Majetkové vyrovnání druha a družky

2
11.9.18 20:09

Majetkové vyrovnání druha a družky

Co vše by mělo obsahovat majetkové vyrovnání po rozchodu nesezdaného páru? Jak moc musí být podrobné? Máme společný byt a hypotéku, což budeme převádět pouze na jednoho z nás formou kupní smlouvy a vyvázáním z hypotéky. Banka chce před schválením ještě dohodu o majetkovém vypořádání. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Twixinka
11.9.18 20:36

Co je to za banku? 8o delala jsem pred MD v jedne stavebni sporitelne a jedne bance a ani jedna nechtela dohodu o vyrovnani v pripade,ze je kupni smlouva a naopak :nevim: jinak bych se s tim moc neparala a opsala tam zneni kupni smlouvy,nic noveho stejne nevymyslis ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2
11.9.18 21:57

Děkuji. No tak banka je to z těch největších. Také jsem se divila, ale asi chtějí mít jistotu, že budeme vypořádaní a zvládne hypo platit jen jeden. Koukala jsem na různé vzory vypořádaní u manželů a tam je to tedy někdy hodně moc podrobně. Tak udělám jen nějakou zjednodušenou verzi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1511
12.9.18 15:34

Majetkové vyrovnání se týká vypořádání SJM po rozvodu manželství. Nesezdané páry nic takového dělat nemusí, protože u nich SJM nepřichází v úvahu. Mohou mít jen spoluvlastnictví. Jestliže banka něco takového od vás požaduje, musí vám jasně sdělit, co vlastně chce, protože na to neexistuje žádný právní předpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.18 18:27

Oddlužení druha a družky

Dobrý večer všem,jsem tady nová,ale snad mi z vás někdo poradí.
Vezmu to stručně protože má situace je složitější.
Jsem v rozvodovém řízení a mám přítele se kterým žiju (známe se dlouho,ze zakládky) a máme oba exekuce které chceme splatit postupně spolu je to možné? A kde? A kde zažádat?
Jsme oba v invalidním důchodu 2stupne s tím že já mám kartičku ZTP a přítel má zažádáno,prý má nárok vzhledem ke zdravotnímu stavu.
Děkuji moc ???????????????? neni to pro mě lehké za dluhy částečně můžu já i manžel ale ve většině případů za to může manžel ale nemám to jak dokázat ????????????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9840
29.10.18 18:30

Společné oddlužení lze jen u manželů, jinak pouze jednotlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.18 18:40

@bertoldina děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1839
30.10.18 07:13

Tak tohle bude právnický oříšek. Vy máte jednak dluhy s manželem, jednak s přítelem, ale za trvání manželství (což je sám o sobě problém). Jste v rozvodovém řízení, takže jít do oddlužení jako manželé je problematické. Po rozvodu vás čeká opět problematické majetkové vypořádání (věřitelé pravděpodobně nedovolí, aby jeden z manželů vzal dluhy na sebe). Za dluhy, které jste nasekala sama nebo s přítelem zodpovídá i váš manžel, ten však může namítat, že jste je udělala bez jeho vědomí (a opět věřitelé budou bránit dohodě, protože pro ně jsou dva dlužníci lepší než jeden). Tedy soudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.18 11:22

@Luboš P špatně jste to pochopil,dluhy jsou z manželství moje s přítel má menší ale chceme je zaplatit dohromady,chce mi pomoct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1839
30.10.18 13:20

Takže po rozvodu nějak vypořádáte společné jmění manželů a předpokládám, že budete v minusu (budete mít dluh). Dobročinnosti se sice meze nekladou a přítel vám samozřejmě může pomoci s úhradou, ale má-li sám dluhy, tak by mohl narazit a v krajním případě by to mohl být i trestný čin. Stejné by to bylo, kdyby jste i vy (sama zadlužená) pomáhala příteli. A samozřejmě udělala-li jste dluhy za trvání manželství (sama nebo s přítelem) bez vědomí manžela, tak je to každopádně komplikace. Prostě tento případ není jednoduchý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat