Magnetická rezonance u tříleteho dítěte

175
17.6.15 21:25

magnetická rezonance u tříleteho dítěte

Mamky,,,naše dr. posila mého syna na magnetickou rezonanci a metabolické vyšetrení,,,a pry je vše pod narkózou,,,vůbec se mi nechce s tím souhlasit,,,nebot mam velké obavy z té narkozy budou mu ted 3 roky,,podstoupily jsem EEg a vše v poradku,,,naše dr,,si rada dela z detí pokusného králíky,,nejradeji bych toto vyšetrení zrušila neboť nas čeka ještě další vyš. z neurologie, psycholožka…mám ztoho všeho hlavu už jak balon :,( neboť se to tahne už pul roku,,jen lítame věčně po dr. nemate s tímto vyšetrení nekterá zkušenosti? moc díky a hezky večír

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
17.6.15 21:30

A kvuli cemu to vsechno absolvujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
17.6.15 21:32

Kdyz ho tam poslala, má zřejmě nějaký účel. Deti nejsou pokusni králíci, taková vyšetření stojí raketu, tudíž pro ne vždy musí být důvod. Navíc jen tak pro nic za nic by tak male dítě pod narkotu neslo. Tot můj laicky názor. A těžko ti i fundovany člověk zodpovi, zda je to dobre, kdyz neuvadis žádné další specifikace jako proc to mam syn podstoupit, jaké má potíže či diagnózu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
17.6.15 21:32

Dobrý večer, myslím, že magnetická rezonance i u tak malého prcka s tím, že bude mít celkovou narkózu není riziková, pokud ekg dopadlo dobře, buďte bez obav. Magnetická rezonance odhalí opravdu dobře nějakou nemoc, nebo cokoliv, co bude v nepořádku… ušetříte tak spoustu času a lítání po doktorech. Protože magnetická rezonance je mnohem kvalitnější a objeví toho daleko více než různá jiná vyšetření. Nebojte, určitě to dobře dopadne a pak už budete mít klid, protože budete opravdu vědět na čem jste. Držím Vám palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3405
17.6.15 21:33

@baruna1 při magnetické rezonanci musí v klidu ležet, nehýbat se, zajíždí do tunelu, hučí to, proto ta narkóza, jinak by tam děti nevydrželi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
17.6.15 21:35

Psycholožka potvrdila autismus a mentalní retardaci a naše detska doktorka ji vyloučila takže si mam asi vybrat ne? zdravotnictví na velky H: s prominutím,,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
merde
17.6.15 21:38

@baruna1 a jaky je duvod pro MMR? Ja mam zkusenost s devitimesicni a dvanactiletou, obe byli bez narkozy. U starsi to nebylo nutne a u te mladsi nechteli zatezovat telicko narkozou. Cele to prorvala, v klidu nebyla, ale na vylouceni nadoru jim to stacilo i tak. Ovsem vysetreni nebylo provedeno v CR, ale v Britanii.

• Nahlásit
  • Citovat
11133
17.6.15 21:39
@baruna1 píše:
Psycholožka potvrdila autismus a mentalní retardaci a naše detska doktorka ji vyloučila takže si mam asi vybrat ne? zdravotnictví na velky H: s prominutím,,,

ja vim, ze to je asi narocne (taky ted behame po psycholozich), ale tohle jsou diagnozy, kde se casto ani odbornici proste neshodnou. respektive ne hned, ale az podle vyvoje a taky prave podle vsech tech vysetrenich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8319
17.6.15 21:40

@baruna1 předpokládám, že máte nějaké neurologické problémy, když jste absolvovali EEG a čeká vás ještě neurolog. pokud ta rezonance má být z neurologických důvodů, tak není nic jednoduššího, než si o její vhodnosti promluvit právě s neurologem. on by vám měl říct, co si od vyšetření slibují. ovšem obávám se, že u neurologických obtíží je hledání správné diagnózy a důvodů, které k ní vedou, často na dlouhé lokte a zobrazení mozku v tom hledání hraje důležitou a nezastupitelnou roli. jinak pokud se jedná o rezonanci mozku, tak ta standardně bývá na baj oko dvacet minut, čili i ta narkózka je krátká a šetrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.6.15 21:41

Jo a jestli ti prijde ceske zravotnictvi na velky H, tak bud rada, ze to neplatis. my cekame na schvaleni pojistovny, co nam proplati a co ne a zbytek doplatime pekne hotove. a jako ze castky to jsou zajimave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9157
17.6.15 21:41
@baruna1 píše:

Nemyslím si, že doktor pošle dítě na magnetickou rezonanci pro nic za nic. Samozřejmě, že si můžeš vyžádat názor ještě jiného lékaře.
Chápu, že to třeba snášíš špatně, ale s názorem, že naše dětské zdravotnictví je na h.., nemůžu souhlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
17.6.15 21:42

No ono už mame tolik vyšetrení zasebou a stejne se porad nic neví,,,syn nemluví,,sám nejí,,pije z lahvičky jak miminko,,,na nočník nechodí stále ma plenky,,jinak má zachvaty vzteku špatne i spí no jetoho moc,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
17.6.15 21:50

No ono holky taky byste mely už toho plné zuby,,tuhle jsem volala na výsledky skrz EEG a tam me bylo řečeno že nas nemají vůbec v evidenci,, že jsme to vyšetrení nikdy nepodstoupily…byla sem ztoho v šoku ale nakonec to dohledaly po 14dnech hruza no…apak si snama zahrává už 3 roky naše dětská,,u níž hodnocení na internetu mluví za vše,,takže od ní čekam jeste poslední kapku a prechazím k jiné lékařce,,,mamky od ní utíkají protže jim tejrá deti,,,neverila jsem tomu až ted jsem vlastne prisla na to že to tak opravdu je n…takže asi takle s tím naším zdravotnictvím,,,jde mi jen o zdraví synka tot vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
17.6.15 21:53

Budu čekat až na výsledky neurologie a poradim se zda je ta rezonance nutná,,jinak všem moc díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
17.6.15 21:53

@baruna1 Na MR byla starsi, bylo to pod narkozou, kratce ji prispali.. vysetreni neni dlouhe. Prijemne to neni, ale kdyz je to nutne.. :nevim: Z toho, co nakonec podstoupila, tohle bylo jeste dobry.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama