo hladce, bezpečně a bez problémů.

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 07.12.17 07:57
@Jana525 píše:
Zda ma pravo nebo ne nevim. Ale kazdy normalni chlap by mel respektovat prani rodicky. Docela by mne blikala kontrolka.

Ano, zablikala by mne. Zacala bych premyslet, zda bere ohled na me potreby a pocity a zda me nebere jen jako objekt bez citu, ktery mu ma porodit potomka. Mozna jen plasim a prehanim, ale ono je to lepsi, protoze se to pak muze tahnout dal. Pokud nedovede pochopit, ze pro zenu je to ohromny fyzicky a psychicky zasah do zivota a respektovat jeji prani, protoze se to tyka hlavne jejiho tela, tak je potreba s nim otom mluvit.

brumi
Kelišová 6455 příspěvků 07.12.17 07:57

Za mě určitě má, je rodič stejně jako ty a má právo být u jeho narození, když se to vezme z druhé strany asi by jsi taky nechtěla o ten okamžik být připravená kdyby se dalo rodit opačně. Ale nejdůležitější je aby jste se vy dva domluvily, co třeba kompromis že budeš sama a manžel příjde až na poslední chvíli? Ono i ta jeho přítomnost má své velké plus, jak podpora, pomoc, nikdy nevíš jak bude porod probíhat, tak hlavně muž si udělá to pouto, uvidí čím si musíš projít. Zkus si to ještě rozmyslet. Víš kolik maminek by několik let dalo cokoliv za tuto možnost mít tam muže a netrápit se sama. První dceru jsem rodila tři dny a nebýt muže po celou dobu se mnou aby bych se tam zbláznila. Pořádně to zvaž, aby to pak nemělo špatný dopad na váš vztah, může se státže ti to neodpustí, stále to v něm vnitřně bude že jsi mu to nedovolila, prostě cokoliv.

Jana525
Závislačka 4825 příspěvků 07.12.17 07:57
@makysek píše:
Má právo chtít být u porodu. Má právo cítit se špatně, protože ho tam nechceš, protože tak přijde o jedny z nejkrásnějších okamžiků života.

Ty máš právo ho tam nechtít, protože ty rodíš a ty se především musíš cítit bezpečně a dobře. On by měl tvoje rozhodnutí respektovat.

Každopádně byste o tom měli mluvit, aby se on necítil odmítnutě a ty tlačená někam, kam nechceš. Měli byste si vysvětlit, že porod není zážitková reality show, a že rodící žena má právo veta, a že to není tvůj vrtoch a snaha ho okrást, ale že to má to má svůj důvod - aby se vaše dítě narodilo hladce, bezpečně a bez problémů.

Nadherne shrnuto.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

V Afghánistánu padl rotný Tomáš Procházka. Byl to sympaťák, který miloval psy

Útok v provincii Herát, při němž zemřel dvaačtyřicetiletý rotný Tomáš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >