Mainská mývalí kočka - zkušenosti s chovatelskými stanicemi

292
4.1.21 17:56

Mainská mývalí kočka - zkušenosti s chovatelskými stanicemi

Pěkný den,

rádi bychom si s manželem (po zralé úvaze) pořídili mainskou mývalí kočku, proto prosím o vaše zkušenosti s chovatelskými stanicemi, kterou doporučujete, kterou ne a proč. Mám už několik CHS v užším výběru, ale ráda bych našla více osobních poznatků.

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9422
4.1.21 18:43

Mainska je sice pekna, ale takovy tupounek. Ne moc inteligentni. Slysela jsem nezavisle na sobe od dvou majitelu. Tak nevim, taky se mi libila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9803
4.1.21 18:53

@Pimperelle My jsme měli kočičku z chovné stanice Doux chat, od paní Šohajové. Brali jsme si ji čtyřměsíční, byla to dokonalá a vychovaná dáma, která nevytáhla drápy, raději se zdekovala. Ze začátku se nechala terorizovat od divokého mladého kocoura, kterého jsme měli doma. Mainská mývalí kočka opravdu není hloupá @Lucie_Sx, jsou jen klidnější a větší salámisti, než jiné kočky. Proto to jiným chovatelům tak může připadat. Kdybych si měla ještě někdy pořizovat kočku, jinou nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9803
4.1.21 19:14

@Pimperelle kdybys chtěla bližší info, můžeš napsat SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
4.1.21 19:26

Mainky jsou úžasné kočičky.
Na FB je skupina mainských kočiček s PP, je tam hodně chovatelů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 19:27

Najdi si na fb skupinu Mainska mývalí s PP., rozhodně si nekupuj bezpapírové kotě. Jinak povahové rysy jsou všechny možné, od naprostého pohodáře až po vyplašeného blázna. Chovám je spoustu let, ale kolegy jmenovat nebudu, promiň.

• Citovat
  • Nahlásit
292
4.1.21 20:47

Děkuji za tip, na tu FB skupinu kouknu.

S kočkami mám zkušenosti více než dvacetileté, od perské dámy po několik nalezenců. Chceme kočku s PP (víme proč), ale ne na chov, kastrovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 21:21

@Pimperelle od dobrého chovatele jdou koťátka nejdřív ve 4.měsících, někdy už vykastrovaná, rozhodně ockovaná a testovaná. Pokud ho chcete na mazlíčka, není problém nechat kastrovat i později, vše bývá napsáno ve smlouvě s patřičnými podmínkami. Může se stát, že tam bude postih za nevykonanou kastraci, případně vám chovatel může i zvíře bez náhrady odebrat, tím se brání množírnám.

• Citovat
  • Nahlásit
14015
5.1.21 09:23

@topazio príspevky v tejto diskusii som Vám zmazala. Urážky sú proti pravidlám webu. Ak sa toto bude opakovať, dostanete ban.

S pozdravom,
Kristína

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
5.1.21 09:27
@admin píše:
@topazio príspevky v tejto diskusii som Vám zmazala. Urážky sú proti pravidlám webu. Ak sa toto bude opakovať, dostanete ban.S pozdravom,
Kristína

Dobře. Ale paní není inteligentní, když uráží kočičky. Ať se radši stará o toho psa, kterého má v profilu a nechá kočičky na pokoji.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 09:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
5.1.21 09:30
@Pimperelle píše:
Pěkný den,

rádi bychom si s manželem (po zralé úvaze) pořídili mainskou mývalí kočku, proto prosím o vaše zkušenosti s chovatelskými stanicemi, kterou doporučujete, kterou ne a proč. Mám už několik CHS v užším výběru, ale ráda bych našla více osobních poznatků.

Děkuji.

Byl mi smazán komentář. Nedej na zlé lidi, kteří o kočkách nic neví. Mainky jsou úžasné bytosti. Spolu s ragdollkami jsou využívany k felinoterapii, pro jejich úžasnou a přátelskou povahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat