Magnesium v těhotenství, jak dlouho?

815
1.8.13 16:03

Magnesium v těhotenství,jak dlouho?

Ahojte holky :mavam: chtěla jsem se Vás zeptat, jak dlouho jste brali kvůli častému tvrdnutí bříška magnesium? Je možné ho jíst až do konce těhu? Jsem 22tt, tvrdnutí mi začalo v 19 týdnu, když si nevezmu celý den magnesko, tak mi večer ztvrdne dost bříško. Beru dvě tablety denně(jsou dost velké, oválné :poblion: ) tak je to v pohodě. Ale když zapomenu, tak hrůza. Jak tedy dlouho užívat? Děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29442
1.8.13 16:07

Většinou se vysazuje zhruba měsíc před porodem, aby pak děloha trénovala.

Jinak u prvního syna jsem ho taky brala někdy od 20tt. a vysazovala jsem ve 30tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5998
1.8.13 16:08

Určitě ti to měl vysvětlit doktor, který ti magnesium předepsal. Já brala 2 tablety 4× denně a brala jsem ho do 36tt, poté už se má vysadit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
1.8.13 16:09

Bych se domluvila s Dr. Ja beru Magnosolv - na predpis 2× denne. Obyc magnezko mas doporucene max. davkovani v pribalovym letaku, popr. po domluve s Dr. :nevim: Mmj. budu uzivat nejspis do nejakeho 30.-35.tt… uzivam vicemene od zacatku ;)

Příspěvek upraven 01.08.13 v 16:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815

Doktor mi ho předepsal, ale neřekl k tomu nic, jen kdyby byly potíže tak mám dojít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22

DD

Dneska jsem se zrovna na to ptala doktorky řekla mi ve 35 týdnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 16:10

@Leila90
Brala jsem 3×2 tbl, a stejně bříško tvrdlo - nejvíc mi pomáhal klidový režim. Lékaři doporučují přestat kolem 36-37tt. To by ti měl pak doporučit DR.

• Citovat
  • Upravit
_Kaczenkaa_
1.8.13 16:10

Ahoj, brala jsem až do téměř konce těhotenství… Měla jsem to úplně stejně, jak jsem vynechala, začalo mi břicho tvrdnout, ale já teda brala víc - brala jsem jich denně 6… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
815
1.8.13 16:12
@Ulmi píše:
Dneska jsem se zrovna na to ptala doktorky řekla mi ve 35 týdnu
:-) je lepší ve 30tt, taky se bojím, aby pak děloha nebyla lenivá spolupracovat, což mi řekla kámoška, tak jsem taky z toho docela vyhoukaná. Páč jakmile dojdu k dr, tak mě okamžitě kvůli kravině chce poslat leže do nemocnice.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
1.8.13 16:13
@_Kaczenkaa_ píše:
Ahoj, brala jsem až do téměř konce těhotenství… Měla jsem to úplně stejně, jak jsem vynechala, začalo mi břicho tvrdnout, ale já teda brala víc - brala jsem jich denně 6… :poblion:

Týjo,6? To bych se docela bála, ale co dělat, když to tvrdlo že.. :nevim: Taky si řikám, jak to bude dál..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Glumi
1.8.13 16:15

Ahoj „stará“ známá :D

Já beru magnézko 3× denně od 37tt z důvodu křečí v podbřišku, jež mi začaly po víkendových aktivitách v zahradě :D
Je sice k dostání i bez receptu, ale mě ho doporučil a předepsal gynekolog, tudíž jsme se dohodli, kolik ho mám brát a jak dlouho (do konce těhotenství - což mám už „za pár“). Doporučila bych to prokonzultovat s ošetřujícím lékařem (gynekologem), až půjdeš na vyšetření (pokud se tak již nestalo) ;)

Měj se krásně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.13 16:15
@Leila90 píše: :-) je lepší ve 30tt, taky se bojím, aby pak děloha nebyla lenivá spolupracovat, což mi řekla kámoška, tak jsem taky z toho docela vyhoukaná. Páč jakmile dojdu k dr, tak mě okamžitě kvůli kravině chce poslat leže do nemocnice.

Lepší jak pro koho :D. třeba to v tom 30tt nepůjde. Já brala 6tbl denně, a stejně jsem některé dny měla bříško tak tvrdé, že jsem nemohla ani chodit, jen jsem ležela na boku, ani sedět nešlo, tak mi to vysadila až v nejpozdějí dobu co to šlo.

• Citovat
  • Upravit
_Kaczenkaa_
1.8.13 16:17

@Leila90
No kdybych to nebrala, tak bych se jim rozrodila už ve 24 tt. To už mi totiž začínaly kontrakce a dost tvrdlo břicho, nejdřív jsem ho měla v kapačkách a pak doma už v tabletách, když mě trochu srovnali, ale ještě k tomu jsem brala dalších 6 prášků, takže chuťovka no… :lol: :lol: Hlavní je, že jsem donosila.. :palec:
A kdybych ho nevysadila sama asi ve 37 tt, tak ho snad beru doteď, doktoři jaksi zapomněli… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
35545
1.8.13 16:19

Magnosolv třikrát denně do 36.tt., „otvírala“ jsem se moc brzo ;) V druhém jednou denně, spíš na křeče v nohách, to tvrdnutí se dalo, ono po 30.tt. je to opravdu už hodně časté, děloha se připravuje. Brala jsem do porodu, porod v termín a rychlý :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1831
1.8.13 16:35

Ahojky, ja zatim beru 3×1 od 20tt, muzu zvysit az na 3×2, podle intenzity tvrdnuti, ale zatim staci, ale kdyz zapomenu, tak to citim.. pokud nerekne dr jinak planuju vysadit az tak ve 35tt, driv rodit vazne nechci.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama