Magnetická rezonance a její prevence

Anonymní
22.3.21 22:38

Magnetická rezonance a její prevence

Dobrý den

Je mi 19 let a asi před 5-6 lety jsem trpěl na migrény s aurou.

byl jsem tedy poslán na EEG a Magnetickou rezonanci aby se vyloučila nějaká neurologická vada. Asi před 3-4 dny jsem šel cvičit a asi si nějak pohnul s krční páteří s kterou mám už dlouhodobě problémy a od té doby mě začala hrozně bolet hlava, za krkem, bedra a celkově na spáncích s tím, že mi přijde poslední dobou, že když je např: černá klávesnice tak na ní o dost hůře vidím a celkově se mi lehce mihne před očima. jak mile zvednu hlavu na světlo problém zmizí.

Chci se zeptat zda by bylo lepší se zas objednat na Magnetickou rezonanci nebo ta jedna před lety stačila? popřípadě mohlo by to špatné vidění být způsobena blokací krční páteře?

předem díky za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
177
22.3.21 22:51

Migreny s aurou, pokud vim, nemizi. Tudiz, pokud jsi je mel, tak je pravdepodobne, ze se budou vracet..sama mam tu cest ;)

Neobjednavala bych se na MR, ale k neurologovi a s nim se domluvila na dalsim postupu.

A uplne nejdriv bych si sehnala nejakeho fyzioterapeuta na pomoc pri odblokovani (btw, mne hrozne moc pomohlo na nejhorsi stavy pri blokadach bankovani, ale to si musi kazdy prijit na to, co je to jeho vykoupeni z pekla).

Tak at to brzy prejde a je zas fajn :kytka:

Ps. A ano, videni muze zpusobovat blokada. Ono stejne je to vsechno vetsinoi strasne provazane. Doporucuju se jeste zamerit na spravne drzeni tela, hlavne pri sezeni a pouzivani PC a tel. A suche teplo (nahrata uterka aspon).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.3.21 22:58

@JednaPrazacka
Já jsem chodil na cvičení a ty byly super, žádné migrény ani bolest hlavy nebo jen zřídka :)
Jinak moc děkuji :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52940
22.3.21 23:32

Řešila bych to na neurologii. Nicméně naše neuroložka nám říkala, že pokud jde o migrény, stačí jí ta MR jednou za život, aby se vyloučila nějaká anatomická příčina. A jo, taky bych to řešila i s rehab. dr. a na fyzioterapii, protože od krku to klidně být může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.3.21 23:38

@ugluk Díky moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7326
22.3.21 23:43

@Frrrrrr můžeš mít migrénu od krční páteře, mám tu čest taky, vyvolá ji určitý špatný pohyb nebo jen špatná poloha při spánku. Špatné vidění, mžitky to má taky souvislost s migrenou. Objednej se k neurologovi, může ti napsat žádanku na fyzioterapie, když ti cvičení pomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.3.21 23:45

@mado

Dobře, děkuji za radu, vím, že když jsem s rehabilitací skončil tak mi sestřička řekla, že už můžu přijít a jen se domluvit na termínu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat