Co dál s naším vztahem?

Anonymní
18.5.20 10:52

Má to cenu? Co dál

Ahoj, s partnerem jsme spolu cca 4 roky, je nám něco málo přes 30. Poslední půl rok řešíme co dál s naším vztahem, zda a jak ho posunout. On mi nedávno řekl, že se už tak poslední rok/půl rok necítí jako dříve se mnou, že vztah není co bývalo a už i neví, zda jsem ta pravá. Chápu, že každý vztah dospěje k tomu, že je trochu stereotypní a že to jako na začátku nebude už nikdy, to bychom museli ty partnery střídat pořád :think: Samozřejmě máme věci které nás na tom druhém občas nazlobí, ale taky si nemyslím, že by to bylo něco neobvyklého. Oba jsme pracující, on nechodí nikam do hospody, je hodně hodný.
Já bych už chtěla, aby se rozhoupal a řekl mi co a jak dále, ale do ničeho jsem ho nikdy nenutila. Nedávno, ale řekl, že se mu připadá, že se do hodně věcí „nutí“, což mi opravdu nepřipadalo a myslím, že když se člověk do něčeho nutí a chová se nepřirozeně, že bych to po tolika letech snad poznala…Také se zmínil, že mu připadá, že se neposouváme dále, s čímž taky souhlasím. Jenže co teď dál? Má cenu v tom pokračovat a doufat, že bude nějaký posun? Když má teď takové období pochybností a nejistoty? Vím určitě, že v tom není nikdo jiný, pokud by to někoho napadlo… Moc díky za jakékoli rady a zkušenosti :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17213
18.5.20 10:57

Tak on ti upřímně na plnou pusu řekne, jak to cítí a ty to shodíš s tím, že to tak není :lol: tady asi bude každá rada drahá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 11:00
@terien píše:
Tak on ti upřímně na plnou pusu řekne, jak to cítí a ty to shodíš s tím, že to tak není :lol: tady asi bude každá rada drahá

Hmm v tom asi taky bude problém, že neumím s ním občas moc komunikovat… Spiš se mu vždy snažím říct můj pohled na tu věc, který je občas protichudný no… Tak já nevím

• Nahlásit
  • Citovat
240
18.5.20 11:00

Nevidím důvod v tom nepokračovat a nebojovat. Na vztahu se musí pracovat a né že hned při první ponorce se vše zahodí… To chce si pořádně o tom promluvit. Co změnit a tak dále…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4227
18.5.20 11:01

Tak máte nějaký společný cíl? Nebo nějaký výhled toho co oba chcete do budoucna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17213
18.5.20 11:03
@Anonymní píše:
Hmm v tom asi taky bude problém, že neumím s ním občas moc komunikovat… Spiš se mu vždy snažím říct můj pohled na tu věc, který je občas protichudný no… Tak já nevím

Ty ho totiž evidentně vůbec neposloucháš a pokud ano, tak si to vyložíš po svém a nebereš vážně, co ti říká. Ty mu řekneš svůj pohled, to je v pořádku, ale on ti taky chce říct ten svůj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 11:06
@Cenarius píše:
Tak máte nějaký společný cíl? Nebo nějaký výhled toho co oba chcete do budoucna?

Ano, bavili jsme se snad od začátku že oba chceme postavit dům a bydlet v domě. Teď spolu bydlíme cca 3 roky v bytě a oba nás to už tam nebaví. Jenže mu vše strašně trvá než něco udělá, rozhoupe se apod… U něj asi mělo hodně velký vliv to, že jsem mu kdysi řekla, že nevím, zda chci dítě (byla jsem ještě nějak nevyzrálá a vůbec jsem nad tím nepřemýšlela) a asi to vzal tak, že se to asi nezmění a změnil se mu vztah ke mně. Poslední rok jsem mu ale říkala, že už s postupem věku si to dokážu představit… jenže bych chtěla nejdříve svatbu…

• Nahlásit
  • Citovat
25822
18.5.20 11:09
@Anonymní píše:
Ano, bavili jsme se snad od začátku že oba chceme postavit dům a bydlet v domě. Teď spolu bydlíme cca 3 roky v bytě a oba nás to už tam nebaví. Jenže mu vše strašně trvá než něco udělá, rozhoupe se apod… U něj asi mělo hodně velký vliv to, že jsem mu kdysi řekla, že nevím, zda chci dítě (byla jsem ještě nějak nevyzrálá a vůbec jsem nad tím nepřemýšlela) a asi to vzal tak, že se to asi nezmění a změnil se mu vztah ke mně. Poslední rok jsem mu ale říkala, že už s postupem věku si to dokážu představit… jenže bych chtěla nejdříve svatbu…

Tak mu řekni, že by ses ráda vdávala třeba do roka. Začněte hledat ten vysněný dům. Plánujte. Jestli to bude dál na bodu mrazu, radši se rozejděte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 11:12

No já to fakt nechápu, ono byla krize tak před tím půl rokem (asi červenec - listopad), potom zase cca od ledna úplně v pohodě, občas mi to připadalo i lepší než ze začátku - i mě napadla myšlenka, že by mě mohl o tu ruku už požádat :nevim: :roll: Jenže včera to zase na mě vybalil, že přemýšlel o tom všem co dál.. a že na jednu stranu mě nechce ztratit a na druhou nechce být nešťastný nebo nespokojený…

• Nahlásit
  • Citovat
6230
18.5.20 11:17
@Anonymní píše:
No já to fakt nechápu, ono byla krize tak před tím půl rokem (asi červenec - listopad), potom zase cca od ledna úplně v pohodě, občas mi to připadalo i lepší než ze začátku - i mě napadla myšlenka, že by mě mohl o tu ruku už požádat :nevim: :roll: Jenže včera to zase na mě vybalil, že přemýšlel o tom všem co dál.. a že na jednu stranu mě nechce ztratit a na druhou nechce být nešťastný nebo nespokojený…

Na mě to působí tak, že se s tebou chce rozejít, je si tím jistej, ale neví, jak ti to říct, aby tě zranil co nejmíň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
18.5.20 11:20

@Russet Souhlasím. Zkus mít větší zájem. Je něco jiného si o tom povídat a zase něco jiného to uskutečnit. Já být na tvém místě tak si s ním otevřeně promluvím a pak začnu konat. Např. když tu píšeš o baráku, tak začnu koukat na netu, zajímám se, co by se partnerovi líbilo atd. Je možné, že on ze začátku bude odtažitý ale někdo začít musí jinak to dopadne, tak jak nechceš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
18.5.20 11:21
@Anonymní píše:
Na vztahu se musí pracovat. Vše se dá překonat. Více spolu komunikovat, víc si společně, jeden druhému naslouchat. Když mu trvá než se k něčemu rozhoupe, tak mu třeba s tím nenuceně pomoct popostrčit. Ale nesmí mít pocit že ho do toho tlačíš. Pokud je opravdu dobrý je škoda pálit mosty. A pokud chce dítě, ale svatbu zatím ne, tak neřeš svatbu, ta se dá udělat kdykoli potom. Teď si vem, je ti něco málo přes třicet. Teď ten vztah, který je až na několik věcí snad docela ok ukončíš. Další 2-3 roky začneš budovat vztah nový, hned první nemusí klapnout, druhý třetí taky třeba ne a rázem je ti přes 35 a už to dítě nemusíš ani stihnout.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
18.5.20 11:23

Napřímo bych mu řekla, chci svatbu, dítě a dům, chceš to taky? Pokud ne, končíme. Nemá cenu čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25822
18.5.20 11:23
@meduzka23 píše:
@Russet Souhlasím. Zkus mít větší zájem. Je něco jiného si o tom povídat a zase něco jiného to uskutečnit. Já být na tvém místě tak si s ním otevřeně promluvím a pak začnu konat. Např. když tu píšeš o baráku, tak začnu koukat na netu, zajímám se, co by se partnerovi líbilo atd. Je možné, že on ze začátku bude odtažitý ale někdo začít musí jinak to dopadne, tak jak nechceš…

Třeba jak mu vše trvá, čeká na impulz od ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2807
18.5.20 11:25

A co je natom tezkyho mu říct že chces svatbu, dítě? Jako čekáš až tě požádá? To se taky stát nemusí. Neumíte spolu mluvit, nejdřív si sedněte a zjistěte co oba vlastně chcete..pak to někam posuňte.. Například dům, svatba, děti… Taky by mě 4 roky bez zadnyho posunu nebavilo setrvávat ve vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama