Reklama

Má tu někdo zkušenost s MESA/TESE?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Terry1991
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 11.12.16 17:41
má tu někdo zkušenost s MESA/TESE ???

Ahoj, chci se možná jen trochu uklidnit protože nás to nejspíš určitě čeká. Manžel má Azoospermii. Najde se tu někdo kdo už na tomhle byl a jak dopadl?? Moc děkuju za reakce :kytka:


Reklama

Reakce:
 
katule.cos
Kecalka 188 příspěvků 11.12.16 18:41

Ahoj, my na M/T byli a spermie se našli. Poté se nám zadařil třetí transfer a v lednu čekáme miminko.

 
Terry1991
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 11.12.16 18:44

@katule.cos ahoj,moc moc děkuju za trochu povzbuzení. My jdeme zítra na poslední SPG a poté rozhodnou jestli na to budeme muset jít…ale měli jsme dva SPG málo spermií a teď poslední dva najednou Azoospermie. Jinak tedy gratuluji k miminku :kytka: kde jste na tom byly jestli se můžu zeptat? :oops:

 
dana.dv
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.12.16 18:52

Manželovi také vyhrožovali. Nakonec byl na vyšetření u terapeutky metodou doktora Jonáše, bral kapičky na srovnání hormonů a bylo po problému :). Sice nás ISCI neminulo, ale dobře to dopadlo :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 18:52

Zdravím, manžel má taky tento problém. U nás však doktoři říkali, že by mesa/tese bylo zbytečné vyhazování peněz. Tak jsme nad tím už ani neuvažovali a rovnou použili dárce. Po 15 neúspěšných inseminacich a 3 ivf se nám po 4 ket podařil krásný a zdravy chlapeček ☺ Záleží však na okolnostech vašeho manžela z jakých důvodů mu diagnostikovali azoospermii. Přeji hodně štěstí, ať vám tento zákrok pomůže k vytouženému miminku :kytka:

 
Terry1991
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 12.12.16 08:05

@dana.dv takže měl taky Azoo a šlo to i jinak než M/T??? :think: nám ani nezjistili příčinu. Máme varikokelu na jedné straně, ale prý to není hlavní příčina… i když já si myslím že ano. Všechna ostatní vyšetření má naprosto v pořádku. :zed:

 
Terry1991
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 12.12.16 08:08
Anonymní

Ahoj a kam jste chodili? Jinak gratuluji k chlapečkovi :kytka: nám příčinu nezjistili. Máme prý Varikokélu na levé straně, ale údajně to není hlavní příčina přes to že všechna ostatní vyšetření nám dopadla dobře. Nějak se mi to nezdá. Dnes tam jdeme asi na poslední SPG a když po třetí nic tak prý M/T. a to na začátku jsme měli dva SPG horší, ale aspoň něco málo tam bylo. :zed: :zed: :zed: :think:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 10:16

Ahojky, no mi chodili nejdříve do Ostravy do Gyncentra, poté v Polance do Fertimedu a nyní do Olomouce do ivf clinic a ta je opravdu nejlepší z těch všech klinik ☺ já myslím a věřím, že u vás naděje je, když jste měli spermie. Určitě by pomohly nějaké bylinky jak psaly kolegyně ☺ u nás bohužel dodneška vlastně nevíme čím to mohlo být. Manžel totiž podstoupil operaci, kvuli podezření na rakovinu varlete. Prej to měla být operace na 15 minut (odber vzorku ) a nakonec to bylo na 2 hodiny. Museli prej něco čistit. No a jak mu potvrdili rakovinu, tak nás teprve poslali na odběr spermií nebyly žádné. Tak je to teď sporné, zda-li to mohlo být tou operací či nikoliv, ale kdyby člověk věděl, tak by šel nejdříve před operací na odběr spermií. Doktoři se však domnívají, že to má od malička (azoospermii) manželovi nakonec zjistili rakovinu - podstupoval ozařování a naštěstí už je zdravý a v plné kondici ☺ už je to 5 let, takže má všechny kontroly ok. Bohužel i u mladých lidí se tohle může stát. Takže věř, že když se objevila aspoň předtím kapka, tak je to nadějné :kytka: možná to bude dlouhá trať za vysnenym dítětem, ale za to to opravdu stojí :srdce: přeji pevné nervy

 
Terry1991
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 12.12.16 10:49
Anonymní

No jsem z toho zmatená. My chodíme v Praze do Gennetu. Všichni kolem toho doktora vychvalují, ale já si nemůžu pomoct. Mám pocit že nás už bere asi jako jedny z milionu. Chápu že tam takových lidí mají denně stovky a snad i víc, ale tohle je pro nás všechny lidi velmi důležité. Uvidím s čím přijde dnes.Ve tři tam máme být a já už jsem třetí den hrozně nervozní. Děkuju moc za povzbuzení, to je to co teď potřebuji, alespoň trochu naděje. :srdce: :* :hug:

 
katule.cos
Kecalka 188 příspěvků 12.12.16 13:40

@Terry1991 léčili jsme se u MUDr. Kočího v Pze, operace proběhla v Gynemu (má tam ordinaci), IVF jsme pak řešili v Pronatalu.

 
Terry1991
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 13.12.16 14:26

@katule.cos My máme vše při jednom v Gennetu.Ale včerejší SPG dopadl opět s Azoo. První dva měsíce jsme měli málo spermií a potom tři měsíce Azoo. Začátkem února opět SPG a konzultace. Bereme hormony.Ale nevypadá to moc slavně. Začínám mít po třech letech opravdu veliký strach z toho co bude. Už dlouho jsme neslyšeli pozitivní zprávu. :zed:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >


Reklama