Má tu někdo Fríského koně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 3 inzeráty 19.04.18 20:32
Má tu někdo Fríského koně?

Dotaz jasný, je tu někdo takový prosím? :kytka:

Reklama

Reakce:

Any83
Kelišová 6228 příspěvků 19.04.18 21:56

@Šťastná.máma­.4 bohužel nejsem vlastníkem, znám pouze paní, která má fellského ponyho, což by měla být tak trochu zmenšenina frísáka. Původ mají blízký.
Krásní koně, co dodat…

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 3 inzeráty 19.04.18 22:15

Děkuji, za odpověď. Já bohužel také neznám nikoho osobně a minulý měsíc jsem si pořídila 2 kousky a chtěla jsem nějaké rady :kytka:

Any83
Kelišová 6228 příspěvků 20.04.18 08:54

@Šťastná.máma­.4 asi bych se obrátila na nějakou stáj, kde je chovají :) tiše závidím!

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 3 inzeráty 20.04.18 12:50

@Any83 Já je kupovala ve Friské stáji a také je tam mám i ustájené, ale přeci jen ta péče je jiná a nemají třeba tolik fíglu jako soukromý majitel jednotlivce. Chovají je z obliby a vlastně ani né k prodeji, to že nám je prodali, bylo čistě díky manželovi a jeho presvedcovacím schopnostem. :srdce:

Any83
Kelišová 6228 příspěvků 20.04.18 22:50

@Šťastná.máma­.4 v čem myslíš, že je jiná? Možná bych se bála o nohy v oblasti rousů, tam bych věnovala více péče, ale kopyta mají myslím dobrá, pevná. S hřívou a ocasem se člověk asi načeše, to ale patří k té pěkné stránce :D

Shreya
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 21:20

@Any83 Přestaň zde šířit mylné informace, Fellský pony je Fellský pony - samostatné plemeno se svými typickými povahovými a vzhledovými rysy a vlastnostni, není to žádná „zmenšenina fríse“. Žádný zásadní vliv Fríse na Fella není prokázán, ti mají v krvi především Gallowaye.

Any83
Kelišová 6228 příspěvků 26.04.18 21:07

@Shreya tak to pardon, já napsala pouze „má fellského ponyho, což by měla být tak trochu zmenšenina frísáka. Původ mají blízký.“ Nepsala jsem, že původ mají stejný. Myslím, že z mého příspěvku vyplývá, že jsem si vědomá, že jde o samostatné plemeno omg.

Citace z webu o Fellském ponym:
Fellský pony pochází z Cumberlandu na severu Anglie. Na první pohled opravdu vypadá jako zmenšenina fríského koně.
Sotva lze pochybovat o tom, že nejstarším předkem fellského ponyho byl tehdejší černý chladnokrevný fríský kůň, potomek evropského divokého lesního koně.

Samozřejmě i galloway, který ale již vymizel a velice pravděpodobně se podílel i na krvi fríských koní. Předlož mi původ fríského koně, zajímalo by mě, kde ho vezmeš. Můžeš se jen dohadovat, na netu je hned několik verzí. Starofríský kůň stál ale u zrodu nejen fella a fríse, ale třeba i daleského ponyho. Všichni tihle rousatí koníci mají podobný původ, stejně jako shirský kůň, který má rousy opět od frísáka.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama