Majetkové vyrovnání druha a družky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daisyhor
Nováček 2 příspěvky 11.09.18 20:09
Majetkové vyrovnání druha a družky

Co vše by mělo obsahovat majetkové vyrovnání po rozchodu nesezdaného páru? Jak moc musí být podrobné? Máme společný byt a hypotéku, což budeme převádět pouze na jednoho z nás formou kupní smlouvy a vyvázáním z hypotéky. Banka chce před schválením ještě dohodu o majetkovém vypořádání. Děkuji.

Reakce:

Uživatel je onlineTwixinka
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 5 inzerátů 11.09.18 20:36

Co je to za banku? 8o delala jsem pred MD v jedne stavebni sporitelne a jedne bance a ani jedna nechtela dohodu o vyrovnani v pripade,ze je kupni smlouva a naopak :nevim: jinak bych se s tim moc neparala a opsala tam zneni kupni smlouvy,nic noveho stejne nevymyslis ;)

Daisyhor
Nováček 2 příspěvky 11.09.18 21:57

Děkuji. No tak banka je to z těch největších. Také jsem se divila, ale asi chtějí mít jistotu, že budeme vypořádaní a zvládne hypo platit jen jeden. Koukala jsem na různé vzory vypořádaní u manželů a tam je to tedy někdy hodně moc podrobně. Tak udělám jen nějakou zjednodušenou verzi :)

Uživatel je onlineJTom
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 12.09.18 15:34

Majetkové vyrovnání se týká vypořádání SJM po rozvodu manželství. Nesezdané páry nic takového dělat nemusí, protože u nich SJM nepřichází v úvahu. Mohou mít jen spoluvlastnictví. Jestliže banka něco takového od vás požaduje, musí vám jasně sdělit, co vlastně chce, protože na to neexistuje žádný právní předpis.

Monika Žáčková
Nováček 4 příspěvky 29.10.18 18:27
Oddlužení druha a družky

Dobrý večer všem,jsem tady nová,ale snad mi z vás někdo poradí.
Vezmu to stručně protože má situace je složitější.
Jsem v rozvodovém řízení a mám přítele se kterým žiju (známe se dlouho,ze zakládky) a máme oba exekuce které chceme splatit postupně spolu je to možné? A kde? A kde zažádat?
Jsme oba v invalidním důchodu 2stupne s tím že já mám kartičku ZTP a přítel má zažádáno,prý má nárok vzhledem ke zdravotnímu stavu.
Děkuji moc ???????????????? neni to pro mě lehké za dluhy částečně můžu já i manžel ale ve většině případů za to může manžel ale nemám to jak dokázat ????????????????

bertoldina
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 2 inzeráty 29.10.18 18:30

Společné oddlužení lze jen u manželů, jinak pouze jednotlivě.

Monika Žáčková
Nováček 4 příspěvky 29.10.18 18:40

@bertoldina děkuju moc

Luboš P
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 30.10.18 07:13

Tak tohle bude právnický oříšek. Vy máte jednak dluhy s manželem, jednak s přítelem, ale za trvání manželství (což je sám o sobě problém). Jste v rozvodovém řízení, takže jít do oddlužení jako manželé je problematické. Po rozvodu vás čeká opět problematické majetkové vypořádání (věřitelé pravděpodobně nedovolí, aby jeden z manželů vzal dluhy na sebe). Za dluhy, které jste nasekala sama nebo s přítelem zodpovídá i váš manžel, ten však může namítat, že jste je udělala bez jeho vědomí (a opět věřitelé budou bránit dohodě, protože pro ně jsou dva dlužníci lepší než jeden). Tedy soudy.

Monika Žáčková
Nováček 4 příspěvky 30.10.18 11:22

@Luboš P špatně jste to pochopil,dluhy jsou z manželství moje s přítel má menší ale chceme je zaplatit dohromady,chce mi pomoct

Luboš P
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 30.10.18 13:20

Takže po rozvodu nějak vypořádáte společné jmění manželů a předpokládám, že budete v minusu (budete mít dluh). Dobročinnosti se sice meze nekladou a přítel vám samozřejmě může pomoci s úhradou, ale má-li sám dluhy, tak by mohl narazit a v krajním případě by to mohl být i trestný čin. Stejné by to bylo, kdyby jste i vy (sama zadlužená) pomáhala příteli. A samozřejmě udělala-li jste dluhy za trvání manželství (sama nebo s přítelem) bez vědomí manžela, tak je to každopádně komplikace. Prostě tento případ není jednoduchý.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

„Je to vrah!“ Hurikán Janda se vyfotil se zabitými zvířaty, od fanoušků to schytal

Hurikán Dalibor Janda chtěl pobavit fanoušky, místo toho ale spustil doslova... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >