Majetek zdědila tety strana, naše nic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 19:50
Majetek zdědila tety strana naše nic

Babička přepsala dům a pole na staršího bratrance a pak nějaké veterány po dědovi na mladšího bratrance. Mámu to hodně vzalo že vůbec o tom několik měsíců nevěděla dozvěděla se to jako kdyby se o nic nejednalo a naše strana máma já a bratr nic je to jak kdybychom byly vydědění a nevíme za co. Není to o tom že by jsme byly na majetek a peníze ale jde o to že babička má 4 vnoučata a 2 dcery tak je normální že má myslet na všechny? Život je o tom že se narodite pak přijde založení rodiny a pak se těšíte na důchod a na vnoučata je typicky vrozené že chcete pro své děti to nejlepší a chcete je zabezpečit tak by to mělo být nebo se mýlím? Babičce je přes 80 let už je pomalejší to chápu ale co opakuje dokola že se máme dobře. Tim se obhajuje a nic nechápe. Je mi ji opravdu lito a bojím se ještě víc stárnutí že takto dopadnu ale její myšlení je dávno úplně jinde.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 19:53

Na vánoce dává každýmu 500kc to samé svátky narozeniny když si vzpomene já třeba dva roky nic nedostala ale o to nejde bydlí s bratrancem má důchod okolo 13 000kc a sipo všechny poplatky a výdaje platí ona tak kde to žijem?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 19:54

Já ty rozumím a chápu ono když už starý člověk chce něco dát svým dětem tak má dát všem a nebo žádnému a po smrti se o to klidně zabíjte.. U nás je to stejne jeden dostal dům, druhý pozemek a třetí nic. Mohla ten pozemek rozdělit třeba na půl cokoliv ale ne…nedala nic a chce at se o ni stárá jen ten kdo nedostal nic..Přijde mi to hnusne když už dala měla dát všem..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 19:57
@Anonymní píše:
Já ty rozumím a chápu ono když už starý člověk chce něco dát svým dětem tak má dát všem a nebo žádnému a po smrti se o to klidně zabíjte.. U nás je to stejne jeden dostal dům, druhý pozemek a třetí nic. Mohla ten pozemek rozdělit třeba na půl cokoliv ale ne…nedala nic a chce at se o ni stárá jen ten kdo nedostal nic..Přijde mi to hnusne když už dala měla dát všem..

Když babička byla po operaci postaralo jsme se o ní my. Máma musela přijet 120km starat se o ní já jsem taky jezdila pomáhat bratranec co má dům ten má co dělat sám se sebou teta na Slovensku protože ten její je Slovák co tam má firmu a o babku nezájem :potlesk:

tatranka999
Kecalka 177 příspěvků 01.02.19 19:59
@Anonymní píše:
Na vánoce dává každýmu 500kc to samé svátky narozeniny když si vzpomene já třeba dva roky nic nedostala ale o to nejde bydlí s bratrancem má důchod okolo 13 000kc a sipo všechny poplatky a výdaje platí ona tak kde to žijem?

Ja to chapu tak, ze prevod majetku je urcitou satisfakci za to, ze ten ktery s babickou zije, se o ni i stara. Prijde mi to vicemene normalni.

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 01.02.19 20:00

Někdo mě opravte, pokud se pletu, ale pokud to bylo darováno, tak na smlouvě musel být i podpis té druhé dcery nebo toho tvého bratrance. Vše tedy pečlivě připraveno s vědomím všech. Teta k tomuto tématu mlčí? Pokud ano a babička mele nesmysly, nenápadně bych prověřila, že do tohoto činu nebyla natlačena. Například vydíráním, že jí zabrání vídat vnoučata atd…

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3469 příspěvků 01.02.19 20:07

@Lalelale babička ale věnovala majetek vnoučatům, ne své druhé dceři. Je to sice smutné, ale pochybuji, že napadnutelné. Pokud není dementní a zbavená svéprávnksti, tak může se svým majetkem nakládat, jak uzná za vhodné

histep
Závislačka 4258 příspěvků 01.02.19 20:09

Kazdy, i 80 lety clovek, pokud neni zbaven svepravnosti, ma pravo nakladat se svym majetkem, jak uzna za vhodne.
To musi byt v rodine radostne, kdyz se pribuzni tahaji o babiccin majetek, „dedictvi“, jeste pred jeji smrti…

Tunrida
Hvězda diskuse 48979 příspěvků 01.02.19 20:09

Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že čím dřív tuhle křivdu pustíš z hlavy, tím dřív ti bude líp. Nám se stalo v rodině něco podobného, měli jsme s jistou nemovitostí plány, a to rozhodně ne zadarmo, vypláceli bychom čtyři lidi a všichni o tom dobře věděli. Když jsem se dozvěděla, že babička svoji půlku domů, druhá je naší rodiny, přepsala na tetu, mně se v tu chvíli zhroutil svět, plánovali jsme tam bydlet, bylo se mnou k nevydrzeni. No když opadlo to prvotní naštvání,začala jsem zase reálně uvažovat, tak jsme začali dělat jiný plány, koupili vlastní dům a musím říct, že teď je mi dobře. A co se děje a bude dít s tamtím domem už jemu víceméně fuk. Pořád se nás to sice bude týkat, ale už tam nemám žádný vazby. A co se týká babičky, jí to za zlý nemám. Ona je celkem snadno ovlivnitelná a moje teta umí hodně dobře brečet a vymýšlet nesmysly.

Šáruší
Kecalka 285 příspěvků 01.02.19 20:10

Je to její majetek, může ho dát komu chce.

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 7877 příspěvků 01.02.19 20:11

Tak veterany mohla darovat ustne, je to mec movita.
Dum a pole - zde se vyzaduje uredne overeny podpis. Predpoklada se tak, ze k podpisu doslo dobrovolne z vlastni vule. Pokud s ni bratranec v tom dome zije, pomaha babicce, podili se na jeho udrzbe atd., pak bych v tom nevidela nic podivneho. A to, zda vse kolem domu plati babicka, z duchodu 13 tisic moc realne nevidim.
Ale pokud se vam to nezda, muzete darovaci smlouvu napadnout pro babiccinu nepricetnost. K tomu potrebujete lekarsky posudek o jejim zdravotnim stavu.

carola
Kelišová 7308 příspěvků 01.02.19 20:12
@Anonymní píše:
Babička přepsala dům a pole na staršího bratrance a pak nějaké veterány po dědovi na mladšího bratrance. Mámu to hodně vzalo že vůbec o tom několik měsíců nevěděla dozvěděla se to jako kdyby se o nic nejednalo a naše strana máma já a bratr nic je to jak kdybychom byly vydědění a nevíme za co. Není to o tom že by jsme byly na majetek a peníze ale jde o to že babička má 4 vnoučata a 2 dcery tak je normální že má myslet na všechny? Život je o tom že se narodite pak přijde založení rodiny a pak se těšíte na důchod a na vnoučata je typicky vrozené že chcete pro své děti to nejlepší a chcete je zabezpečit tak by to mělo být nebo se mýlím? Babičce je přes 80 let už je pomalejší to chápu ale co opakuje dokola že se máme dobře. Tim se obhajuje a nic nechápe. Je mi ji opravdu lito a bojím se ještě víc stárnutí že takto dopadnu ale její myšlení je dávno úplně jinde.

Chápu,že to zamrzí,ale těžko říct,jaké jsou v rodině vztahy. Často si říkám,že jednou bych chtěla umřít s holým zadkem,aby se děti nemusely prát o majetek.

carola
Kelišová 7308 příspěvků 01.02.19 20:14
@cecetka píše:
Tak veterany mohla darovat ustne, je to mec movita.
Dum a pole - zde se vyzaduje uredne overeny podpis. Predpoklada se tak, ze k podpisu doslo dobrovolne z vlastni vule. Pokud s ni bratranec v tom dome zije, pomaha babicce, podili se na jeho udrzbe atd., pak bych v tom nevidela nic podivneho. A to, zda vse kolem domu plati babicka, z duchodu 13 tisic moc realne nevidim.
Ale pokud se vam to nezda, muzete darovaci smlouvu napadnout pro babiccinu nepricetnost. K tomu potrebujete lekarsky posudek o jejim zdravotnim stavu.

No,to mi připomíná ten film/název si nevybavuji/ s Jiřinou Bohdalovou,jejího syna hrál Ondřej Vetchý a Snachu Táňa Vilhelmová. U toho konce jsem brečela jak želva.

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 7877 příspěvků 01.02.19 20:17
@carola píše:
No,to mi připomíná ten film/název si nevybavuji/ s Jiřinou Bohdalovou,jejího syna hrál Ondřej Vetchý a Snachu Táňa Vilhelmová. U toho konce jsem brečela jak želva.

Ano, na ten si vzpominam. Hruza, ze? :,(

histep
Závislačka 4258 příspěvků 01.02.19 20:18
@cecetka píše:
Ale pokud se vam to nezda, muzete darovaci smlouvu napadnout pro babiccinu nepricetnost. K tomu potrebujete lekarsky posudek o jejim zdravotnim stavu.

Jo, nekteri v honbe za majetkem jsou schopni i tohoto kroku. Pro zkuseneho psychiatra neni problem udelat ze stareho cloveka papirove blazna.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >