Má už někdo z sebou kombinaci AZ a Pfizeru?

118
12.6.21 18:25

Má už někdo z sebou kombinaci AZ a Pfizeru?

Ze zpráv na Primě vyplývá, že už v Čechách jsou pacienti, kteří po první dávce Astry dostali jako druhou Pfizer (např. v liberecké nemocnici). Já mám za sebou taky první dávku Astry (nechtěla jsem ji, ale vybírat se nedalo), za týden mám jít na druhou, ale chtěla bych jako druhou Pfizera. Jak to zařídit, je to reálné? Uvažuje o tom někdo, nebo už to někdo z vás podstoupil?

Děkuji za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30554
12.6.21 18:50
@Lurin píše:
Ze zpráv na Primě vyplývá, že už v Čechách jsou pacienti, kteří po první dávce Astry dostali jako druhou Pfizer (např. v liberecké nemocnici). Já mám za sebou taky první dávku Astry (nechtěla jsem ji, ale vybírat se nedalo), za týden mám jít na druhou, ale chtěla bych jako druhou Pfizera. Jak to zařídit, je to reálné? Uvažuje o tom někdo, nebo už to někdo z vás podstoupil?Děkuji za reakce.

jak to udělali? Vždyť zrovna dnes jsem četla, že to u nás není povolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15902
12.6.21 19:00

Mluvi se o tom, ale zatim se nevi, zda by to ofiko uznavali jako plnohodnotne ockovani. Myslim, ze do pristiho tydne se to jeste nerozhodne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
12.6.21 19:08

Ve zprávách mluvil lékař liberecké nemocnice, že někteří pacienti odmítnou jako druhou dávku Astru, která už není doporučena pro skupinu pod 50, tak proto dají jinou. Kombinovat sice oficiálně doporučené není, ale jak je vidět, tak zakázané asi taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19388
12.6.21 19:21

@Lurin tak pokud to není povolené, tak asi nemůžou…dneska jsem četla, že je to jen ve fázi testování a nedělá se to tak ještě nikde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
12.6.21 19:28

@Lurin dneska byl na novinkach clanek u UK kde tuhle kombinaci testovali. takze imho pokud je zakladatelka pod 50+ tak bych zkusila totu druhou davku odmitnout a zkusit si zajsitit toho pfizera. Osobne bych si zavolala v pondeli do centra nebo doktora kde jsi se nechala ockovat jak to vidi on/oni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
12.6.21 19:38

V zahraničí už je to prý někde povolené (Francie, Švédsko, Dánsko). Já určitě budu pátrat, jak si to zajistit, do očkovacího centra zavolám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69974
12.6.21 19:45
@cecetka píše:
Mluvi se o tom, ale zatim se nevi, zda by to ofiko uznavali jako plnohodnotne ockovani. Myslim, ze do pristiho tydne se to jeste nerozhodne :nevim:

Ne, nikdo to oficiálně nepovolí. Pokud k tomu dojde omylem, je pokyn to uznat jako plnohodnotné ockovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6043
12.6.21 19:46

Na astru zenecu bych také nešla, zvláště když krátce po druhé dávce zemřeli tři profesoři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
12.6.21 21:22

Jannino, a kde jsi tuto informaci zachytila? Na to jsem nenarazila. Je zvláštní, že po druhé dávce. Četla jsem, že většinou byla úmrtí po první dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13172
12.6.21 21:28
@jannina1 píše:
Na astru zenecu bych také nešla, zvláště když krátce po druhé dávce zemřeli tři profesoři.

Sakra, ještě, že mám Pfizer :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30554
12.6.21 22:00
@Lurin píše:
Jannino, a kde jsi tuto informaci zachytila? Na to jsem nenarazila. Je zvláštní, že po druhé dávce. Četla jsem, že většinou byla úmrtí po první dávce.

Sice zemreli, ale nikde jsem nezachytila ani zminku o ockovani, ani na Blesku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5894
12.6.21 23:24

@Lurin

nic nezachytila, jen prostě lže a šíří dezinformace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5894
12.6.21 23:25
@Lama Lama píše:
Ne, nikdo to oficiálně nepovolí. Pokud k tomu dojde omylem, je pokyn to uznat jako plnohodnotné ockovani

ano, povoleno to není

a popravdě, osobně se mi to jako dobrý nápad nejeví a nedělala bych to a už vůbec bych k tomu nikoho nenaváděla

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
16.6.21 07:21
@Prof. Farnsworth píše:
Sakra, ještě, že mám Pfizer :mrgreen:

Tebe by byla škoda :) :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit