Reklama

Má vliv rakovina děložného čípku na otěhotnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verčulína
Stálice 53 příspěvků 22.01.17 14:15
Má vliv rakovina děložného čípku na otěhotnění?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda má rakovina děložního čípku vliv na otěhotnění?
Dlouhou dobu se nám nedaří otěhotnět (dle dr. jsme oba zdraví), bohužel mi před 2 měsíci potvrdili rakovinu děložního čípku (minulí dr. zanedbal a špatné výsledky citologie neřešil), takže nevím jak dlouho to v těle mám. Naštěstí jsem přešla k jiné doktorce a ta ihned řešila a 10.2 mě čeká konizace. Je možné že toto mi bránilo v otěhotnění? Nikde na netu jsem odpověď na mojí otázku nenašla. Děkuji

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 22.01.17 14:28

Tak telo samo se muze branit, kdyz neni neco v poradku v tele, ze ani nedovoli otehotnet. Nechces se napred vylecit/dolecit a pak resit tehotenstvi?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 14:36

@Verčulína Diagnoza me moc mrzi. :( Vliv to mit bohuzel muze, ale je spousta tech ktere otehotni a az po te zjisti tuto diagnozu. Konizace se provádí u pacientek s již prokázanými přednádorovými změnami a má za cíl tyto změny odstranit a tím zabránit vzniku zhoubného nádoru. Po ni, kdyz bude vse v poradku, muzes bez problemu otehotnet. Je tu dost holcin se stejnym problemem(konizace) jako ty a ditka maji. Verim ze budes brzo fit, drzim palecky at vsechno dopadne co nejlip a i mimco si najde k tobe cesticku. :srdce:

Verčulína
Stálice 53 příspěvků 22.01.17 14:44

@Kelsey Ahoj, určitě se nejdřív chci vyléčit a potom otěhotnění řešit dále, chtěla jsem jen vědět, zda toto mohl být náš problém. Děkuji :)

Verčulína
Stálice 53 příspěvků 22.01.17 14:46

@Anonymní: Děkuji, pokud se nám to ani po lečbě nepovede jsme připraveni na IVF

asanUK
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 2 inzeráty 22.01.17 14:56

Ahoj, nevím, jestli to s tim souvisí, nicméně napíšu, jak jsem to měla ja. O dítě jsme se snažili od léta 2012. Na podzim 2013 jsem šla na konizaci, otěhotněla jsem podzim/zima 2014. Nevím, jestli jsem nemohla otěhotnět kvůli přednádorových změnám na čipku, nebo v tom bylo něco jiného. Žila jsem dlouho v zahraničí, kde čípek vůbec neresili. Bohužel se na to přišlo az dost pozdě, nález CN3, takže mi vzali celkem dost toho čipku. Jak jsem psala, otěhotněla jsem v listopadu 2014 a od 22 tt byla na rizikovem, jelikož čípek byl dost krátký, začal se brzo zkracovat a od 30tt jsem se začala otevírat. Nakonec porod ve 34 tt. Přeju hodne štěstí, ať se po konizaci brzo zadarí :kytka: :hug:

Verčulína
Stálice 53 příspěvků 22.01.17 15:10

@asanUK Ahoj, ja otěhotnění řešila v Iscare a 7/2014 jsem byla na první IUI a nic. Potom jsem byla na vyšetření a jak u mě tak u manžela vše OK, lékaři neví, kde je problém. Teď mě jedině napadá, že by byl problém v tom čípku. Doufám že je to tím jinak už nevíme co jiného zkusit než IVF ale až po tom doléčení, Děkuji za tvou odpověď a malou naději

atominnka
Generální žvanilka 21550 příspěvků 22.01.17 15:36

@Verčulína pokud ti jde o tu konizaci - známá měla taky přednádorové změny na čípku, byla na konizeci 3×. Teď čeká třetí dítě ;) Jen jí ve druhé polovině víc hlídali, protože čípek měla hodně krátký

Camilla.Ca
Kecalka 391 příspěvků 22.01.17 18:03

Já teda mám špatný výsledky, jednou mě doktor posílal na konizaci, ale nešla jsem a nakonec se to zlepšilo. Špatný výsledky mám už asi tři roky a otěhotněla jsem dokonce neplánovaně:-) tak u mě to asi vliv nemá…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama