Má tu některá vztah čistě z rozumu?

Anonymní
29.7.21 20:20

Má tu některá vztah čistě z rozumu?

ZACHOVAT ANONYM. Manžel mě miluje. Miluje naše děti. Já ho nemiluji. Nevoní mi. Nepřitahuje mě. Ale nehnusí se mi. A mám ho ráda. Nevadilo mi to, dokud jsem se nezamilovala do jiného. Ten mě fyzicky přitahuje neskutečně moc, ale je to člověk bez charakteru, problémový typ, nepoužitelný do života. Nic spolu nemáme. Jen jsem si o to víc uvědomila, že manžela beru jako nevlastního bráchu. On se mnou přesto chce být. Řekla jsem mu, že ho nemiluji, když se ptal. Podle něj je to normální, že se to časem zmírní, ale on mě prý miluje. Zároveň ho stále přitahuji. On mě ne. Sex máme, ale já to přetrpím. Dřív to tak samozřejmě nebylo. Je tu žena, co zůstala v takovém vztahu a nelituje?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33779
29.7.21 20:25
@Anonymní píše:
ZACHOVAT ANONYM. Manžel mě miluje. Miluje naše děti. Já ho nemiluji. Nevoní mi. Nepřitahuje mě. Ale nehnusí se mi. A mám ho ráda. Nevadilo mi to, dokud jsem se nezamilovala do jiného. Ten mě fyzicky přitahuje neskutečně moc, ale je to člověk bez charakteru, problémový typ, nepoužitelný do života. Nic spolu nemáme. Jen jsem si o to víc uvědomila, že manžela beru jako nevlastního bráchu. On se mnou přesto chce být. Řekla jsem mu, že ho nemiluji, když se ptal. Podle něj je to normální, že se to časem zmírní, ale on mě prý miluje. Zároveň ho stále přitahuji. On mě ne. Sex máme, ale já to přetrpím. Dřív to tak samozřejmě nebylo. Je tu žena, co zůstala v takovém vztahu a nelituje?

Když se zamiluješ jinde, vždcky ti ten původní vztah připadá hrozný (a že vždycky byl hrozný). Odtud ty výkřiky „nikdy jsme s tebou nebyl šťastný“, od chlapů, co odcházejí za milenou kolem fotky, kde se cucá rozesmátý s manželkou na lyžích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
29.7.21 20:43

Jsem sice mladá, ale potkala mě také taková zkušenost. Měla jsem ex ráda, ráda jsem s ním trávila čas, ale když jsme nebyli spolu, tak mi nechyběl. Opravdu to byl spíš kamarád.
Potom jsem se začala více bavit, sbližovat se s nynějším partnerem a bylo a je to vztah o úplně něčem jiném. :srdce:
Rozhodni se tak, jak sama cítíš, že je správné. Nejdůležitější je, aby jsi ty byla spokojená. Ať už ve vztahu nebo sama. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
29.7.21 20:47

Já bych takový vztah vůbec nedokázala začít. Pro mě je ta přitažlivost zásadní, bez toho bych vůbec nebyla schopna žádných intimností. To bych radši byla sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2154
29.7.21 21:17

Byla jsem v podobném vztahu z rozumu téměř 10 let a nelituji, že jsem ho ukončila. Ale tehdy ve hře nebyly děti. Díky té zkušenosti jsem si uvědomila, že takto bych asi žít nedovedla… Tvé dilema Ti nezávidím :-(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
29.7.21 21:19

Ty jo, to je síla. A to tak bylo už v počátku z tvé strany? No situaci ti vůbec nezávidím a jeste méně manželovi :(
Já to mám naopak, mám fakt muže snů, neuveritelna chemie, propojení… A i přes to nam životní situace a rodicovstvi dávají zabrat. Nám i našemu vztahu. Nedokážu si představit, jaké by to bylo kráčet spolu životem bez tech pro mě důležitých pilířů :think: drž se
Každopádně bych vztahu dala šanci a zkusila například parovou terapii, nebo jakoukoliv jinou možnost, která by vám pomohla najít cestu či najít znovu to, co je zdánlivě ztracené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14646
29.7.21 21:32
@Anonymní píše:
ZACHOVAT ANONYM. Manžel mě miluje. Miluje naše děti. Já ho nemiluji. Nevoní mi. Nepřitahuje mě. Ale nehnusí se mi. A mám ho ráda. Nevadilo mi to, dokud jsem se nezamilovala do jiného. Ten mě fyzicky přitahuje neskutečně moc, ale je to člověk bez charakteru, problémový typ, nepoužitelný do života.Nic spolu nemáme. Jen jsem si o to víc uvědomila, že manžela beru jako nevlastního bráchu. On se mnou přesto chce být. Řekla jsem mu, že ho nemiluji, když se ptal. Podle něj je to normální, že se to časem zmírní, ale on mě prý miluje. Zároveň ho stále přitahuji. On mě ne. Sex máme, ale já to přetrpím. Dřív to tak samozřejmě nebylo. Je tu žena, co zůstala v takovém vztahu a nelituje?

Pozor, to neni zamilovani, jen mega pritazlivost.
K zamilovanosti by melo patrit i to, ze si druheho vazis, obdivujes ho, a on tebe taky.
To s timhle asi nebude, ne?

Kazdopadne nezavidim, az najdes „toho praveho“ po vsech strankach, je to fakt jiny level, chudak manzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:34

Ja bohuzel castecne lituji ze jsem z takoveho vutahu odesla :,( ono chemie a pritazlvost a zamilovani neni vse…

• Citovat
  • Nahlásit
397
29.7.21 21:46

Přitažlivost je potřebná, ale…
Jsem ráda za svoje zkušenosti. Měla jsem partnery, kdy ta přitažlivost byla obrovská. Nedokázali jsme se od sebe odtrhnout a trávili dny v posteli. Můžu říct, že sebepřitažlivější partner se ti zhnusí, pokud bude vůl. Teď si myslím, že je dobrý určitý poměr přitažlivosti a rozumu. Ale nechápu, jak sis mohla vzít za manžela někoho, kdo ti nevoní. Jednou jsem měsíc randila s chlapem, co mi nevoněl a byla to hrůza. Dnes tu někdo zveřejnil téma, že opustil manžela kvůli jinému, teď je sama s dítětem a ještě těhotná, přečti si ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 21:51

Ahoj, obdivuji tvého muže, pokud toto psychicky ustojí. Já to mám přesně naopak než ty. Manžela miluji, přitahuje mě a já jeho ne. Jsme svoji 8 let, situace trvá 4. rok (od těhotenství s mladším). Máme 2 předškolní děti, společný dům na hypotéku, rozvod by byl pro oba likvidační a děti by tím trpěly také. Jinak jako rodina fungujeme normálně. Proto jsme se společně rozhodli, že spolu zatím zůstaneme. Ale ničí mě to čím dál víc a nejsem si jistá jak dlouho to ještě vydržím.
Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
1436
29.7.21 22:01
@lovethelife píše:
Ty jo, to je síla. A to tak bylo už v počátku z tvé strany? No situaci ti vůbec nezávidím a jeste méně manželovi :(
Já to mám naopak, mám fakt muže snů, neuveritelna chemie, propojení… A i přes to nam životní situace a rodicovstvi dávají zabrat. Nám i našemu vztahu. Nedokážu si představit, jaké by to bylo kráčet spolu životem bez tech pro mě důležitých pilířů :think: drž se
Každopádně bych vztahu dala šanci a zkusila například parovou terapii, nebo jakoukoliv jinou možnost, která by vám pomohla najít cestu či najít znovu to, co je zdánlivě ztracené

Bez jakých pilířů? Myslíš bez sexu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
29.7.21 22:11

Upřímně - i s touhle variantou je třeba počítat, než si s někým poridis děti, nic netrvá věčně, natož zamilovanost. Brát to jako důvod k rozvodu je čisté sobectví vůči vašim dětem. Láska je spíš vědomé rozhodnutí, že s tím druhým chceš být. Je přirozené, že se Ti během dlouhodobého vztahu zalíbí někdo neokoukany, ale je důležité vědět, kam patříš - ono to zas rychle přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
742
29.7.21 22:23

Čistě náhodou, neopadla láska spolu se začátkem braní HA? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
29.7.21 22:24
@Anonymní píše:
Ahoj, obdivuji tvého muže, pokud toto psychicky ustojí. Já to mám přesně naopak než ty. Manžela miluji, přitahuje mě a já jeho ne.Jsme svoji 8 let, situace trvá 4. rok (od těhotenství s mladším). Máme 2 předškolní děti, společný dům na hypotéku, rozvod by byl pro oba likvidační a děti by tím trpěly také. Jinak jako rodina fungujeme normálně. Proto jsme se společně rozhodli, že spolu zatím zůstaneme. Ale ničí mě to čím dál víc a nejsem si jistá jak dlouho to ještě vydržím.
Prosím anonym.

Miluješ ho a on tebe ne?
Edit: už jsem to pochopila. Musí to být náročné, ale někdy se dá přitažlivost obnovit.

Příspěvek upraven 29.07.21 v 22:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
29.7.21 22:25

Zakladatelko, pokud jsi to tak měla od začátku, pak to od tebe nebylo fér, že jsi do takového vztahu šla. Pokud vztah z rozumu, pak z obou stran, ale ne, že jeden miluje a druhý tahá za nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat