Majetkové vyrovnání manželů - platí se z částky daň?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 21:20
Majetkové vyrovnání a daně

Hezký večer, mám dotaz, jestli se platí daň při majetkovém vypořádání, když jeden z manželů vyplatí toho druhého, jestli se z toho platí daň? Raději anonym, děkuji. :kytka:

Reakce:
eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 24.03.19 21:23
@Anonymní píše:
Hezký večer, mám dotaz, jestli se platí daň při majetkovém vypořádání, když jeden z manželů vyplatí toho druhého, jestli se z toho platí daň? Raději anonym, děkuji. :kytka:

Stát je sice nenažraný, jak je vidět na zdanění církevních restitucí, ale logiku mi to nedává: To přece není příjem. Majetkové vyrovnání je vypořádání společného majetku. Ten, kdo přichází o majetek v nepeněžních hodnotách, dostává kompenzaci v penězích.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.19 21:32
@eumedon píše:
Stát je sice nenažraný, jak je vidět na zdanění církevních restitucí, ale logiku mi to nedává: To přece není příjem. Majetkové vyrovnání je vypořádání společného majetku. Ten, kdo přichází o majetek v nepeněžních hodnotách, dostává kompenzaci v penězích.

děkuji

bozska-mrcha
Extra třída :D 10286 příspěvků 24.03.19 23:11

pokud jeden druhého vyplatí ,daň se vás netýká . Pokud se "něco "prodá a poté rozdělí ,tam už za jistých okolností se daň z přijmu platí

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 25.03.19 07:36

Ale na to se, zakladatelko, musíte zeptat daňařů: @Hanula1212. Tedy lidí, kteří tomu rozumějí a chodí do kategorie Finance/Daňové přiznání, aby se tam podívali, nepotřebuje-li někdo poradit. Napsala jste to do špatné kategorie, sem daňaři nemají důvod se podívat, pokud to nezachytí mezi novými diskusemi nebo novými příspěvky.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 26.03.19 20:04

Ne, dan se neplatí, ani z příjmu, ani z převodu nemovitosti. Jediné, kdy už by bylo třeba platit dan z převodu nemovitosti, pokud by nedošlo k vpořádání majetku v té lhůtě 3 let od rozvodu, pak vše automaticky přechází do podílového spoluvlastnictví a při vyrovnání mezi spolumajiteli se pak už dan platí.

Váš příspěvek
Reklama