Macechy těšíte se na své ,,děti”?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 08:20
Macechy těšíte se na své ,,děti”

Ahoj holky, které máte vyvdané děti. Chci se zeptat jak to máte vy, těšíte se na děti partnerů, když mají dorazit na víkend? Já mám s mužem tři děti a on má dceru 16 let a já vždy se tedy netěšim že má přijet, ale nedám na sobě nic znát, jsem na ní milá. Vždy už se těšim, až odjede k mamce. Je to pro mě těžký a stydím se za to. Sama sebe trápim. Ale zkrátka když tu je tak to tu je jiný, nemůžu se večer rozvalit na gauč, ptže je ona :D zkrátka je to jako kdyby přijel kdokoli jiný na víkend, taky bych nebyla nadšená

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 13.05.19 08:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky, které máte vyvdané děti. Chci se zeptat jak to máte vy, těšíte se na děti partnerů, když mají dorazit na víkend? Já mám s mužem tři děti a on má dceru 16 let a já vždy se tedy netěšim že má přijet, ale nedám na sobě nic znát, jsem na ní milá. Vždy už se těšim, až odjede k mamce. Je to pro mě těžký a stydím se za to. Sama sebe trápim. Ale zkrátka když tu je tak to tu je jiný, nemůžu se večer rozvalit na gauč, ptže je ona :D zkrátka je to jako kdyby přijel kdokoli jiný na víkend, taky bych nebyla nadšená

Když jsem před hodně lety chodila s chlapem, co měl dítě z předchozího manželství, měla jsem to jako ty. Netesila jsem se na to, když měla přijet a byla jsem ráda, že odjela. Nevydržela jsem to, chlap hodně upřednostňoval dítě, pracoval v zahraničí a když přijel, vždy si ji bral, takže jsme čas sami pro sebe téměř neměli.
Jsem fakt vděčná, že jsem ho opustila a našla si chlapa, který děti nemá. Já bych to prostě nedala. Nemám buňky na to starat se o cizí děcko, ale já jsem to věděla, proto jsem si našla chlapa bez dítěte. Nebyla bych dobrá macecha no, prostě to tak mám.
Takže ti rozumím, ale už je téměř dospělá, za chvíli to máš z krku. :mrgreen: :mavam:
Edit - z krku jako že tam nebude třeba celý víkendy, v 16 sem měla dávno víkendy brigády, neumím si představit, že bych je nějak pravidelně trávila u otce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 08:31
@Netopýr1 píše:
Když jsem před hodně lety chodila s chlapem, co měl dítě z předchozího manželství, měla jsem to jako ty. Netesila jsem se na to, když měla přijet a byla jsem ráda, že odjela. Nevydržela jsem to, chlap hodně upřednostňoval dítě, pracoval v zahraničí a když přijel, vždy si ji bral, takže jsme čas sami pro sebe téměř neměli.
Jsem fakt vděčná, že jsem ho opustila a našla si chlapa, který děti nemá. Já bych to prostě nedala. Nemám buňky na to starat se o cizí děcko, ale já jsem to věděla, proto jsem si našla chlapa bez dítěte. Nebyla bych dobrá macecha no, prostě to tak mám.
Takže ti rozumím, ale už je téměř dospělá, za chvíli to máš z krku. :mrgreen: :mavam:
Edit - z krku jako že tam nebude třeba celý víkendy, v 16 sem měla dávno víkendy brigády, neumím si představit, že bych je nějak pravidelně trávila u otce

Jj dospělá skoro je, teď studuje první rok střední, tak si říkám že pak půjde na vysokou, bude mít kluka atd… :mrgreen:

kve-tinka
Kelišová 5024 příspěvků 3 inzeráty 13.05.19 08:35

Na jednu stranu tě chápu, prostě jí bereš jako návštěvu, před kterou se člověk prostě chová jinak, neuvolní se atd. Ale víš co, mám 6 letého syna, co zatím jen tak zlehka navštěvuje otcovy „tety“, nějak není schopen se usadit :roll: proti žádné nic extra nemám, myslím, si tak akorát o ni svoje, když „žije“ s takovým debi.lem. Ale určitě potřebuji vědět, že se tam syn má dobře, že ho ta paní přijala a chápe, že on tu byl dřív, než ona. :nevim:

arada
Neúnavná pisatelka 18455 příspěvků 13.05.19 08:38

Mám 2 již dospělé nevlastní dcery, ale stýkáme se od jejich 10. a 16. let. Vztah máme super, mám je ráda, nepřekáží mi. Každopádně mě každý rok potěší jejich přání ke dni matek.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52608 příspěvků 13.05.19 08:41
@Anonymní píše:

Jo. Asi tak jako na každou jinou návštěvu. Zkrátka zpestření programu pro všechny. Zas když nepřijdou, že bych po nich tesknila, to ne. Spíš je mi líto pak partnera.
Na gauči se klidně rozbalí, zas tak vzácná a vážená návštěva to není.
Vysloveně jsem se netesila na příjezd a těšila na odjez bylo v době, kdy se rodiče soudil a atmosféra byla hodně napjata

Aduš8
Závislačka 4495 příspěvků 13.05.19 08:58

Manžel má dva syny, 18 a 14 let. Vyloženě mi u nás nevadí, spíš mě štve, že si po sobě nic neuklidí a přece jen jsou to dospělí kluci, takže taková ta ztráta soukromí, ale nic hrozného. Nechci je buzerovat, bydlí daleko a jezdí k nám párkrát do roka na prázdniny. A nejvíc mě štve, když večer zasednou k PS i s tatínkem a ty jejich komentáře :roll:. Ale osobně proti nim nic nemám, jsou hodní, když je o něco požádám, vždycky mi pomohou a o mladšího brášku se zajímají

Tazvesnice
Kecalka 287 příspěvků 13.05.19 09:09

Jsem ve fazi, kdy me nejak „nevzrusuje“ jejich prijezd ani odjezd.. kdyz tady manzelovi deti jsou, tak se snazim najit si program s nasim spolecnym ditkem, na gauci se klidne rozvalim, nejak sve chovani kvuli nim nemenim, snad jedine to, ze doma nechodim v tricku a kalhotkach, jak jsem zvykla, ale vezmu si nejake kalhoty :mrgreen:.. jedine co mi vadi je, ze deti po sobe absolutne neuklizi, jsou tu treba pet dni a neumyjou se, jedno z nich si ani necisti zuby a samozrejme takova ta klasika, ze mi zmizi draha cokolada, ale nikdo ji nesnedl :roll:

Kassor
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.05.19 09:41

U nas to je jednou tak a potom jinak… Zalezi, jak jsem utahana z prace, takze se treba nijak zvlast nekdy netesim, ale pak si rikam, ze to byl moc fajn vikend. Hlavne se tesi nase dcera, miluje svoji segru (manzelovu dceru) a to mi vzdycky udela velkou radost. Zalezi mi na tom, aby mely holky pekny vztah a aby jsme vsichni dobre fungovali. Taky se klidne vyvalim na gauc a delam vsechno stejne, ale proste se staram o vic deti a to sebere i vic sily :palec: nic jinyho v tom neni, jsem stastna, kdyz holky vidim spolu a to mi to vynahradi. Myslim, ze jsem macecha v pohode :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 11:32

U nás právě dříve byla střídavá péče dcerka pak se rozhodla na víkendy že bude jezdit a teď po roce a půl mám zase obavy aby z toho nebyla střídavá péče to bych už asi nedala :,(

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 13.05.19 13:49
@Anonymní píše:
U nás právě dříve byla střídavá péče dcerka pak se rozhodla na víkendy že bude jezdit a teď po roce a půl mám zase obavy aby z toho nebyla střídavá péče to bych už asi nedala :,(

Tak vždyť je ji 16, v 16 sem snad nebyla vůbec doma. :mrgreen:
Můžeš mi vysvětlit, to si nevěděla dopředu, že ti to bude vadit? To není rejpani, jen mě to zajímá. Já si to zažila, věděla sem, že bych cizí dítě nesnesla, ale ty sis chlapa vzala, máš s ním další děti, tak si s ní musela počítat, třeba i s tím, že kdyby se matce něco stalo, že ji tam budeš mít napořád a tak. Já bych to dítě prostě nemohla mít ráda, už vůbec ne jako vlastní, proto jsem si taky našla chlapa bez dětí.
To samé se ale modlím, aby si kluci jednou přivedli holku nebo ženu, která nebude mít děti, obávám se, že to s vnoučaty budu mít dost podobně no, bohužel. Vím, že je to asi hnusný, ale já to tak cítím. I když bych to asi musela respektovat no. Ale pak by tady zase byla diskuse na téma, babička chce hlídat jen své vlastní vnouče a moje dítě z předchozího vztahu ne. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 52608 příspěvků 13.05.19 13:59
@Netopýr1 píše:
Tak vždyť je ji 16, v 16 sem snad nebyla vůbec doma. :mrgreen:
Můžeš mi vysvětlit, to si nevěděla dopředu, že ti to bude vadit? To není rejpani, jen mě to zajímá. Já si to zažila, věděla sem, že bych cizí dítě nesnesla, ale ty sis chlapa vzala, máš s ním další děti, tak si s ní musela počítat, třeba i s tím, že kdyby se matce něco stalo, že ji tam budeš mít napořád a tak. Já bych to dítě prostě nemohla mít ráda, už vůbec ne jako vlastní, proto jsem si taky našla chlapa bez dětí.
To samé se ale modlím, aby si kluci jednou přivedli holku nebo ženu, která nebude mít děti, obávám se, že to s vnoučaty budu mít dost podobně no, bohužel. Vím, že je to asi hnusný, ale já to tak cítím. I když bych to asi musela respektovat no. Ale pak by tady zase byla diskuse na téma, babička chce hlídat jen své vlastní vnouče a moje dítě z předchozího vztahu ne. :nevim:

No, tak nechce… Ani by mi nenapadlo, že by moje máma měla hlídat přítelovy děti nebo že by mé děti hlídala matka nové manželky mého ex. Děti viděla asi 2× v životě, jezdí tam převáže právě v době, kdy jsou děti se mnou, tedy bez nich.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 14:12

No dříve když jí byly tři roky tak mě to nevadilo ale náš vztah šel do kopru postupně, a i když teď je v pohodě tak já ten pocit že mi je úzko když má přijet nemůžu ze sebe dostat a nevím co s tím

Kassor
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.05.19 14:34
@Anonymní píše:
No dříve když jí byly tři roky tak mě to nevadilo ale náš vztah šel do kopru postupně, a i když teď je v pohodě tak já ten pocit že mi je úzko když má přijet nemůžu ze sebe dostat a nevím co s tím

Mela bys to vic v sobe rozebrat. Proc Ti to vlastne tak vadi, proc se tak citis… Z ceho mas strach?? Jak se k Tobe chova?? Nezarlis??

Senaida
Kecalka 160 příspěvků 13.05.19 16:32

Nevlastní syn 12 let, sedli jsme si hned, když mu bylo 5 a od ty doby dobrý.. je to spíš můj parťák, takže se na něj těším :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama