Magnetická resonance - co všechno zjistí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 19:56
Magnetická resonance - co všechno zjistí?

Ahoj, omlouvám se, že píšu anonymně. Ale už asi dva měsíce mě trápí tvrdá boule na krku (vedle páteře pod lebeční kostí) a přijde mi, že se zvětšuje - kolem 2 cm. Dr. nejdřív tvrdila, že je to ztuhlý sval - mám za sebou MRI mozku a krku - prý s negativním výsledkem. Myslíte, že pokud by to byl nádor, na MRI by to šlo vidět? Omlouvám se, že se takhle blbě ptám, ale mluvila jsem o tom s Dr. jen stručně po telefonu a teď je na dovolené a já to nemám s kým zkonzultovat :roll: Jinak se mi ta boule zdá nebolestivá, ale když mi ji RHB sestra masírovala, tak mě to pak bolelo.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 20:02

Ano, tumor by videli. Predpokladam, ze na zadance bylo napsane, na co se maji pri vysetreni soustredit. I kdyby ne, byl by videt.

Lucka Svobodová
Stálice 75 příspěvků 23.08.19 22:26

Na MRI jsou vidět všechny měkké tkáně i kosti. Podle mě by to tam určitě viděli, mají vypsanou na žádance i oblast, na kterou se mají soustředit. Nemůže to být třeba i kostní výrustek?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 23:02
@Lucka Svobodová píše:
Na MRI jsou vidět všechny měkké tkáně i kosti. Podle mě by to tam určitě viděli, mají vypsanou na žádance i oblast, na kterou se mají soustředit. Nemůže to být třeba i kostní výrustek?

Nene, určitě je to měkké tkáni. Já ale nevím, jestli je to sval nebo šlacha. Jen mě překvapuje, že je to tak tvrdé - opravdu jsem našla, že se uzlíky ve svalech můžou dělat - tak snad to fakt bude ono. Jen mě překvapuje, že to na té MRI nebylo vidět, protože v době, když jsem ji podstupovala, to už tam bylo. A ještě dodám, že mám citlivější celý krk a podezření na problém s krční páteří, takže by to ten svalový uzlík fakt být mohl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 23:08

Svalovy uzlik nikdo popisovat na MR nebude ;) ani by to nebylo videt, zazuhly sval. Rozpoznat jde to, co tam nepatri. Tak hlavne, ze to neni nador. Muze to byt i klidne asymetrie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 23:14
@Anonymní píše:
Svalovy uzlik nikdo popisovat na MR nebude ;) ani by to nebylo videt, zazuhly sval. Rozpoznat jde to, co tam nepatri. Tak hlavne, ze to neni nador. Muze to byt i klidne asymetrie

Aha, to by mě nenapadlo, že zatuhlý sval tam vidět nepůjde. Děkuju :)

Váš příspěvek
Reklama