Má vůbec cenu udržet nás vztah?

Anonymní
7.6.20 22:33

Má vůbec cenu udržet nás vztah?

Ahoj holky, potřebuji slyšet nějaký názor. S přítelem jsme spolu 7 let, máme 5ti měsíčního chlapečka. Náš vztah skřípal už před porodem, ale po porodu se to rapidně zhoršilo, chlapečka si všímá, to nemůžu říct nic, ale mě asi úplně zazdil, dá mi občas „kamarádkou“ pusu a to je tak vše. Podotýkám že od porodu, jsme spolu ještě nespali. U porodu byl dobrovolně, nesl to v pohodě, takže si myslím že žádné trauma, nebo něco podobného to být nemůže, i jsem se ho ptala, ještě si z toho dělal legraci. Doma. Občas pomůže a to je tak vše. Má sice fyzicky náročnou práci, ale přece na to, aby mě občas alespoň obejmul, si čas udělat může. Dnes mi řekl že je semnou jen kuli dítěti, strašně mě to zamrzelo. Nevím co dál dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4215
7.6.20 22:48

Proč ti to řekl?

A ptala ses ho, co s tím teda budete dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41041
7.6.20 22:51

Vsak dite je vetsi zavazek nez svatba. Ja to mam opacne, decka nebudou a my to mame spolu nejak doplacat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 23:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuji slyšet nějaký názor. S přítelem jsme spolu 7 let, máme 5ti měsíčního chlapečka. Náš vztah skřípal už před porodem, ale po porodu se to rapidně zhoršilo, chlapečka si všímá, to nemůžu říct nic, ale mě asi úplně zazdil, dá mi občas „kamarádkou“ pusu a to je tak vše. Podotýkám že od porodu, jsme spolu ještě nespali. U porodu byl dobrovolně, nesl to v pohodě, takže si myslím že žádné trauma, nebo něco podobného to být nemůže, i jsem se ho ptala, ještě si z toho dělal legraci. Doma. Občas pomůže a to je tak vše. Má sice fyzicky náročnou práci, ale přece na to, aby mě občas alespoň obejmul, si čas udělat může. Dnes mi řekl že je semnou jen kuli dítěti, strašně mě to zamrzelo. Nevím co dál dělat…

hele mám téměř dvouleté dítě, od porodu jsme spolu spali 2×, naposledy před rokem. Naprosto jsme se odcizili, dokonce už i tu malou pusu si dáváme tak 2-3 do týdne. Těch nadávek apod co jsem si od něj vyslechla. Jsem s ním, jen kvůli tomu, že sama bych to všechno ufinancovala velmi těžko nebo za cenu toho, že bych dítě viděla jen v noci.
Můžete si sednou a promluvit si v klidu bez vzájemných výčitek nebo ideálně zajít do poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13632
8.6.20 09:20

Ano - samozřejmě, jste rodina, chytli jste se do něčeho, v čem jsi nespokojená, ale není to nic tragického.

Proč bys tohle měla rozbíjet, když to jde řešit - on bude stejně frustrovaný jako ty, ale nečím co děláš či nedělšá vuči jemu.

Potřebujete se domluvit, že se domluvíte a pak bez urážek, výčitek, manipulace, agrese a čehkolivi jiného se shodnout, že jste oba nespokojení, každý jinak z něčeho jiného. To se prostě stává ale že by bylo fajn zkusit společně hledat řešení, jak se v rolích rodiny usadit tak, abyste vzájemně znali a respekotvali odlišné potřeby a měli cesty jak je naplńovat.

Dost s tím může pomoci rodinná poradna - přesně od toho tady je. Přechod z páru na rodinu je prostě náročné období a nechat si s tím trochu pomoc je velmi dospělé a zodpovědné - zejména vůči dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama