Má tu někdo Fríského koně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 20:32
Má tu někdo Fríského koně?

Dotaz jasný, je tu někdo takový prosím? :kytka:

Reakce:

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 19.04.18 21:56

@Šťastná.máma­.4 bohužel nejsem vlastníkem, znám pouze paní, která má fellského ponyho, což by měla být tak trochu zmenšenina frísáka. Původ mají blízký.
Krásní koně, co dodat…

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 19.04.18 22:15

Děkuji, za odpověď. Já bohužel také neznám nikoho osobně a minulý měsíc jsem si pořídila 2 kousky a chtěla jsem nějaké rady :kytka:

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 20.04.18 08:54

@Šťastná.máma­.4 asi bych se obrátila na nějakou stáj, kde je chovají :) tiše závidím!

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 12:50

@Any83 Já je kupovala ve Friské stáji a také je tam mám i ustájené, ale přeci jen ta péče je jiná a nemají třeba tolik fíglu jako soukromý majitel jednotlivce. Chovají je z obliby a vlastně ani né k prodeji, to že nám je prodali, bylo čistě díky manželovi a jeho presvedcovacím schopnostem. :srdce:

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 20.04.18 22:50

@Šťastná.máma­.4 v čem myslíš, že je jiná? Možná bych se bála o nohy v oblasti rousů, tam bych věnovala více péče, ale kopyta mají myslím dobrá, pevná. S hřívou a ocasem se člověk asi načeše, to ale patří k té pěkné stránce :D

Shreya
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 23.04.18 21:20

@Any83 Přestaň zde šířit mylné informace, Fellský pony je Fellský pony - samostatné plemeno se svými typickými povahovými a vzhledovými rysy a vlastnostni, není to žádná „zmenšenina fríse“. Žádný zásadní vliv Fríse na Fella není prokázán, ti mají v krvi především Gallowaye.

Any83
Kelišová 6235 příspěvků 26.04.18 21:07

@Shreya tak to pardon, já napsala pouze „má fellského ponyho, což by měla být tak trochu zmenšenina frísáka. Původ mají blízký.“ Nepsala jsem, že původ mají stejný. Myslím, že z mého příspěvku vyplývá, že jsem si vědomá, že jde o samostatné plemeno omg.

Citace z webu o Fellském ponym:
Fellský pony pochází z Cumberlandu na severu Anglie. Na první pohled opravdu vypadá jako zmenšenina fríského koně.
Sotva lze pochybovat o tom, že nejstarším předkem fellského ponyho byl tehdejší černý chladnokrevný fríský kůň, potomek evropského divokého lesního koně.

Samozřejmě i galloway, který ale již vymizel a velice pravděpodobně se podílel i na krvi fríských koní. Předlož mi původ fríského koně, zajímalo by mě, kde ho vezmeš. Můžeš se jen dohadovat, na netu je hned několik verzí. Starofríský kůň stál ale u zrodu nejen fella a fríse, ale třeba i daleského ponyho. Všichni tihle rousatí koníci mají podobný původ, stejně jako shirský kůň, který má rousy opět od frísáka.

zinna
Stálice 62 příspěvků 09.06.18 15:12

@Šťastná.máma­.4 jsou to fesaci :palec: par jsme jich meli vetsinou hrebce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >