Magnetická rezonance - volali špatné výsledky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.03.18 19:15
Mag. rezonance - volali špatné výsledky?

Ahoj, mám dotaz na ty z vás, kteří jste byli na MR a zjistili vám tam něco vážného. Volali vám dřív, než jste třeba měli jít na kontrolu? Mám jit po MR na kontrolu ke své neurolozce za 14 dnů (byla jsem na MR v krajské nemocnici, neurolozka je v okresni). Tak přemýšlím, jestli by mi někdo volal dřív, kdyby se zjistilo něco vážného.. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 23917 příspěvků 16.03.18 19:20

Co je „něco vážného“? Možná onkologický nález?
Měla jsem po MR nález neurologický, nevolali.

mary.27
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 16.03.18 19:22

Nebudou volat, doktor udělá popis nálezu a zašlou to dotyčné neuroložce. Ale můžeš si pro výsledek dojet, mě ho dali do ruky a k doktorce jsem si ho odnesla sama.

Anonymní  16.03.18 19:25

@Pipet Třeba RS nebo nádor.
@mary.27 Myslela jsem spíš, jestli by volala ta moje neuroložka, že mám přijít dřív.

Pipet
Generální žvanilka 23917 příspěvků 16.03.18 19:30
@Anonymní píše:
@mary.27 Myslela jsem spíš, jestli by volala ta moje neuroložka, že mám přijít dřív.

Právě pro RS nevolali :mrgreen:
Ať jsou tvoje výsledky dobré :palec: To čekání je děs.

novakova.t
Závislačka 2717 příspěvků 16.03.18 19:32

Kdyby jste se nedostavila a neco našli tak by volali. Jinak nevim

mary.27
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 16.03.18 19:32
@Anonymní píše:
@mary.27 Myslela jsem spíš, jestli by volala ta moje neuroložka, že mám přijít dřív.

To nevím, možná ty výsledky ani nečte a přečte si je až se dostavíš…je to děs
A máš velké bolesti?

mroe
Extra třída :D 13890 příspěvků 16.03.18 19:56
@mary.27 píše:
To nevím, možná ty výsledky ani nečte a přečte si je až se dostavíš…je to děs
A máš velké bolesti?

Vysledky si nejspis precte hned, jak prijdou a necha je zaradit do karet. Ale pocitam, ze by volala jen ve velmi urgentnim pripade…

Anonymní  16.03.18 20:06
@mroe píše:
Vysledky si nejspis precte hned, jak prijdou a necha je zaradit do karet. Ale pocitam, ze by volala jen ve velmi urgentnim pripade…

Také si myslím, že se v péči o pacienty nepřetrhnou. Hlavně, aby jim to hned vyplatila pojišťovna, nic nad rámec nedělají… :?

mroe
Extra třída :D 13890 příspěvků 16.03.18 20:10
@Anonymní píše:
Také si myslím, že se v péči o pacienty nepřetrhnou. Hlavně, aby jim to hned vyplatila pojišťovna, nic nad rámec nedělají… :?

Neco takoveho pisu? Mas jit na kotrolu za 14 dni, ne za pul roku… takze se uklidni. Nevidim duvod, proc by lekar mel po odpolednech po praci obvolavat pacienty, aby jim sdelil vysledek jejich vysetreni, aby ho vedeli o tyden driv. :zed:, kdyz se za ten tyden, nic hrozneho nestane.

Anonymní  16.03.18 20:10

..když mi postupně přibývala ložiska podobná RS, nikdo nevolal. Pak shodou náhod byla odejíta doktorka, dozvěděla jsem se to v den kontroly v kartotéce, kdy kontrola odpadla, tak jsem se aspoň zeptala na výsledky a sestřička po přečtení výsledku na mne hodila pohled, kdy jsem tušila, že se něco děje, zavolala lékaře z jiné ambulance a ten mě objednal za více jak měsíc na lumbální punkci (kvůli limitům pojišťovny).
RS potvrzena nebyla, ložiska průběžně přibývají dále…a i v současné době, o pár let dál, si lékařka čte výsledky až při kontrole, neboť výsledky mají jen v systému nemocnice, nedostávají papírovou verzi.

třeba anonym A.

mroe
Extra třída :D 13890 příspěvků 16.03.18 20:17
@Anonymní píše: ..když mi postupně přibývala ložiska podobná RS, nikdo nevolal. Pak shodou náhod byla odejíta doktorka, dozvěděla jsem se to v den kontroly v kartotéce, kdy kontrola odpadla, tak jsem se aspoň zeptala na výsledky a sestřička po přečtení výsledku na mne hodila pohled, kdy jsem tušila, že se něco děje, zavolala lékaře z jiné ambulance a ten mě objednal za více jak měsíc na lumbální punkci (kvůli limitům pojišťovny).
RS potvrzena nebyla, ložiska průběžně přibývají dále…a i v současné době, o pár let dál, si lékařka čte výsledky až při kontrole, neboť výsledky mají jen v systému nemocnice, nedostávají papírovou verzi.třeba anonym A.

Pak je to ale logicke, pokud ji neprijdpu v papirove verzi postou, precte si je az v dobe kontroly rovnou v pocitaci. Jak jinak by to mela delat?
Jestli je ale z jineho mesta a nepracuje v nemocnicni ambulanci, prijdou ji postou, takze si je nejspis precte a necha zaradit.
V obou pripadech si pacienty zvou na kontrolu v dobe, kdyz uz se predpoklada, ze budou vysledky…Kdyby mely podezreni na neco akutniho, zvoli nejspis jiny postup.

Anonymní  16.03.18 20:17

A ještě… třeba vloni jsem na MR čekala 4 měsíce, takže těch 14 dní do kontroly už „bylo nic“.

A.

Anonymní  16.03.18 20:25

@mroe Ta Anonymní, co na tebe reagovala, jsegm nebyla já, zakladatelka diskuze :-) Budu se radši podepisovat jako zakl. :-)

Anonymní  16.03.18 20:43
@mroe píše:
Neco takoveho pisu? Mas jit na kotrolu za 14 dni, ne za pul roku… takze se uklidni. Nevidim duvod, proc by lekar mel po odpolednech po praci obvolavat pacienty, aby jim sdelil vysledek jejich vysetreni, aby ho vedeli o tyden driv. :zed:, kdyz se za ten tyden, nic hrozneho nestane.

pardon, omylem mi tam skočila citace na tebe…
měl to být jen další komentář k diskuzi.
Proč hned ale vyskakuješ, nebylo tam napsáno nic útočného. Tyto ataky výbušnosti nějak nechápu…
Promiň zakladatelko, málem jsi to slízla ty… ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama