Má to ještě smysl? Chce teď dítě, já ne

Anonymní
7.6.21 13:08

Má to ještě smysl? Chce teď dítě, já ne

Přemýšlím co dál, jsem s přítelem asi rok a půl, dali jsme se dohromady po tom, co jsem se rozešla s manželem, který udržoval paralelní vztah. Ano bylo to rychlé a v podstatě brzy jsem se k přítelovi nastěhovala i se synem. Když jsme spolu začali chodit, byla jsem hrozně zamilovaná, než to začalo být vážné, samozřejmě jsme si řekli, jak to vidíme a že bychom měli případně ještě jedno dítě spolu. Nicméně po roce ta zamilovanost celkem opadla, já se vrátila do práce a už si tím dítětem nejsem vůbec jistá. Což jsem příteli řekla a řekla jsem mu, že chápu, pokud by se chtěl rozejít, abych neplýtvala jeho časem. On pořád trvá na tom, že si myslí, že to má ještě cenu, že byla blbá doba - covid atd, že jsem spolu nemohli nic moc dělat a že se to určitě zlepší… Nevím, jestli to mám ještě zkoušet dál, protože teď je jediná doba, kdy by ještě syn mohl přestoupit do jiné školky, kdy bychom se mohli přestěhovat. Vůbec se teď na dítě necítím, už takhle jsem unavená z jednoho, nedovedu si přestavit mít další a ještě malé. Být s ním zase zavřená doma… Myslíte, že se to ještě může změnit, nebo to mám ukončit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1157
7.6.21 13:13

Tak přece jestli tě miluje, nějaký rok dva se můžete víc poznávat a dítě mít pak. Nikde není napsáno, že teď hned musíš otěhotnět, ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
7.6.21 13:14

Spis mu teda rekni, ze uz ho nemilujes, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
7.6.21 13:16

Být tebou tak ještě počkám co a jak bude, každopádně pokud mimčo nechceš, tak si ho nedělej ať pak zbytečně nelitujes.. A pritelovi řekni že ještě počkas co a jak a pokud to hold nepůjde tak si půjdete každý po svém 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69329
7.6.21 13:21

Nejsi si jistá nebo jsi si jistá a jen jsi řekla, že si nejsi jistá? Pokud si nejsi jistá, že dítě, řekni mu to velmi jasně, že to je tvé konečně rozhodnutí. Pak je to na něm. Ale taly si ujasnit, zda s ním chceš být ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
7.6.21 13:27

Z toho, co píšeš, mám pocit, že to dítě vážně nechceš. Tak se do toho nenech natlačit, přítel tě nemůže nutit. Aby pak dítě mělo zpruzelou mámu, která je na něj naštvaná už z principu, že se narodilo, to je hodně černý scénář.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26334
7.6.21 13:32

Tak záleží kolik vám je a jak dlouho máte ještě času. Tak brzy bych si další nedělala určitě, to je hloupost. Pokud ti netluče na dveře 40 aby to byla nějaká poslední šance mít dítě v nějakém normálním věku tak můžete určitě pár let počkat. On mladší odroste a jak už nebude tak závislý, tak třeba tě to ještě chytne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5011
7.6.21 13:34
@Anonymní píše:
Přemýšlím co dál, jsem s přítelem asi rok a půl, dali jsme se dohromady po tom, co jsem se rozešla s manželem, který udržoval paralelní vztah. Ano bylo to rychlé a v podstatě brzy jsem se k přítelovi nastěhovala i se synem. Když jsme spolu začali chodit, byla jsem hrozně zamilovaná, než to začalo být vážné, samozřejmě jsme si řekli, jak to vidíme a že bychom měli případně ještě jedno dítě spolu. Nicméně po roce ta zamilovanost celkem opadla, já se vrátila do práce a už si tím dítětem nejsem vůbec jistá. Což jsem příteli řekla a řekla jsem mu, že chápu, pokud by se chtěl rozejít, abych neplýtvala jeho časem. On pořád trvá na tom, že si myslí, že to má ještě cenu, že byla blbá doba - covid atd, že jsem spolu nemohli nic moc dělat a že se to určitě zlepší… Nevím, jestli to mám ještě zkoušet dál, protože teď je jediná doba, kdy by ještě syn mohl přestoupit do jiné školky, kdy bychom se mohli přestěhovat. Vůbec se teď na dítě necítím, už takhle jsem unavená z jednoho, nedovedu si přestavit mít další a ještě malé. Být s ním zase zavřená doma… Myslíte, že se to ještě může změnit, nebo to mám ukončit?

Tak s nim bud bez ditete, budto se s tim vyrovna nebo ne. Proste mu rekni budu s rebpu, ale dite jeste nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 13:35

@pikola je mi 34, nevím, jestli to není tak na hraně už… někdy si už na miminko připadám stará

• Citovat
  • Nahlásit
67851
7.6.21 13:39

Otazkou neni jen to dite, ale zda ho vubec jeste milujes. Z toho co pises mi prijde, ze by ses radeji odstehovala a mela klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
7.6.21 13:39
@Anonymní píše:
@pikola je mi 34, nevím, jestli to není tak na hraně už… někdy si už na miminko připadám stará

no, je to takové mírně hraniční.. ale pokud se cítíš Komplet s jedním dítětem, tak se do druhého nenech vnutit, mně osobně by jedno taky stačilo ;) život je pak velmi podstatně jednodušší… (ale vždy je něco za něco no..)
Spíš mi přijde, že už ho nemiluješ… Nechala bych tomu vztahu ještě léto - to se může obnovit blízkost společnými novými zážitky a když ne, tak v půli srpna ještě tu školu zařídíš, ne? Tímhle mu žádný čas nevezmeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11145
7.6.21 13:42
@blumen píše:
Otazkou neni jen to dite, ale zda ho vubec jeste milujes. Z toho co pises mi prijde, ze by ses radeji odstehovala a mela klid.

Taky mi to tak přijde. Skoro jako kdyby to, že nechce dítě, byl vlastně super argument pro to ukončit ten vztah.
Zakladatelko ruku na srdce, když by ti partner řekl „dobře, zůstaneme spolu i bez dítěte“, ulevilo by se ti, nebo naopak by ti prolítlo hlavou „aha, tak tím se nic nevyřešilo…“? Já z toho mám pocit, že to druhé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
7.6.21 13:48

Podle mě ti posloužil jako převozník, teď tě přešla zamilovanost a s tím samozřejmě i touha po společném dítěti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2092
7.6.21 13:54
@Anonymní píše:
@pikola je mi 34, nevím, jestli to není tak na hraně už… někdy si už na miminko připadám stará

Tak 34 žádný věk, první jsem měla ve 32 a druhé v 37/38. Mně spíš přijde, a už to tu zaznělo, že už nechceš být s tím přítelem a místo, abys to řekla narovinu, tak to zkoušís ukončit přes to dítě. Z toho, jak o příteli píšeš, tam vnímám, že moc zamilovaná nejsi. Takže bych to s ním ukončila na férovku. Ono se klidně může stát, že potkáš někoho, do koho se opravdu zamilujes a to dítě ještě pak třeba budeš chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
7.6.21 13:56

Připadá mi, že nechceš ani druhé dítě ani přítele.
Nemá smysl to prodlužovat, už teď kalkuluješ se stěhováním a nástupem do nové školky, tak to udělej hned a máš klid, toto nemá smysl natahovat, když už po roce a půl vidíš, že ten vztah pro tebe nemá smysl.
Pokud jsi před rokem dítě chtěla a teď ne, tak je to proto, že ho nechceš s tímto chlapem, až potkáš jiného, co ti bude vyhovovat, budeš mít klidně dítě hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat