Magnesium - injekce do svalu v těhotenství

Anonymní
12.3.21 16:25

Magnesium - injekce do zadku v tehu

Ahojky,
máte některá zkušennost s injekcemi magnesia v těhotenství? Nemyslím kapačky, ale jen injekce. Nemůžu nikde najít info a v nemocnici mi řekli před nedávnem, že se to vůbec do svalu nedělá atd 8o Nooo a dnes mi to gyndař napsal pro tvrdnutí břicha. Mám sousedku zdarvotnici, takže mi to může píchnout, ale ráda bych znala nějaké vaše zkušennosti. V té nemocnici mě trochu znejisti :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2040
12.3.21 16:33

O tom jsem neslyšela. Buď jsrm dostávala kapačku a nebo pak tabletky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20839
12.3.21 16:36

Také neznám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 16:48

Tak si připadám trochu jako blázen 8o Kdyby mi v nemocnici před tím neřekli, že se to nedělá, tak mě ani nic nenapadne, ale takhle to mám prostě v hlavě. Jmenuje se to Magnesium Sulfuricum injekcni roztok

• Citovat
  • Nahlásit
2127
12.3.21 16:50
@Adelka951
@stinga píše:
Také neznám

Rád bych věděl co se chce těmito příspěvky chce říci, co si z toho má zakladatelka vzít? Našel jsem si, že injekční roztok magnezia byl schválen Státním ústavem pro kontrolu léčiv, takže vše je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 16:54

zakladatelka

Rád bych věděl co se chce těmito příspěvky chce říci, co si z toho má zakladatelka vzít? Našel jsem si, že injekční roztok magnezia byl schválen Státním ústavem pro kontrolu léčiv, takže vše je v pořádku.

Já vidím, že se to může podávat jak do podkoží, svalu tak intravenozně. Přečetla jsem leták. Ale napadlo mě, jestli není v těhotenství nějaké riziko nebo něco. Opravdu jsem se na to ptala už před mešícem na pohotovosti v nemocnici a bylo mi řečeno, že jedině do žíly za hospitalizace, že hořčík do svalu určitě ne :zed: Proto jsem zmatená

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 17:01

Jestli to jde, skoda, ze jsem to nevěděla, nebo dr nedal. Měla jsem max davky - ale per os a měla jsem spoustu nežádoucích účinku, ale říkal, ze jinak to nejde, pokud nechci i. v. - do žily.

• Citovat
  • Nahlásit
2127
12.3.21 17:05
Ale napadlo mě, jestli není v těhotenství nějaké riziko nebo něco.

Ano, to je v pořádku, že se zajímáte a kdyby to tady vysvětlila nějaká zdravotnice, tak bychom se všichni poučili, to není nikdy na škodu. Ovšem sdělení, že někdo něco nezná je podle mne v celku k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 17:09
@Anonymní píše:
Jestli to jde, skoda, ze jsem to nevěděla, nebo dr nedal. Měla jsem max davky - ale per os a měla jsem spoustu nežádoucích účinku, ale říkal, ze jinak to nejde, pokud nechci i. v. - do žily.

magnesium sulfát může být podán do žíly či do svalu…

• Citovat
  • Nahlásit
457
12.3.21 17:20

Já jsem dostala injekci do zadku zrovna v neděli :). To jsem byla 24. týden. Měla jsem to kvůli několikadennímu cukání břicha a svalů.
A už jsem jednu dostala kdysi, ale to nebylo v těhu a je to už pěkných pár let zpět.
Podle mě normální praxe, ne vždy jsou nutné kapačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 17:25
@Suelinda píše:
Já jsem dostala injekci do zadku zrovna v neděli :). To jsem byla 24. týden. Měla jsem to kvůli několikadennímu cukání břicha a svalů.
A už jsem jednu dostala kdysi, ale to nebylo v těhu a je to už pěkných pár let zpět.
Podle mě normální praxe, ne vždy jsou nutné kapačky.

Ono to pěkně bolí, že? :mrgreen: No gynekolog mi právě zvýšil Magnosolv na 2× denně a přemýšlel co ještě a že ideálně ať to nejde traktem. A zmínil ty injekce. A já na to, že jako mám vedle zdravotní sestru. No a bylo to :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
20839
12.3.21 18:45
@Luboš P píše:
Ano, to je v pořádku, že se zajímáte a kdyby to tady vysvětlila nějaká zdravotnice, tak bychom se všichni poučili, to není nikdy na škodu. Ovšem sdělení, že někdo něco nezná je podle mne v celku k ničemu.

tvoje sdělení je zakladatelce také k ničemu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
12.3.21 19:46

Já ji dostala den před porodem, byla pěkně hnusná, dost to stipalo, cítila jsem ji ještě tři dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.21 03:32

Mám za sebou dvě injekce Mg do svalu (kvůli tvrdnutí břicha v cca 24 tt a 27 tt), aplikovala mi je přímo sestra na gyn. Je to docela nepříjemné a člověk to ještě pár dní cítí. :? Žádné jiné negativní účinky jsem nepocítila (bohužel v mém případě ani pozitivní, efekt to mělo tak tři dny, ale nechtěla jsem do nemocnice na kapačky, nakonec mi stejně nic jiného nezbylo, ale zase to fakt zabralo). Takže bych se toho nebála a držím palce, aby to zabralo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
13.3.21 06:43

Dostávala jsem je na neurologii (do svalu) hned zpočátku těhotenství. A bylo to záměrně těhotenství+jiný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat