Magnetická rezonance miminku v těhotenství

Anonymní
25.3.17 14:24

magnetická rezonance miminku v těhotenství

Maminky, byla jste některá na MR v těhotenství, kdy dělali MR dítěti.
Jedná se mi o MR v 23.-24.tt., zaměření na hlavičku plodu.
Je to bezpečné? Děkuji za uklidnění a radu.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21538
25.3.17 14:42

A proč nestačí ultrazvuk???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1746
25.3.17 15:00

U magnetické rezonance nedochází k radiačnímu záření jako u CT, takže je to bezpečnější, pokud by bylo pro plod riziko, doktor by tě tam neposílal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
25.3.17 15:05

MR se nedela v prvnim trimestru a to kvuli nadmernemu hluku, jinak lze, neni tam zadne zareni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59324
25.3.17 15:07
@Nuníček píše:
MR se nedela v prvnim trimestru a to kvuli nadmernemu hluku, jinak lze, neni tam zadne zareni.

Jen dodam, pokud si to spravne pamatuju, kvuli zvyseni teploty, ne hluku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
25.3.17 17:57

@blumen to asi spis..miminko slysi az v prubehu 2trim;-)…
kamarádka byla taky chlapecek mel hlavicce nejakou dutinu trosku vetsi nez by bejt mela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
25.3.17 18:11

Já byla s dcerkou na mě v tehu taktéž kvůli hlavičky a potvrzení vývojové vady. Neříkali že by to mělo být nebezpečné, každopádně malé se to vůbec nelíbilo, měla jsme v břiše rodeo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21180
25.3.17 18:19

Také jsem byla na MR v těhotenství v důsledku zjištěné VVV a to ve druhém trimestru, kdy by už plodu neměla škodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.17 20:00

@hanka.br. @Neeya Děkuji, že jsem tak smělá, jak to probíhalo, byla VV vyvrácena? :)

• Nahlásit
  • Citovat
21180
25.3.17 20:03
@Anonymní píše:
@hanka.br. @Neeya Děkuji, že jsem tak smělá, jak to probíhalo, byla VV vyvrácena? :)

Umístí tě do tunelu, musíš sundat všechno kovové, je to bezbolestné, ale nepříjemné, vyšetření trvá asi 20 minut, nesmíš se hýbat - ale miminko tohle nerespektuje. Je tam teplo a hluk. Zapomněla jsem si sundat snubní prstýnek a byla jsem v hrozné stresu kvůli tomu, ale byl zlatý a to nevadí. Vadu vyloučit nemohli, ta byla prokázaná na UZV(rozštěp obličeje), šlo jen o zjištění rozsahu vady a životaschopnosti miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.17 20:44

@hanka.br. Děkuji, mrzí mě to s Vaším miminkem.
Já zatím nemám potvrzeno z UTZ, pouze dilatace komory, tak nikdo neví proč to je.
Kdy jsou po vyšetření v průměru výsledky? Děkuji. Doktor mi nic neřekl.

• Nahlásit
  • Citovat
915
25.3.17 21:02
@Anonymní píše:
@hanka.br. @Neeya Děkuji, že jsem tak smělá, jak to probíhalo, byla VV vyvrácena? :)

Postup u nás stejný jako psala paní, jen s tím rozdílem že se mi v tom malém prostoru strašně špatně dýchalo.
A u nás byla vvv potvrzena, výsledky na konzultaci posílali ještě docentum do Brna a Prahy takže jsem na výsledky čekala bezmála dva týdny. Ale popravdě, v reálu máme sice diagnostikovanou vadu, ale dceři to asi někdo zapomela říct, jelikož vývoj má stejný až predbihajici svým vrstevnikum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21180
25.3.17 21:33
@Anonymní píše:
@hanka.br. Děkuji, mrzí mě to s Vaším miminkem.
Já zatím nemám potvrzeno z UTZ, pouze dilatace komory, tak nikdo neví proč to je.
Kdy jsou po vyšetření v průměru výsledky? Děkuji. Doktor mi nic neřekl.

Děkuju - miminku je osm let, je v pohodě. Výsledky byly asi za dva týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 05:56
@Anonymní píše:
Maminky, byla jste některá na MR v těhotenství, kdy dělali MR dítěti.
Jedná se mi o MR v 23.-24.tt., zaměření na hlavičku plodu.
Je to bezpečné? Děkuji za uklidnění a radu.

Ano byla ve 22tt (ted jsem 32tt), neco se nezdalo doktorovi v hlavicce. Objednali nas nastesti hned dalsi tyden, pry je to bezpecne, jen ti nedavaji tu tekutinu do zil. Ja dostala pilulku (30min predem)oblbovak, abych nemela klaustrofobii a mimi se moc nemlelo. Jde spis o to teplo, ale foukal tam vetrak, spis mi byla Zima, jen lezet na zadech cca 30min a musela jsem dle pokynu ve sluchatkach(spunty v usich a sluchatka)na povel nadech, zadrzet dech cca 15s a vydech. Klaustrofobii jsem nemela, hluk jsem nevmimala, vysledky volali den pred plan. schuzkou (do tydne) a vse v poradku, uf. Jo podstoupila jsem to v zahranici. Ano nic kovoveho, mela jsem nemoc. kalhoty a tu halenu (vypisujes papiry a pouceni…kardiostim.,piercimg, tetovani, umely kloub, tvuj zdrav.stav,prodelane operace a tak). Nervozni jsem byla, ale VSE probehlo v klidu, a hlavne miminko v poradku.Jen Po vyjeti z tunelu..mozna stres nebo to teplo, ztvrdlo mi brisko a strasne tepalo srdce, myslela jsem ze mam infarkt..nebo ze porodim, asi tak 5min, pomalu jsem dychala a snazila se uklidnit. A Po tom prasku asi valedol nesmis ridit auto, takze mit odvoz. Drzim palce at je u vas VSE v poradku. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama