Majetkoprávní vyrovnání manželů a výživné na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 09:46
Majetkoprávní vyrovnání manželů a výživné na děti

Prosím o radu:
Máme dvě děti 9 a 13. Manžel odchází Po 20-ti letech k milence. Tedy tvrdí, že ne, že prý bude bydlet sám, ale…
Máme společně velký dům, ne úplně dodelaný. Není z jedné strany fasáda, vše. jsme řešili svépomocí, nebylo na zedníky.
A teď k věci: on má plat kolem 34 tisíc. Já 15 tisíc. Slíbil mi na děti 10 tisíc výživného. Když tedy necukne a do mluvíme se, dostanu to?

Pak slíbil, že mi bude pomáhat občas na baráku takové ty práce sekání trávy ( velký pozemek, musí se sekat PFkou). Slíbil mi, že když přivezli uhlí, přijede mi ho složit. Bude muset mi udělat dřevo v lese a pořezat na cirkularce. Jako je tu hrozně moc práce a bez chlapa se tu pose. u. Je možné tohle taky nějak právně ošetřit?
Sousedy moc nemůžu obtěžovat, i když jdou moc hodní a slíbili pomoc, přece jenom je to zodpovědnost a dům mého muže a oni maji svých starosti taky dost.
Neřekla jsem ještě, že na katastru je napsaný jako majitel on, ruinu mu jeho rodiče prodali a my oba pak v manželství spravovali.
Já odejít nikam do podnájmu nemůžu, nemám kam a práci mám v místě. On dojíždí do města za prací a tam si taky chce najít podnájem, údajně. Když jsem mu řekla, že ho ale v případě rozvodu nemám z čeho vyplatit, řekl, že dům stejně delal pro děti a že by se to napsalo na ně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10442 příspěvků 23.01.19 09:52

Uprimne? Barak bych prodala pokud by byl ochotny se rozdelit a sla nekam v miste tveho zamestnani. Pomahat bude zpocatku, ale casem ho to prestane bavit. V byte bys mela daleko mene starosti a nervu.

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10442 příspěvků 23.01.19 09:53

Vyzivne kdyz date na doud jako dohodu, tak to schvali.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9556 příspěvků 23.01.19 09:55

Pokud se na výši výživného domluvíte, klidně se to může zapsat do rozsudku, proč by ne. On jako majitel domu je povinen ho udržovat, ovšem těžko ho k tomu donutis pokud se mu nebude chtít, nějaký havarijní stav odstranit musí, ale sekat trávu, skládat uhlí, … To je na jeho dobré vůli. Teď má sice plnou pusu řeči, ale já bych na to moc nespoléhala, obzvlášť pokud má jinou partnerku. Pojede k vám pomoct 2× a pak bude mít utrum.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 23.01.19 10:06

Výživné schválí. Pokud je on napsaný jako majitel, tak pokud tě tam nechá zadara, tak asi nemáš co ztratit. Odejít s igelitkou do podnájmu, na který nemáš, můžes vždycky. Osobně simyslim, že tě má ale dost v klestich. Na děti bych nic neprepisovala. Ale asi pro tebe lepší děti, než on. Jen Teda barák není vás společný, ale jeho. Až bude chtít, tak tě v kopne a nebudeš mít nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 10:06

Ještě jsem zapomněla, že rozvod zatím nechce a já žádost taky nepodam. Prodat barák by bylo jednodušší, ale je to malá vesnice, není jiné bydlení v místě. A i když tak počítán, tak to bydlení doma by mě vyšlo pořád levněji než v bytě. K elektřině 2 tis. a vodě asi 1500/3 mesice, musím našetřit ročně cca 40 tisíc na uhlí. Daň z nemovitosti 2500 ročně.

Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 23.01.19 10:09
@Anonymní píše:
Ještě jsem zapomněla, že rozvod zatím nechce a já žádost taky nepodam. Prodat barák by bylo jednodušší, ale je to malá vesnice, není jiné bydlení v místě. A i když tak počítán, tak to bydlení doma by mě vyšlo pořád levněji než v bytě. K elektřině 2 tis. a vodě asi 1500/3 mesice, musím našetřit ročně cca 40 tisíc na uhlí. Daň z nemovitosti 2500 ročně.

40 tis uhlí?… Masakr 8o

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9556 příspěvků 23.01.19 10:12
@Lama Lama píše:
Výživné schválí. Pokud je on napsaný jako majitel, tak pokud tě tam nechá zadara, tak asi nemáš co ztratit. Odejít s igelitkou do podnájmu, na který nemáš, můžes vždycky. Osobně simyslim, že tě má ale dost v klestich. Na děti bych nic neprepisovala. Ale asi pro tebe lepší děti, než on. Jen Teda barák není vás společný, ale jeho. Až bude chtít, tak tě v kopne a nebudeš mít nic.

No pokud on vlastnil na začátku ruinu a za dobu manželství jí opravili, tak má nárok na polovinu toho, co společně do domu vrazili. Takže žádné nic nebo igelitka. Otázka je, kolik to bylo a zda není ta nemovitost zatížena společným dluhem.

Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 23.01.19 10:14
@terien píše:
No pokud on vlastnil na začátku ruinu a za dobu manželství jí opravili, tak má nárok na polovinu toho, co společně do domu vrazili. Takže žádné nic nebo igelitka. Otázka je, kolik to bylo a zda není ta nemovitost zatížena společným dluhem.

No, vzhledem k popsanemu- není fasáda hotová, topení na tuhá paliva, protpit 40tacu ročně, takze nejspíš nezateplene… Nebude to mít žádnou hodnotu ani po „rekonstrukci“.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9556 příspěvků 23.01.19 10:15

Jinak pokud nevlastnís jinou nemovitost, podala bych si žádost o městský byt jestli to jde. Nikdy nevíš kde budeš za pár let, třeba se to bude hodit.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9556 příspěvků 23.01.19 10:18
@Lama Lama píše:
No, vzhledem k popsanemu- není fasáda hotová, topení na tuhá paliva, protpit 40tacu ročně, takze nejspíš nezateplene… Nebude to mít žádnou hodnotu ani po „rekonstrukci“.

Topení na tuhá paliva není žádná tragédie, 40 tisíc odpovídá vytopení většího domu. Pokud jsou vnitřky hotové, tak je to solidně opravený dům. Ale to jsou samozřejmě jen domněnky. Já nejsem zastáncem toho, aby samotná ženská táhla a starala se o dům když má děti a práci, upřednostnila bych prodej domu a pohodlný byt ve městě bez dojíždění.

Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 23.01.19 10:23
@terien píše:
Topení na tuhá paliva není žádná tragédie, 40 tisíc odpovídá vytopení většího domu. Pokud jsou vnitřky hotové, tak je to solidně opravený dům. Ale to jsou samozřejmě jen domněnky. Já nejsem zastáncem toho, aby samotná ženská táhla a starala se o dům když má děti a práci, upřednostnila bych prodej domu a pohodlný byt ve městě bez dojíždění.

Dyt ona má práci v místě, ne?
Stran sama ženská, jde to naprosto bez problémů. Ale právě bez toho uhlí a velkých oprav. Mě treba barák baví, teď jsem se vrhla do pokládání podlah. Ale jinak je to relativně nový dům, vytápění na plyn a žádné velká práce okolo. Baví mi to, těší a dělá radost.lae musí k tomu člověk byt. A zvládnout to ufinancova

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 10:26

Ano, dům uvnitř je hotový. Jsou to dva byty. Sice neoddelené, ale i tak je tu místa hodně. Kdyby se to stavebně oddělilo, mohla bych si vzít někoho do podnájmu…? Ale tohle.moc nechci. Do města to nejde zatím, v blízkém neni žádný podnájem, zatím. Jo a navíc ten barák je nezkolaudovany cely, jen jeden byt, tak nevím, jestli je díky tomu neprodejný.

zoidberg
Extra třída :D 12387 příspěvků 23.01.19 10:27

I kdyby to nakrásně chtěl splnit, tak tě má v šachu. Co když si najdeš nového partnera? Pochybuji, že skousne, aby v jeho domě bydlel nějaký nový bramborák. Dost tě ta situace omezuje v rozletu :think:

Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 23.01.19 10:29
@zoidberg píše:
I kdyby to nakrásně chtěl splnit, tak tě má v šachu. Co když si najdeš nového partnera? Pochybuji, že skousne, aby v jeho domě bydlel nějaký nový bramborák. Dost tě ta situace omezuje v rozletu :think:

No, přesně tak. Stále závislá na tom, co on.
Jako proč toho do startu nevyužít… Ale chtělo by to nějaký plán soběstačnosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >