Má tu někdo zkušenost s MESA/TESE?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 11.12.16 17:41
má tu někdo zkušenost s MESA/TESE ???

Ahoj, chci se možná jen trochu uklidnit protože nás to nejspíš určitě čeká. Manžel má Azoospermii. Najde se tu někdo kdo už na tomhle byl a jak dopadl?? Moc děkuju za reakce :kytka:

Reakce:
katule.cos
Kecalka 188 příspěvků 11.12.16 18:41

Ahoj, my na M/T byli a spermie se našli. Poté se nám zadařil třetí transfer a v lednu čekáme miminko.

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 11.12.16 18:44

@katule.cos ahoj,moc moc děkuju za trochu povzbuzení. My jdeme zítra na poslední SPG a poté rozhodnou jestli na to budeme muset jít…ale měli jsme dva SPG málo spermií a teď poslední dva najednou Azoospermie. Jinak tedy gratuluji k miminku :kytka: kde jste na tom byly jestli se můžu zeptat? :oops:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 11.12.16 18:52

Manželovi také vyhrožovali. Nakonec byl na vyšetření u terapeutky metodou doktora Jonáše, bral kapičky na srovnání hormonů a bylo po problému :). Sice nás ISCI neminulo, ale dobře to dopadlo :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 18:52

Zdravím, manžel má taky tento problém. U nás však doktoři říkali, že by mesa/tese bylo zbytečné vyhazování peněz. Tak jsme nad tím už ani neuvažovali a rovnou použili dárce. Po 15 neúspěšných inseminacich a 3 ivf se nám po 4 ket podařil krásný a zdravy chlapeček ☺ Záleží však na okolnostech vašeho manžela z jakých důvodů mu diagnostikovali azoospermii. Přeji hodně štěstí, ať vám tento zákrok pomůže k vytouženému miminku :kytka:

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 12.12.16 08:05

@dana.dv takže měl taky Azoo a šlo to i jinak než M/T??? :think: nám ani nezjistili příčinu. Máme varikokelu na jedné straně, ale prý to není hlavní příčina… i když já si myslím že ano. Všechna ostatní vyšetření má naprosto v pořádku. :zed:

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 12.12.16 08:08
Anonymní

Ahoj a kam jste chodili? Jinak gratuluji k chlapečkovi :kytka: nám příčinu nezjistili. Máme prý Varikokélu na levé straně, ale údajně to není hlavní příčina přes to že všechna ostatní vyšetření nám dopadla dobře. Nějak se mi to nezdá. Dnes tam jdeme asi na poslední SPG a když po třetí nic tak prý M/T. a to na začátku jsme měli dva SPG horší, ale aspoň něco málo tam bylo. :zed: :zed: :zed: :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 10:16

Ahojky, no mi chodili nejdříve do Ostravy do Gyncentra, poté v Polance do Fertimedu a nyní do Olomouce do ivf clinic a ta je opravdu nejlepší z těch všech klinik ☺ já myslím a věřím, že u vás naděje je, když jste měli spermie. Určitě by pomohly nějaké bylinky jak psaly kolegyně ☺ u nás bohužel dodneška vlastně nevíme čím to mohlo být. Manžel totiž podstoupil operaci, kvuli podezření na rakovinu varlete. Prej to měla být operace na 15 minut (odber vzorku ) a nakonec to bylo na 2 hodiny. Museli prej něco čistit. No a jak mu potvrdili rakovinu, tak nás teprve poslali na odběr spermií nebyly žádné. Tak je to teď sporné, zda-li to mohlo být tou operací či nikoliv, ale kdyby člověk věděl, tak by šel nejdříve před operací na odběr spermií. Doktoři se však domnívají, že to má od malička (azoospermii) manželovi nakonec zjistili rakovinu - podstupoval ozařování a naštěstí už je zdravý a v plné kondici ☺ už je to 5 let, takže má všechny kontroly ok. Bohužel i u mladých lidí se tohle může stát. Takže věř, že když se objevila aspoň předtím kapka, tak je to nadějné :kytka: možná to bude dlouhá trať za vysnenym dítětem, ale za to to opravdu stojí :srdce: přeji pevné nervy

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 12.12.16 10:49
Anonymní

No jsem z toho zmatená. My chodíme v Praze do Gennetu. Všichni kolem toho doktora vychvalují, ale já si nemůžu pomoct. Mám pocit že nás už bere asi jako jedny z milionu. Chápu že tam takových lidí mají denně stovky a snad i víc, ale tohle je pro nás všechny lidi velmi důležité. Uvidím s čím přijde dnes.Ve tři tam máme být a já už jsem třetí den hrozně nervozní. Děkuju moc za povzbuzení, to je to co teď potřebuji, alespoň trochu naděje. :srdce: :* :hug:

katule.cos
Kecalka 188 příspěvků 12.12.16 13:40

@Terry1991 léčili jsme se u MUDr. Kočího v Pze, operace proběhla v Gynemu (má tam ordinaci), IVF jsme pak řešili v Pronatalu.

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 13.12.16 14:26

@katule.cos My máme vše při jednom v Gennetu.Ale včerejší SPG dopadl opět s Azoo. První dva měsíce jsme měli málo spermií a potom tři měsíce Azoo. Začátkem února opět SPG a konzultace. Bereme hormony.Ale nevypadá to moc slavně. Začínám mít po třech letech opravdu veliký strach z toho co bude. Už dlouho jsme neslyšeli pozitivní zprávu. :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >