Půjdu na rezonanci a pak bych ráda otěhotněla

Anonymní
2.1.19 13:41

Magneticka rezonance po te snazeni

Dobrý den všem. Nevím kam toto zařadit. Chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost.. za zhruba 2 měsíce mě čeká magneticka rezonance. S manželem jsme se rozhodli že po té by jsme se chtěli pokusit o miminko..teď mě ale zajímá jestli nemáme počkat..slyšela jsme že je to strašně narocne pro tělo toto vyšetření moc ozáření atd..jestli by se nám to vůbec povedlo a jestli ano aby něco nebylo s miminkem

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

832
2.1.19 13:46

Nevim jestli je to zas tak narocny, ale ja byla na rezonanci mozku i patere v 17tt těhotenství. V prvnim trimestru to nedělají, pry z toho duvodu,ze je to obdobi na vse nachylnejsi a vlastně to neni testovane, nikdo to nechce riskovat. To je jako s lekama.
Takhle mi to rekla doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.1.19 13:54

@Anna85 děkuji moc :) :) . Právě nevěděla jsem jak mic je to náročné takže zas tak ne :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
9734
2.1.19 13:55
@Anonymní píše:
Dobrý den všem. Nevím kam toto zařadit. Chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost.. za zhruba 2 měsíce mě čeká magneticka rezonance. S manželem jsme se rozhodli že po té by jsme se chtěli pokusit o miminko..teď mě ale zajímá jestli nemáme počkat..slyšela jsme že je to strašně narocne pro tělo toto vyšetření moc ozáření atd..jestli by se nám to vůbec povedlo a jestli ano aby něco nebylo s miminkem

Magnetická rezonance nepracuje na principu rtg záření. Neplateš si to s počítačovou tomografií - CT ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13392
2.1.19 14:00

CT ramene a za 14 dní se KONEČNĚ podařilo :mrgreen: mimco zdravé :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.1.19 14:02

Jak už je tady napsáno magnetická rezonance není záření a ani to není nic podobného, jako rentgen. Když jsem na ní teď nedávno byla, bylo mi řečeno, že se nejedná o žádnou extra dávku škodlivého záření. MR pracuje na principu silného magnetického pole a dochází k nulovému záření. Já jsem se po magnetické rezonanci cítila teda stejně, jako před ní a žádnou náročnost na mé tělo to nemělo a nic jsem nepozorovala. Nepleteš si to spíš s CT ? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
2.1.19 14:25

Jak uz holky psaly, nedela se v prvnim trimestru. Neni to nijak narocne, trva to nekolik minut a spis to slysis. Trochu to huci, ale jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 22:25

Nene nepletu mám jít na magnetickou rezonanci a toto mi byly řečeno od známých..dr mi akorát řekl že nesmím být těhotná ..
Nikdy jsme na tomto nebyla tak jsem o zom nic nevěděla

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.19 20:53

Tak buď naprosto v klidu, známí mají asi špatné informace. Ničeho se bát nemusíš, k žádnému ozařování tam nedochází a není to nijak nepříjemné jen to dělá trošku hluk, ale nic nesnesitelného, trvá to od 20 minut až po hodinu, podle toho kam a s čím jdeš :). Pokud nejsi klaustrofobik, měla bys být naprosto v pohodě. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.19 21:06

@Lucka Svobodová děkuji moc. To se nebojím , klaustrotobii nemám :) .
Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama