Reklama

Majetkové vyrovnání druha a družky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daisyhor
Nováček 2 příspěvky 11.09.18 20:09
Majetkové vyrovnání druha a družky

Co vše by mělo obsahovat majetkové vyrovnání po rozchodu nesezdaného páru? Jak moc musí být podrobné? Máme společný byt a hypotéku, což budeme převádět pouze na jednoho z nás formou kupní smlouvy a vyvázáním z hypotéky. Banka chce před schválením ještě dohodu o majetkovém vypořádání. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Twixinka
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 4 inzeráty 11.09.18 20:36

Co je to za banku? 8o delala jsem pred MD v jedne stavebni sporitelne a jedne bance a ani jedna nechtela dohodu o vyrovnani v pripade,ze je kupni smlouva a naopak :nevim: jinak bych se s tim moc neparala a opsala tam zneni kupni smlouvy,nic noveho stejne nevymyslis ;)

Daisyhor
Nováček 2 příspěvky 11.09.18 21:57

Děkuji. No tak banka je to z těch největších. Také jsem se divila, ale asi chtějí mít jistotu, že budeme vypořádaní a zvládne hypo platit jen jeden. Koukala jsem na různé vzory vypořádaní u manželů a tam je to tedy někdy hodně moc podrobně. Tak udělám jen nějakou zjednodušenou verzi :)

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 12.09.18 15:34

Majetkové vyrovnání se týká vypořádání SJM po rozvodu manželství. Nesezdané páry nic takového dělat nemusí, protože u nich SJM nepřichází v úvahu. Mohou mít jen spoluvlastnictví. Jestliže banka něco takového od vás požaduje, musí vám jasně sdělit, co vlastně chce, protože na to neexistuje žádný právní předpis.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama